Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ruter WiFi do Netii na kabel LAN

16 Sty 2012 10:37 1502 9
  • Poziom 9  
    Witam,,mamy w domu z sąsiadem netie i ruter z którego sąsiad ma podpięte komputery bezprzewodowo a ja kablem sieciowym nieodciągnięty net do domu. Zakupiłem ostatnio laptopa i chciałbym w domu mieć internet bezprzewodowo. Teraz mam dylemat jaki kupić Ruter-Access Point abym mógł wpiąć do niego kabel sieciowy i cieszyć się internetem przez WIFI
  • Poziom 30  
    Kup jaki kolwiek router z wifi. Podepnik kabel od sąsiada w wolne gniazdo LAN a internet będziesz mieć przez wifi. Zabezpiecz sobie i będzie git, ewentualnie sprawdź czy można zwiększyć moc na routerze sąsiada wtedy na jego sprzęcie będzie działać u Ciebie.
  • Poziom 43  
    Jaka odległość jest między Tobą a sąsiadem?
  • Poziom 9  
    Jest to dom piętrowy,on mieszka na parterze a ja na piętrze tylko nie nad jego mieszkaniem.W domu mam 1 kreskę zasięgu,a jak sie zwiększa taki zasięg?
  • Poziom 30  
    Niech on wejdzie w ustawienie wifi i poszuka opcji dot. mocy sygnału. Jeśli jej nie ma to:
    - kupicie na spółę lepszy router
    - Ty podłaczysz sobie tak jak Ci napisałem
  • Poziom 9  
    witam ponownie.udało mi sie kupić za tzw flaszke :) ruter Linksys WAG54G2 i czy na takim ruterku jest możliwość podpiąć mój kabel lan abym miał internet bezprzewodowo?

Regulamin punkt 3.1.13 - proszę o konsekwencje stosowania polskich znaków diakrytycznych(z przewagą na ich stosowanie) i obowiązkowo wielkich liter na początku każdego zdania. [piterus99]
  • Poziom 9  
    ma wifi wbudowane,wiem bo sprawdzałem na tel i na laptopie i wykrywa siec z tego rutera
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Tak wyłączając serwer DHCP na tym linksysie, zmieniając jego IP na taki aby nie kolidował z pierwszym routerem neti np 192.168.1.210 i wyłączając serwer DHCP no i oczywiście konfiguracja wifi typu zabezpieczenia czy nazwa sieci
    Kabel sieciowy podłączasz pod którekolwiek gniazdo LAN
  • Poziom 30  
    Skoro tak to będzie działać tylko zastosuj się do wskazówek dot. bezpieczeństwa i konfiguracji