Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ford mondeo tdci 2005r klopoty z silnikiem

guciomm 15 Sty 2012 22:08 2817 7
  • #1 15 Sty 2012 22:08
    guciomm
    Poziom 2  

witam.mam forda mondeo tdci 2005r i od niedawna mam problem z silnikiem a dokładniej:zimny silnik po dłuższym postoju uruchamia się bez problemu natomiast po przejechaniu kilku czy kilkunastu kilometrów i wyłączeniu go to przy ponownym bezproblemowym uruchomieniu nie może przez kilka chwil osiągnąć minimalnych obrotów.wrażenie takie jak by nie palił na wszystkie cylindry.w czasie jazdy nic się nie dzieje i żadne kontrolki się nie świecą.jeśli komuś jest problem znany to proszę o pomoc

• #2 15 Sty 2012 22:32
    Hans30
    Poziom 27  

Pojedź na diagnostykę niech podepną kompa i zobacz czy masz jakieś błędy.

• Pomocny post
    #3 16 Sty 2012 13:23
    wojciechjanusz
    Poziom 26  

guciomm napisał:
    to przy ponownym bezproblemowym uruchomieniu nie może przez kilka chwil osiągnąć minimalnych obrotów
    To się zdarza w 2,0tdci, niektórzy twierdzą że to błąd softu, że za niskie napięcie na akumulatorze, za wolno kręcący na ciepłym rozrusznik itd.
    Podpięcie pod tester nie pokazuje błędów.
    Z praktyki przy moim i kilku innych autach wynika, że pomaga przytrzymanie rozrusznika do końca aż sam się wyzębi (bez obawy - w tdci rozrusznik sam się wyłącza, mimo że trzymasz kluczyk nadal na "start"), pomaga nowy akumulator z dobrym prądem rozruchowym. Zdarzają się przypadki, że skatowany lub nowy, niewypracowany jeszcze wieniec dwumasy spowalnia rozrusznik i też jest taki efekt.

Problem softu polega na tym, że zimny silnik pracuje na innej mapie przy zwiększonej dawce wtrysku i i większym kącie przyspieszenia wtrysku. Przy nagrzanym silniku ECU nie akceptuje zbyt wolnych obrotów silnika przy starcie i trochę głupieje...

U mnie stało się tak... po wymianie dwumasy - po wyjęciu rozrusznika, oczyszczeniu i nasmarowaniu minęło całkowicie. Potem po ok dwóch latach objawiło się raz po długim postoju auta bez odpalania (1 miesiąc). Po doładowaniu akumulatora zniknęło...

U mnie i u innych kolegów jeżeli trzymało się rozrusznik aż do samoczynnego wyłączenia - zawsze pomagało na ten raz. Tak jak u ciebie - nigdy nie wystąpiło na zimnym silniku.
    Objaw dziwny - ale i tak jak na te silniki - żyjące własnym życiem - mało upierdliwy...

• Pomocny post
    #4 16 Sty 2012 16:49
    Hans30
    Poziom 27  

Nawet jeśli nie będzie błędów, to będzie można podejrzeć parametry i na podstawie uzyskanych wyników postawić jakąś początkową diagnozę.

• #5 27 Sty 2012 09:26
    guciomm
    Poziom 2  

dzięki za rady.rozruch z przytrzymaniem kluczyka pomagał.podpięli mi go pod kompa i nic nie znależli ale podczas sprawdzania zgasł.po odłączeniu kompa zapalił normalnie i do dziś uruchamia się normalnie.myślę że to przypadek ale śilniki te kryją jeszcze dużo nie odkrytych tajemnic.jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

• #6 28 Sty 2012 12:56
    guciomm
    Poziom 2  

witam.czy huczenie w tylnym kole to podstawa do wymiany piasty mimo że się nie grzeje? mondeo combi 2005 r 2000 TDCI

• #7 28 Sty 2012 13:12
    wojciechjanusz
    Poziom 26  

Huczące łożysko - jeżeli nawet się grzeje - to minimalnie. O wiele większe przyrosty temperatury powodują hamulce.
    Do wymiany...

• #8 28 Sty 2012 13:16
    guciomm
    Poziom 2  

dzięki za podpowiedż

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo