Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP DV6000 / 6890ew - po upgrade BIOSu martwy / przy lutowaniu - kłopot

16 Sty 2012 16:53 2135 16
  • Poziom 8  
    Witam,
    jest to mój pierwszy post na tym forum i chciałbym ukłonić się przed szanownym zgromadzeniem... korzystam z niego od dłuższego czasu. Czas wkońcu się zarejestrować i wystartować z pierwszym problemem.

HPek DV6000 (DV6890ew) działał jak zły. Rozebrałem, wyczyściłem, intalacja WIN7 ok, sterowniki etc.

Przy próbie upgrade'u BIOS'u z poziomu OS laptop zawiesił się, przygasła świetłówka, wiatrak na maksa. Zero reakcji, ani na guzik, ani na odpięcie zasilaczania. Dopiero wyjęcie baterii (DAA !!) wyłączyło sprzęt. Od tamtej pory głuchy... nie reaguje na guzik. Jedynie dioda zapala się przy gnieździe zasilania po podłączeniu zasilacza.
  • Poziom 14  
    Rada jest jedna zaprogramować kość biosu na zewnętrznym programatorze..
  • Poziom 8  
    Ok. tak też chciałem uczynić...
    zakupiłem kość - wgrałem wkładzik...

przy wylutowywaniu kości wystąpił problem jedna ze stopek z płyty głównej odlutowała się razem z nóżką kości :/

mam rozumieć że to koniec problemów, płyta do śmieci czy jest może jakiś patent ?

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Daj dobre zdjęcie w makro tego obszaru.
  • Pomocny post

VIP Zasłużony dla elektroda
    Wyczyścić i zdrutować.
    Do zrobienia.

Tylko sądząc po rozmiarze zniszczeń lepiej daj to komuś kto ma wprawę w lutowaniu.
  • Poziom 43  
    Odlutowana kość bios lutownicą do rynien?
  • Poziom 8  
    Że tak powiem kolego dekarzu, każdy od czegoś zaczyna tak !!

Zawsze lepiej pójść na łatwizne i oddać do serwisu :)

PS -> dzięki jutro śle do zaprzyjaźnionego elektronika powiedział, że posiedzi nad tym :)

THX
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    adamadi33 napisał:
    Odlutowana kość bios lutownicą do rynien?

Ale się uśmiałem :)
    Ale na poważnie to każdy popełnia błędy zwłaszcza na początku, ucząc się.
    Weź izopropanol, szczoteczkę do zębów i wyczyść to miejsce dokładnie. Przyjrzyj się mu pod lupą, ewentualnie wspomóż się schematem, wlutuj zaprogramowaną pamięć i połącz te 4 wyprowadzenia ze ścieżkami.
    Jeśli laptop się uruchomi, to będziesz musiał jeszcze zaprogramować m.in.: nazwę laptopa, model, numer seryjny, MAC adresy korzystając z HP EEPROM Utility.

A tak w ogóle to jakiej lutownicy używałeś i na jakiej temperaturze?
  • Poziom 8  
    30W zwykła żaden high end :)

wyszlifowany grot na szpilke
  • Poziom 18  
    Czyli oporowa. Zdecydowanie odradzam - będziesz miał przez nią jeszcze więcej problemów. Brak regulacji temperatury i izolacji od sieci.
    Jeśli chcesz naprawiać laptopy, to bez stacji lutowniczej się nie obędzie.
  • Poziom 8  
    Może jakieś porady co kupić ??

Hot air + kolba ?? Jakiś producent godny polecenia ?
  • Poziom 18  
    Na pewno mogę polecić stację lutowniczą Solomon SL-20. A jeśli chodzi o Hot air to wolałbym, żeby się wypowiedział ktoś inny.
  • Poziom 8  
    Ok. Panowie drutowanie uratowało płytę :)
    Wmontowałem nową kość z wgranym soft'em z allegro.
    Teraz komp się uruchamia wszystko ok, właśnie instaluje w8.

Dziękuje :)
  • Poziom 18  
    A ja już myślałem, że się poddałeś. Gratulacje i życzę powodzenia.
  • Spec od komputerów
    Jeśli chodzi o Hot air + kolba polecam QUICK-706.
  • Poziom 8  
    na poczatku stwierdzilem trudno tak.ale po paru tygodniach znalazlem troche wolnego czasu na trening z lutowaniem i jak widac da rade. dzieki za podpowiedzi.