Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TestoTesto
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z wciąganiem kasety do magnetowidu Sony SLV-X50PS

19 Gru 2004 22:07 1578 5
  • Poziom 15  
    Problem wygląda następująco. Po włączeniu magnetowid sam prubuje zaciągnąć kasete do środka, chociaż nie ma w otworze umieszczonej taśmy. Oczywiście wciągnięcie karetki jest nie możliwe gdyż zablokowane są rygle. Mikroprzełączniki są sprawne, dioda podczerwieni nadawcza jak i odbiorcze są sprawne. Układ BA10324 który podejrzewałem o usterkę też jest OK.
    Więc krótko, przez chwilę silnik ciągnie karetkę do środka po chwili w drugą stronę. Dzieje się to za każdym razem gdy magnetowid przełączany jess ze stanu STAND-BY w ON a także za każdym razem gdy jest naciśnięty EJECT.
  • TestoTesto
  • Poziom 18  
    Sprawdz czujniki poczatku i konca tasmy.
  • TestoTesto
  • Poziom 15  
    czujniki taśmy są w porządku
  • Poziom 16  
    Sprawdź prawidłowość napięć zasilania (poziom, tętnienia).
  • Poziom 15  
    wszystkie napięcia są ok.
    kasetę da się załadować pomagając ręcznie w momencie kiedy magnetowid próbuje ją zaciągnąć (czytaj moją pierwszą wiadomość).
    Nagrywa jak i odtwarza dobrze.
    Jednak kiedy się wyjmie kasetę to wskaźnik pokazuje,
    że kaseta dalej znajduje wewnątzr magnetowidu.
  • Poziom 15  
    Witam miałem podobny problem W PHILIPSIE po wyciągnieciu tasmy z magnetowidu on nadal pokazywał że taśma tam się znajduje ;) przy próbie uruchomienia magnetowidu ten tylko włączał się na czas przyciśnięcia przycisku ON po jego zwolnieniu znów był w stanie STAND BY. Dioda podczerwieni cały czas świeciła dopiero po wyciągnięciu go z gniazdka wszytsko sie resetowało i przy ponownym uruchomieniu było wszystko w normie...po włożeniu taśmy znów był ten sam problem. Okazało się że przyczyna leżała układzie mechanicznym tranzystor podający napiecie na diode był cały czas zwarty sterował nim kondensator który niestety uległ uszkodzeniu po jego wymianie wszystko wrócilo do normy.