Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VBA. Projekt wyszukiwanie z użyciem inputBoxów i MsgBoxów.

ann. 16 Sty 2012 20:38 899 3
  • #1 16 Sty 2012 20:38
    ann.
    Poziom 2  

Witam serdecznie.
    Od krótkiego czasu zajmuję się pracą z Excelem oraz VBA i mam do wykonania pewien projekt. Sęk w tym, że nie mam wystarczających umiejętności do wykonania go.
    Ogólnie moja praca polega na stworzeniu panelu startowego, w którym będą przyciski. Po ich naciśnięciu powinny pojawiać się MSGboxy, wybierające dane z tabeli (w moim przypadku po dacie i charakterystyce).

Przyznam, że już na wstępie pojawiają mi się problemy....

Nie umiem dobrze zacząć....

Proszę o pomoc (jakąkolwiek).

Proszę nie używać, w tytule postów, słów : "problem", "kłopot", "pomocy" itd. ani ich wariacji. Proszę to poprawić. -arnoldziq

0 3
  • Pomocny post
    #2 16 Sty 2012 23:30
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

MsgBox, jak sama nazwa wskazuje, no może nie dosłownie, to okno komunikatu. Nie może niczego wybierać. Może być częścią instrukcji warunkowej, ale wartości muszą być zdefiniowane. Przykład:

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
    Zdaje się, że chodzi Ci o coś innego. InputBox można wykorzystać do pobrania wartości, ale tu dość łatwo o błędy i trzeba przed nimi zabezpieczać makro. Jeśli parametrów (Np daty z trzech lat) jest dużo, to rzeczywiście tak będzie najprościej.
    Najlepiej wrzuć co masz jako załącznik i opisz własnymi słowami co chcesz osiągnąć.

0
  • #3 17 Sty 2012 15:18
    ann.
    Poziom 2  

https://obrazki.elektroda.pl/7873656300_1326809547.jpg

Tak wygląda moja baza danych.
    Chciałabym zrobić przycisk, po naciśnięciu którego wyskoczy mi komunikat z zapytaniem o wybranie jakiejś daty/surowca.
    Dalsza część projektu polega na wykonaniu innych operacji na wybranych wcześniej danych.
    To powinna być dużo bardziej skomplikowana praca, a ja mam problem już na samym wstępie.
    Z góry dziękuję za dalszą pomoc.

0
  • #4 17 Sty 2012 17:36
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Z rysunku wynika, że można obyć się bez VBA. Ale skoro ma być "panel" i przyciski, to mamy mały kłopot.
    Jeśli InputBox będzie na ekranie gdy aktywny jest "Arkusz1", to można przepisać sobie którąś z 4 wartości z drugiego wiersza, ale jeśli pod spodem będzie "panel"... Patrząc chwilę na obrazek zapamiętałem tylko "OIL" i "DAIRY" :) Potrzebna była by jakaś lista, pewnie dynamiczna bo jak tabel przybędzie...

Komu i czemu ma to służyć? Dlaczego przyjmujesz takie zadanie, skoro o VBA masz, jak mi się zdaje, raczej zielone pojęcie? Nie możesz formułami?

0