Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

padły zegary citroen berlingo

mija2 16 Jan 2012 16:22 6673 4
    mija2
    Level 16  
    Witam
    Od pewnego czasu w moim citroenie berlingo 2001 rok 2.0Hdi zaczęły się dziać dziwne rzeczy ze tablica rozdzielcza
    Przy przekręceniu kluczyka kontrolki raz się zapalały, albo i nie, nie działało wtedy prędkościomierz i obrotomierz , brak podświetlania
    Czasami zaskoczyło i było git teraz nie działa w ogóle ani obrotomierz ani prędkościomierz, zapalają się jedynie kontrolka świateł i po włączeniu zapłonu kontrolka poduszek i ciśnienia oleju, które naturalnie gasną po odpaleniu samochodu
    Nie wiem gdzie mam zacząć poszukiwania
    Pozdrawiam

Dodano po 2 [godziny] 32 [minuty]:

To może ktoś napisze gdzie jest bsi w tym citroenie i jak wyciągnąć zegar
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Hans30
    Level 27  
    Podepnij kompa zobacz czy są błędy. Skoro nie działa tyle rzeczy sprawdź w pierwszej kolejności sam licznik .
    Co samemu sprawdziłeś do tej pory?
    mija2
    Level 16  
    Sprawa ma się tak
    Mam interfejs obd 2 z tym, że kabelki w nim mam 4 szt. luźne i po prostu wtykam je z reki w odpowiednie otworki w gnieździe, do tej pory badałem i naprawiałem swoja grupę samochodów vag i ople tym kabelkiem, więc, po pierwsze nie wiem czy tym kablem podejdę cytrynę, nie wiem nawet, jaki program, a po za tym wolałbym zacząć od rzeczy podstawowych gniazda, wtyki, masa, zasilania, i oczywiście bezpieczniki, oglądałem na alezło ten moduł bsi tam są bezpieczniki
    W śródku również
    Więc proste rzeczy na początek gdzie jest bis i jak dostać się do tyłu zegarów, i zaznaczam to nie padło nagle, to raz działało raz nie, więc wnioskuję jakiś luzik w którymś miejscu. morze ściecha upalona w bsi lub cokolwiek, komputer nie wszystko pokazuje

Moderated By Pawel wawa:

Takiego bełkotu nie będę tolerował. (3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.)
    Masz cztery ostrzeżenia a teraz, żeby nie banować daję blokadę pisania 30 dni.

darek2505
    Level 20  
    Masz do wymiany i zaprogramowania Hc08 w zegarze.Mogę ew zrobić.
    Jak coś pisz na priv.
    Pzdr.