Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wymiana krzyzaka drazka kierowniczego opel astra

16 Sty 2012 20:33 3749 8
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich serdecznie.
    Posiadam opla astrę II 1.6 8V z 2000 roku. Ostatnio zauważyłem stuki na nierównościach w przednim zawieszeniu. Podkreślam, że wymieniłem stabilizatory, koncówki drążka kierowniczego oraz sworznie wahaczy. I mimo tego dalej stuka, a po dalszej diagnozie stwierdziłem, że winą może być zużyty krzyżak, bo gdy go chwytam reką i kręce kierownica to stuki ustają. Mam pytanie czy można wymienić krzyżak bez demontażu maglownicy?
  • Moderator na urlopie...
    wojtasxxx napisał:
    czy można wymienić krzyżak bez demontażu maglownicy?

Można.
  • Poziom 10  
    Ale czy sam krzyzak by aż tak bardzo stukał?
  • Moderator na urlopie...
    A skąd ja mam to wiedzieć? Przecież, to nie ja diagnozowałem... To Ty napisałeś:
    wojtasxxx napisał:
    stwierdziłem, że winą może być zużyty krzyżak, bo gdy go chwytam reką i kręce kierownica to stuki ustają.

tak więc, jeśli nie jesteś pewny, to podjedź do kogoś, kto Ci to zdiagnozuje (nawet na stację kontroli pojazdów), to nie kosztuje wiele (!), ale lepiej tak postąpić, niż kupić, wymienić krzyżak, a okaże się, że to nie to...
  • Poziom 10  
    Ponieważ gdy zlapałem reką za krzyżak i energicznie ruszalem kierownicą to stuki ustały.
  • Moderator Samochody
    W każdym samochodzie z hydraulicznym wspomaganiem będzie stukać jak pompa nie pracuje i energicznie ruszasz kierownicą.
    Szukasz nie tam gdzie trzeba.
  • Poziom 21  
    wojtasxxx napisał:
    Ale czy sam krzyzak by aż tak bardzo stukał?

no właśnie: jak bardzo?mp3 wrzucisz?pewnych usterek nie da sie zdiagnozować przez internet.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Niekoniecznie, swego czasu miałem tak,że stuki wahacza dało sie wyczuć tylko po podniesieniu z drugiej strony i kiwaniu autem.A tłukło sie jak ckm.Może jak pojeździ jeszcze troche to łatwiej wyczuje bo luz sie powiększy na naszych superdrogach.