Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zerowatt SpazaioZero x33 - wirowanie bębna

iPaulo 15 Sty 2012 22:28 1329 5
  • #1 15 Sty 2012 22:28
    iPaulo
    Poziom 10  

Witam,
    mam problem z bębnem tytułowej pralki.
    Pralka działa normalnie jedynie przy małym załadunku, przy większym jedynie pobiera wodę lecz już nie obraca bębna tym samym nie piorąc prania. Dopiero gdy następuje czas wirowania zaczyna normalnie się kręcić, nawet przy dużym załadunku.

0 5
  • #2 15 Sty 2012 23:46
    zhudomel
    Specjalista AGD

Jeżeli ma silnik indukcyjny, to może być uszkodzony kondensator rozruchowy lub uzwojenie w silniku.

0
  • #4 16 Sty 2012 00:17
    iPaulo
    Poziom 10  

Jak mam sprawdzić czy ma silnik indukcyjny? Jestem zielony w temacie pralek i to pierwsza próba naprawienia jakiej kolwiek ;)
    Jeśli wina leży w kondensatorze to gdzie można kupić i jaki model aby pasował do tej pralki? Jakiej też ceny mogę się spodziewać około?
    Gdzieś też wyczytałem, że to może być problem z magnesem na prądniczce czy jakoś tak, ale nie wiem czy to dotyczy każdego modelu pralki bo tamta usterka dotyczyła pralki innej firmy.

btw. ruchu rewersyjne rozumiem, że są to ruchy "piorące"? ;p Bo jak pisałem zielony jestem w tym temacie ;/

peter falk to raczej tylko podobny temat bo u mnie pralka pierze, ale tylko gdy jest słabo załadowana. Dopiero w przypadku większej ilości prania wyskakuje ten problem.

0
  • #6 16 Sty 2012 00:45
    iPaulo
    Poziom 10  

peter falk napisał:

Choć trochę inny moduł ( REA Cod. 9045182 ) na TDA1085C

To model kondensatora? Bo te oznaczenia nic mi nie mowia.
    Moderowany przez mrhari:

Aby skorzystać z pomocy forum to należy posiadać minimum wiedzy w danym temacie. Ponieważ autor tematu tego minimum wiedzy nie posiada, to nie spełnia wymogów, i dlatego temat zostaje zamknięty.

0