Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielacz podnośnika hydrauliki zetor 5211

16 Sty 2012 10:46 9881 8
  • Poziom 8  
    Witam mam problem z rozdzielaczem hydrauliki.Mianowicie;rozebrałem go wymieniłem wszystkie o-ringi tylko,że wydaje mi się że założyłem troche nie takie jak byc powinny rozmiary;/Były według mnie za ciasno spasowane.Nigdzie nie mogłem sie dowiedziec jakie tam idą rozmiary w katalogu niestety nie ma.Po założeniu podnośnika na ciągnik jest problem tego rodzaju,że podnosi mi na położeniu dzwigni sterowania (opuszczanie) kiedy doda się troche gazu to podnośnik sam podnosi mimo,że jest w położeniu w którym powinien on opuszczac.Wydaje mi się że problem tkwi tylko i wyłącznie w rozdzielaczu przez te za ciasne oringi które wymieniłem;/
    Pomóżcie !!!!
    Potrzebuje wiedziec rozmiary oringów w całym rozdzielaczu i nie jestem pewien czy dobrze włozyłem tą największą spręzyne jakby ktos miał jakies info to prosze o pomoc.

Dodano po 3 [minuty]:

Najlepiej jakby ktoś miał krok po kroku zdjęcia co gdzie ma iść głównie chodzi mi o spręzynki rozdzielacza jak założyc gdzie żeby wszystko działało jak należy.
  • Poziom 18  
    W pliku poniżej znajdzie dane katalogowe i wymiary uszczelniczy

Moderowany przez PRZEMO9826:

Plik został raportowany jako nieczytelny, rzeczywiście "skany/zdjęcia" są miernej jakości. Plik pozostawię, prowizję punktową anuluję.

• Poziom 8  
    Pytałem w sklepie na składnicy maszyn rolniczych o oringi do rozdzielacza do zetora i powiedzieli mi,że to sa tylko numery katalogowe oringów z katalogu.

Ja tu nie widze rozmiarów oringów.Zreszta nawet takich nie ma jak tam piszą więc mi nic nie daje ten obrazek z opisem.;/
  • Poziom 12  
    KOLEGO ŻLE ZŁORZYLEŚ CIĘGNA któreś od regulacji siłowej ci się przesuneło i stąd takie coś niewiem skąd jesteś ale poszukaj w okolicy człowieka [starej daty dotyczy tych co pracowali kiedyś w POM -ah]sysem cięgien wewnątrz jest jak w C-360 LUB C-355i inne ZETOKRI -A u ciebie jest inne na zewnątrz bo masz płaską 'podłogę'nisz w 60 -ce.
  • Poziom 8  
    Ciegna wszystkie na bank są dobrze złozone tylko nie jestem pewien co do jednej sprężyny w rozdzielaczu czy ja we właściwe miejsce włożyłem chodzi mi tu o tą największą spręzynke i najdłuższa wiekszej średnicy i długosci od pozostałych.Pod obciążeniem podnośnik działa własciwie a samoczynnie podczas pracy ciagnika nie opada tylko go podnosi.Jak sie zwiekszy obroty silnika to szybciej podnosi a dzwignia jest w położeniu na opuszczanie.Gasze ciagnik i podnosnik opada sam.Więc to nie jest wina cięgien a podłoga zdjęta jest.

Dodano po 4 [minuty]:

Myśle,że to moze byc przyczyna za grubszych oringów w tłoczkach w rozdzielaczu że samoczynnie nie cofa sie zawor i zamiast opuszczac z niewielka siła podnosi jak sie stanie na podnosnik to opada normalnie.Pojeżdze zobacze czy sie poprawi cos czy nie jak nie to wyciagac trzeba rozdzielacz i jeszcze raz go złozyc od początku z dopasowanymi oringami.A ja jestem z Lubelskiego z gminy Baranów;]
  • Poziom 12  
    WITAM ja też lubelskiego gm.Sosnowica trochę drogi jest bo bym Ci zrobił to a czy cały mechanizm z dzwigniami wyciągaleś? tam jest kołek-zatrzask od reg. siłowej -musi być bądz w jednym badz w drugim otworku .zalerzy jak ruszasz silową dzwignią ta długa spręrzyna jest od wałka skrętnego niema większego wpływu na to co Ci się dzieje.oringi nie mają nic wspólnego BO SÓWAK JEST METALOWY I JEST HROMOWANY we wnetrzu jego[tam gdzie się wsuwa nie ma Uszczelek] .
  • Poziom 8  
    Słuchaj.Był wyciagniety cały podnośnik i wyjęty rozdzielacz odczepione były wszystkie dzwignie ciegła od sterowania.O jakim kołku mówisz gdzie on sie znajduje?No tak chromowany jest tłok zgadzam sie...;]

Dodano po 3 [minuty]:

Rozdzielacz był rozebrany na cześci pierwsze wymieniłem uszczelnienia i złożyłem spowrotem no nie wiem co zle zrobiłem no może popełniłem gdzieś błąd tylko nie wiem gdzie bo pierwszy raz robiłem cos przy rozdzielaczu..;/
  • Poziom 22  
    Podnośnik podnosi przy obciążeniu czy tylko same ramiona.
  • Poziom 12  
    Kołek-inaczej zatrzask służy do blokady 2 skajnych położeń siłowych.Druga sprawa to ten półksięzyc co "pracuje" razem z ramieniem [od tłoczyska] czy jest na rolce-to jest ta dzwignia co są2rolki jedna mniejsza druga większa i ma 2 spręrzyny jednakowej długości. ROZDZIELACZ "wyczuwa tą rolką w jakim połorzeniu są ramiona :shii: bez tego "głupieje" zdejmij korpus do góry nog. powietrzem[kąpresor] tam gdzie zaśilanie- i sprawdzaj zachowanie całego mechanimu. pozro :D