Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wywalanie sterowników karty graficznej.

zieloczek100 15 Sty 2012 21:19 5660 23
  • #1 15 Sty 2012 21:19
    zieloczek100
    Poziom 38  

Witam, ostatnio założyłem temat, ponieważ wyskakiwały mi od czasu do czasu atrefakty, tzn dopiero 3 razy. Dzisiaj już 2 razy wywaliło mi sterowniki od karty graficznej mimo, że nie jest podkręcona.
    Czy może to być spowodowane zasilaczem Logic 600W czy może czymś innym?
    Jeżeli tak to czym.

0 23
  • #2 15 Sty 2012 21:21
    Paramedicum
    Poziom 20  

Sprawdź temperaturę karty graficznej. Jeśli jest za wysoka, może być przyczyną twojego problemu. Jaki masz system operacyjny?

0
  • #3 15 Sty 2012 21:23
    zieloczek100
    Poziom 38  

Win 7 ultimate
    Temp są w porządku max 60-65*C
    Dzisiaj sterowniki wywaliło w idle. Zdążyłem włączyć komputer i je wywaliło, a drugi raz po 2-3h pracy

0
  • #4 15 Sty 2012 21:27
    Paramedicum
    Poziom 20  

Jaki jest model tej karty graficznej? Czy wcześniej nie było takich problemów?

0
  • #5 15 Sty 2012 21:47
    zieloczek100
    Poziom 38  

Asus HD6850 ta wersja V2 z 2 kościami zasilania.
    Na początku jak ją miałem wywaliło mi raz była ustawiona na 920MHz więc myślałem, że taktowanie za wysokie, ale teraz jest na oryginalnych taktowaniach i bez obciążenia sytuacja się powtórzyła.

0
  • #6 16 Sty 2012 00:17
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

Może to być spowodowane tym zasilaczem. Pożycz na próbę porządny a nie wydmuszkę i sprawdź. Karta się przegrzewa.

0
  • #7 16 Sty 2012 04:27
    Lord Kotu
    Poziom 15  

A tak dla lepszego OC, sprawdź chłodzenie pamięci jak podkręcasz też, najczęściej one sypią artami bo albo nie są wcale chłodzone albo GPU je podgrzewa na jednym chłodzeniu...

0
  • #8 16 Sty 2012 07:09
    martiv
    Poziom 18  

Temperatura w przedziale 60-65 stopni to normalna temperatura pracy kart graficznych.
    Spróbuj wyczyścić wentylator... nałóż nową pastę termo-przewodzącą na układ BGA, załóż nowe termopady na kości pamięci i złóż obudowę i testuj... Karta graficzna oparta jest o chipset NVIDIA tak więc, jeśli to nie pomoże będzie trzeba wykonać reballing układu lub kości pamięci... aby dokładnie wiedzieć, trzeba wykonać chwilowy reflow tych elementów.

Zamieszczam zdjęcie tej karty z jednym zasilaniem... wersja ta sama ty masz, jeśli się nie mylę tą samą wersję z dwoma wejściami zasilania jak opisywałeś.

Wywalanie sterowników karty graficznej.

Identyczną kartę miałem na serwisie, efekty podobne artefakty, brak możliwości zainstalowania sterowników, inna rozdzielczość ekranu.

Jak coś to służę pomocą :-)

0
  • #9 16 Sty 2012 14:23
    zieloczek100
    Poziom 38  

Temp karty są w porządku. Mam ją od 2tygodni więc nie będę integrował w jej budowę, ponieważ nie chcę stracić gwarancji.
    Przez ten okres atrefakty pojawiły się 3 razy. Wczoraj grałem kilka h w NFS The Run i było wszystko w porządku.
    Sterowniki wczoraj wywaliło tuż po uruchomieniu komputera więc o zbyt wysokiej temp na pamięci nie ma co mówić. W sklepie poradzili mi żeby wgrać inne sterowniki.

Ogólnie wszystko jest ok.

0
  • #10 16 Sty 2012 15:12
    termit202
    Poziom 22  

Ja bym i tak zmienił zasilacz...
    Myśl Logic'znie i wyrzuć ten szmelc.

0
  • #11 16 Sty 2012 15:35
    zieloczek100
    Poziom 38  

Zbieram kasę :)
    Jak znowu zacznie się coś dziać zrobię SS i wstawię na forum.

0
  • #12 16 Sty 2012 17:11
    kret855

Poziom 25  

Pamiętaj aby kupić markowy zasilacz o mocy do 600w większy jest rzadko potrzebny a zasilacz z taką mocą spokojnie wystarczy aby zbudować wydajny komputer lub rozbudowywać obecny.
    A jeżeli chodzi o kartę to pobierz najnowsze sterowniki i je zainstaluj oczywiście wcześniej usuwając stare oprogramowanie. Jak to nie pomoże to karta jest zawsze na gwarancji prawda?...Tak więc nie masz się czym martwić tylko najpierw zasilacz.
    Pozdrawiam

0
  • #13 16 Sty 2012 18:04
    zieloczek100
    Poziom 38  

Myślę, że dobry zasilacz o mocy 400-450W wystarczy :)
    Nie zamierzam wkładać 2 karty;d
    Pobawię się ze sterownikami i kupię zasilacz. Jeżeli będzie się coś działo to dam znać.

0
  • #14 16 Sty 2012 21:27
    Lord Kotu
    Poziom 15  

Artefakty od sterowników... karta na gwarancji i nie dali ci w zestawie dedykowanych sterowników?
    Coś tu jest chyba nie tak skoro kupujesz kartę na gwarancji i miejsca są problemy...
    Sprzedawca zamiast radzić abyś sobie ściągnął winien chyba raczej podać bynajmniej wersje i datę certyfikowanych sterów...
    Na twoim miejscu, przycisnął bym sprzedawcę, a w zasadzi skorzystał bym z gwary żądając wymiany na inny egzemplarz.
    Stery sprawdzić nie zawadzi oczywiście najpierw...

