Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie TV HDMI i SCART plus zestaw Audio

miqels 16 Sty 2012 14:21 1673 4
  • #1 16 Sty 2012 14:21
    miqels
    Poziom 10  

Witam,

mam mały problem sprzętowy, a może zbyt małą wiedzę w temacie, proszę o pomoc.

Posiadam telewizor LG 37 cali full HD do tego tuner kablówki HD, konsolę X-box360, oraz blueray wszystko podłączone do TV przez HDMI. Do tego mam zestaw audio stereo z jednym wolnym wejściem.

Problem
    nie mam wyjścia audio z TV coby podłączyć sprzęt stereo, nie mogę każdego odbiornika podłączyć pod odrębne wejście we wzmacniaczu, bo jak wyżej pisałem jest tylko jedno wolne. W telewizorze mam dwa wolne gniazda SCART, niestety nie wysyłają one dźwięku audio z urządzeń podłączonych przez HDMI, dźwięk pojawia się dla urządzeń podpiętych tylko przez drugi scart, ewentualnie przez component lub ze źródła normalnej anteny (naziemnej).

Czy to jest normalne, czy mam coś źle skonfigurowane?

0 4
  • #4 27 Paź 2014 03:59
    olobys
    Poziom 2  

miqels napisał:

Kłopot z tym linkiem 3 razy go włączyłem i 3 razy zresetowało mi system.
    A co do tematu też miałem taki kłopot. W kinie domowym miałem tylko scart i 2 x RCA sprawe załatwił konwerter z cyfrowego na analogowy (coaxial/SPDiF na 2 x RCA) Odtwarzacz i tak przerabia te 2 kanały na 5.1. Jedynym kłopotem jest to że mam jeszcze cyfrowy dekoder i komputer, Nie da się podzielić tak syglału by wszystko współgrało :) Pozdrawiam

0
  • #5 27 Paź 2014 06:43
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

olobys napisał:
    Kłopot z tym linkiem 3 razy go włączyłem i 3 razy zresetowało mi system.

Link jest w porządku!

0