Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes c220 cdi świeca dogrzewacza

16 Sty 2012 15:07 11976 8
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich użytkowników elektroda.pl
    Mam problem z dogrzewaczem silnika w mercedes c220, mianowicie chce wymienić świece która jest odpowiedzialna za spalanie paliwa w moim przypadku ropy.
    Potrzebuje informacji na temat gdzie znajduje się ta świeca, jak ją wymienić.
    Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu
  • Pomocny post
    Spec od Mercedesów
    ufok90 napisał:
    chce wymienić świece która jest odpowiedzialna za spalanie paliwa w moim przypadku ropy

Coś strasznie namieszałeś. Ogólnie są dwa dogrzewacze:
    - elektryczny. W rurze w której przepływa płyn chłodzący są zamontowane typowe świece (żarowe) które dosyć szybko podnoszą temperaturę płynu chłodzącego . Jak silnik jest szybko zagrzany - to zużycie paliwa spada.
    - spalinowy. Niestety w tym wypadku świeca nie jest odpowiedzialna za spalanie. Jest odpowiedzialna tylko i wyłącznie za zapłon. Dalej spalanie jest kontrolowane bez udziału świecy.
  • Poziom 8  
    Ja nie znam się na mercedesach
    pewien pseudo mechanik mówił mi że gdy webasto nie działa to że może być wina świecy która jest odpowiedziała za spalanie paliwa
  • Pomocny post
    Spec od Mercedesów
    Tu się nie trzeba znać na Mercedesach - tylko na dogrzewaczach.
    Ktoś coś powiedział a ty już lecisz wymieniać? A jak to nie będzie to? To będziesz wymieniał następne elementy? A może webasto jest tylko zablokowane i wystarczy je odblokować komputerem? W ten sposób to wszystko wymienisz, a dogrzewacz dalej nie będzie działał! Webasto to nie tylko świeca - to kilkanaście różnych elementów i niesprawność każdego z nich może być powodem niedziałania. Nawet elementy znajdujące się poza "piecykiem" - takie jak pompka paliwa i czujnik temperatury zewnętrznej. Jakiej firmy jest ten dogrzewacz? Webasto czy Eberspaecher? Co to za C-klasa? Ten model jest robiony już od prawie 20 lat! Nikt na forum nie jest wróżką żeby zgadywać co masz za auto :-/
    Świeca znajduje się wewnątrz dogrzewacza, i żeby ją wymienić trzeba całość wyciągnąć na stół i rozebrać na części. Jest to na tyle dużo roboty, że nigdy bym się na naprawę nie zdecydował tylko na podstawie domniemań jakiegoś mechaniczyny.
    Lepie daj zarobić komuś, kto się na tym zna - wtedy też oszczędzisz niepotrzebnych wydatków.
  • Poziom 8  
    dziękuje ci za pomoc ale teraz lekka zmiana tematu (jeżeli można )
    Mianowicie :
    -jak się programuje i włącza webasto ? ( to spalinowe i to elektryczne )
    -gdzie znajduje się webasto elektryczne które podgrzewa płyn chłodniczy i jak sprawdzić czy jest ono zamontowane w moim samochodzie.
    Chce jeszcze dorzucić trzy zdjęcia pewnego urządzenia czy może mi ktoś powiedzieć co to jest ??

P.S
    byłem na komputerze serwisowym i nie wykryło żadnych błędów związanych z webastem
    mój mercedes
    mercedes c220 cdi rok produkcji 2000

Mercedes c220 cdi świeca dogrzewacza Mercedes c220 cdi świeca dogrzewacza
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    To zawory sterujące ogrzewaniem wewnątrz kabiny. Wpuszczają (a dokładniej wypuszczają) płyn do nagrzewnicy.
  • Poziom 8  
    dziękuje ci bardzo !!!
    jedna zagadka mercedesa rozwiązana

Dodano po 55 [minuty]:

-gdzie znajduje się webasto elektryczne które podgrzewa płyn chłodniczy i jak sprawdzić czy jest ono zamontowane w moim samochodzie.

ktoś pomoże ??
  • Pomocny post
    Spec od Mercedesów
    ufok90 napisał:

Masz niestety Kolego spore braki w wiedzy na ten temat i trochę ciężko tłumaczyć jest "od podstaw"...
    1. DOGRZEWACZ to coś innego niż OGRZEWACZ (popularne Webasto)
    Dogrzewacz ma za zadanie dogrzać w szybkim tempie silnik. Silniki CDI z pierwszego okresu produkcji bardzo długo się nagrzewały (a czasem nigdy w zimie nie osiągały odpowiedniej temperatury) i w związku z tym można sobie było zamówić za dopłatą DOGRZEWACZ. Nie ma on żadnego zegara, działa automatycznie jak temperatura otoczenia jest niska.
    2.OGRZEWACZ ma za zadanie rozgrzać na postoju kabinę auta poprzez podgrzanie płynu chłodzącego. Przy okazji podgrzaniu ulega silnik i mamy dużo łatwiejszy start silnika w ekstremalnie niskich temperaturach. Do jego uruchomienia służy najczęściej zegar programowy (nowsze mają dodatkowo pilota) żeby w odpowiednim czasie przed naszą podróżą załączyć piecyk.
    ufok90 napisał:

3. Nie ma czegoś takiego, jak Webasto elektryczne. Jak napisałem powyżej Webasto (czyli OGRZEWACZ) działa na postoju - tak więc jego podzespoły elektryczne pobierają prąd z akumulatora.
    Elektryczny może być tylko DOGRZEWACZ - bierze tak kolosalne ilości prądu, że jego załączenie przy unieruchomionym silniku spowoduje całkowite rozładowanie akumulatora w ciągu kilku - kilkunastu minut. Dlatego w Mercedesach wyposażonych w DOGRZEWACZ ELEKTRYCZNY jest najczęściej zamontowany alternator o dużej wydajności, chłodzony wodą z obiegu chłodzenia. Tak więc dogrzewacz tego typu może być załączony wyłacznie przy pracującym silniku.
    Jeżeli chcesz sprawdzić co masz w aucie, to prostą drogą jest wejście na któreś polskie forum Mercedesa, tam odnajdujesz link do tzw. deszyfratora numeru VIN, i po wpisaniu numeru podwozia dowiadujesz się o swoim aucie różnych, często ciekawych rzeczy.
  • Poziom 8  
    WEBASTO ZROBIONE !!
    Problem został rozwiązany tradycyjną metodą tzn.
    rozebrałem nadkole od strony pasażera , i szukałem ewentualnej usterki , okazało się że wtyczka zasilająca webasto była zerwana i nie dochodził prąd.
    Po zalutowaniu i wymienieniu wtyczki webasto się włączyło i działa poprawnie
    dogrzewa silnik i kabinę
    dziękuje wszystkim za pomoc w rozwiązaniu zagadki !!!