Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja modemu motorola+router tp link

16 Sty 2012 18:51 8080 11
  • Poziom 2  
    Witam,
    piszę z takim problemem. Mam modem Motorola SBV5120E+router TP LINK TL-WR740N i w żaden sposób nie mogę tak skonfigurować by mieć neta i bezprzewodowego i tego przewodowego. Próbowałem clonować adres MAC wpisywać ręcznie, odłączałem modem od prądu, resetowałem router i też nic. Dostawcą neta jest Multimedia, dodam, że router był podłączony do innego modemu z Multimedi i net był.
    Proszę o pomoc bo już nie mam sił do tego :( :(
  • Moderator - Sieci, Internet
    Od kogo masz ten internet kablówka?
    Jak podłączysz komputer bezpośrednio do motoroli masz internet?
    Zrobiłeś "klonowanie" mac adresu do portu WAN-owego w TP-Linku?
  • Poziom 43  
    marcelik17 napisał:
    Dostawcą neta jest Multimedia,
  • Poziom 2  
    Tak kablówka, Multimedia. Jak podłączę bezpośrednio do Motoroli to net jest. Tak klonowałem i mam nadzieję, że dobrze:)
    Mam wrażenie, że to wina routera ale to tylko moje zdanie i przypuszczenia
  • Poziom 43  
    To wina Multimedii, bo każą sobie płacić za podłączanie dodatkowych urządzeń i jest trochę kłopotu jak chce się to ominąć. Ale się da.
  • Poziom 39  
    jurek.adam napisał:
    To wina Multimedii, bo każą sobie płacić za podłączanie dodatkowych urządzeń i jest trochę kłopotu jak chce się to ominąć. Ale się da.

Fajnie ale nie napiszesz jak ominąć, to po co ten post ?
    marcelik17 napisał:
    TP LINK TL-WR740N

Możliwe ze multimedia stosuje zabezpieczenie TTL, twój router żeby nie skłamać na fabrycznym Firmware nie ma możliwości podbicia TTL'a, wymagany np OpenWRT
    W menu start/uruchom wpisz CMD i polecenie
    Code:
    jaki masz TTL ?
  • Poziom 43  
    Multimedia nie stosuje zabezpieczenia TTL.

Wcześniejszym postem chciałem naprowadzić autora na właściwy trop.

Konkretnie - niech skorzysta z wyszukiwarki, bo setki razy już to było opisywane.
  • Poziom 2  
    Możliwe ze multimedia stosuje zabezpieczenie TTL, twój router żeby nie skłamać na fabrycznym Firmware nie ma możliwości podbicia TTL'a, wymagany np OpenWRT
    W menu start/uruchom wpisz CMD i polecenie
    Code:
    jaki masz TTL ?[/quote]

rozumiem, że tą komendę mam wpisać przy podłączeniu do routera?

Wybaczcie za banalne pyt ale nie jestem zbyt biegły, także sory :)
  • Poziom 43  
    W skrócie: trzeba połączyć kablem komputer z routerem (gniazdo LAN w routerze) i sklonować MAC ze swojej karty sieciowej do routera. Potem połączyć modem z routerem kablem (gniazdo WAN w routerze) oraz ustawić w Tp-Linku Dynamic IP (od strony WAN). Na routerze uruchomić serwer DHCP dla LAN i ustawić automatyczne pobieranie adresu IP i DNS na karcie sieciowej komputera. Ostatni etap to restart modemu, routera (wyciągnąć wtyczkę od zasilania na ~60 sek.) i komputera, w takiej kolejności jak podałem.
  • Poziom 39  
    marcelik17 napisał:
    rozumiem, że tą komendę mam wpisać przy podłączeniu do routera?

Nie, wtedy gdy masz internet czyli łączysz sie tylko za pomocą modemu
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    @Bródka
    Już pisałem, że krok z testowaniem TTL jest zbędny.
  • Poziom 2  
    jurek.adam
    dzięki za pomoc, zrobiłem tak jak napisałeś i jak narazie wszystko działa:) nie wiem o co tu chodziło bo robiłem wszystko podobnie, ale nic:) ważne, że działa:)