0
  • #15 16 Sty 2012 21:32
    zieloczek100
    Poziom 38  

Teraz mam ferie więc za 2 tyodnie najwyżej ją oddam na gware.
    Pokombinuje ze sterami, ale dzisiaj cały dzień jest spokój.

0
  • #16 20 Sty 2012 06:13
    martiv
    Poziom 18  

zieloczek100 napisał:
    Teraz mam ferie więc za 2 tyodnie najwyżej ją oddam na gware.
    Pokombinuje ze sterami, ale dzisiaj cały dzień jest spokój.

Jeśli masz kartę na gwarancji, to po prostu ją oddaj... po to jest gwarancja aby z niej korzystać. Może teraz jest ok, ale w późniejszym czasie może być już gorzej a gwarancja się skończy i wtedy nic z tego nie będzie.

Proponuje wymienić na inny egzemplarz, te karty są bardzo awaryjne.
    Po za tym, jak kupujesz nowy sprzęt, powinieneś mieć załączone oryginalne sterowniki odpowiednie dla karty graficznej.

0
  • #17 20 Sty 2012 14:11
    zieloczek100
    Poziom 38  

Póki co jest dobrze.
    Słucham Asus jest wadliwą serią? chyba od złego dziecka recenzje przeczytałeś...

Mam oryginalne, ale wiadomo im nowsze tym lepsza optymalizacja w grach.

0
  • #18 20 Sty 2012 17:24
    martiv
    Poziom 18  

Cytat:
    Słucham Asus jest wadliwą serią? chyba od złego dziecka recenzje przeczytałeś...

Kolego, Asus nie produkuje chipsetów graficznych, współpracuje z firmą Nvidia, która produkuje takie chipsety, w większości to one są ferelne... przynajmniej te starsze wersje...To że karta graficzna jest firmy Asus niekoniecznie elektronika musi być tej firmy.

0
  • #19 20 Sty 2012 19:07
    1791799
    Użytkownik usunął konto  
  • #20 20 Sty 2012 20:19
    zieloczek100
    Poziom 38  

Człowieku co ty pier.. Poszukaj sobie w internecie ile osób trafiło na trefną sztukę. Jeżeli te karty były by złe to na pewno wybrał bym inną. Wersja V2.

0
  • #21 20 Sty 2012 23:18
    Lord Kotu
    Poziom 15  

Jak dla mnie to zasilacz do wymiany swoją drogą, jednak wygląda to tak jakby karta była złożona bez pasty termo co się czasem niestety zdarza nawet "najlepszym" jak masz gwarę to wymień na inny egzemplarz zanim się zjara bo wtedy mogą ci gwary nie uznać, pewnie będą to tłumaczyć tak że modowałes GBIOS a jak spaliłeś to wgrałeś oryginalny i jeszcze wymienić chcesz... tak jest często... ja bym się nie zastanawiał, takie rzeczy najlepiej z miejsca załatwiać bo później ciężko jest udowodnić sprzedawcy swe racje...
    "... do tej pory było dobrze tylko nagle coś się stało..."
    albo
    "... to dlaczego od razu Pan nie zwrócił, teraz to ja nie mogę już nic pomóc..."
    tak niestety czasem bywa, zastanów się czy nie szkoda kasy, puki jeszcze masz ferie i trochę więcej czasu. Zadzwoń do sprzedawcy, opisz sytuacje żeby Cię pamiętali że zgłaszałeś jak nie maż teraz możliwości...
    Wejdź na str. nVidii i pobierz stery automatycznym wykrywaniem sprzętu, może się okazać że kupiłeś kartę już zmodowaną do tego modelu...

0
  • #22 20 Sty 2012 23:34
    zieloczek100
    Poziom 38  

Gram od czasu napisania tego tematu i jest wszystko w jak najlepszym porządku. Temp grafiki nie przekracza 58*C 60*C to w porywach. Więc po co mam oddawać na gware, że nie ma pasty?
    Sprzedawca wkładał kartę bo chciałem zobaczyć czy ten zasilacz to wytrzyma. Wytrzymał, ale mimo to szukam czegoś na zamianę. Teraz złoty się umacnia więc trochę poczekam i kupię taniej:)
    Jak zacznie się coś dziać to oddam na gwarancji niech oni szukają przyczyny.
    Byłem u sprzedawcy i powiedział, że jeżeli zacznie się coś takiego dziać częściej to wysyłamy na gwarancję.
    Teraz gram w NFS TR i nie przeszkadzać proszę :) (żartuje z nie przeszkadzaniem :))

Lord Kotu napisał:
    Wejdź na str. nVidii i pobierz stery automatycznym wykrywaniem sprzętu, może się okazać że kupiłeś kartę już zmodowaną do tego modelu...

hmmm

0
  • #23 22 Sty 2012 04:21
    Lord Kotu
    Poziom 15  

zieloczek100 napisał:
    hmmm

Sora, nie wyczytałem dokładnie że masz:
    zieloczek100 napisał:
    Asus HD6850 ta wersja V2 z 2 kościami zasilania.

Od takiej informacji powinieneś zacząć w pierwszym poście gdzie opisuje się problem.
    Możesz domyślnie zrobić to samo na stronie AMD... :wink:

0
  • #24 22 Sty 2012 06:22
    zieloczek100
    Poziom 38  

Dzięki Wam za pomoc. Jeżeli będzie się coś działo to oddam na gwarancję.
    Pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów