Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio samochodowe PEIYING 9268 BT czy GMS 2301 ?

16 Sty 2012 21:00 6197 22
  • Poziom 9  
    Witam.
    Chcę wymienić radyjko w Passacie i zastanawiam się nad :
    PEIYING 9268 BT Link
    GMS 2301 Link

który byście doradzili kupić?
    Słyszałem że firma PEIYING nie jest zbyt dobra, robi bajeranckie radyjka w słabej jakości pod względem technicznym oraz samego wykonania (przyciski są powyginane itp.) Jeśli chodzi o GMS to nic nie słyszałem na jej temat. Szukam radyjka podobnego do tych więc jeśli macie jakieś propozycje to proszę o nie.

I takie pytanie co do GMS 2301 czy radio ma możliwość odbierania połączeń tel. przez Bluetooth ?
  • Poziom 19  
    No cóż... co do radia Peiying chyba sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.. mnóstwo błyszczących ozdóbek, plastikowe brzmienie, słaba moc. Rzadko które radio tej firmy takie nie jest. A co do GMS nie będę się wypowiadał bo żadnego z ich produktów nie testowałem.

Pozdrawiam!
  • Poziom 30  
    Podaj kwotę i wymogi radia.
    Oba radia to niska półka i tylko na zdjęciu ładnie wyglądają.
  • Poziom 9  
    Niestety mam do dyspozycji tylko około 400 zł.
    Jeżeli chodzi o wymogi to te radio nie musi grać nie wiadomo jak głośno i mieć krystalicznie czysty dźwięk.Chciałbym żeby miał Wyświetlacz LCD i odtwarzał filmy (najlepiej DivX i nie tylko) , mp3 z wejściem na USB, odbiór połączenia tel. przez Bluetooth.Wiem że to w sumie spore wymagania jak za tą cenę ale na allegro jest duży wybór tańszych radyjek z tymi i innymi funkcjami, wiadomo że nie ma się co po nich za bardzo spodziewać dlatego też chce wydać trochę więcej.Czekam na wasze propozycje i czy ktoś się wypowie na temat GMS???
  • Poziom 19  
    Te "tańsze radyjka" które masz pewnie na myśli z alledrogo, np. Canva nadają się bardziej jako obciążnik do sieci rybackiej. Canve kupił kiedyś mój kumpel. Po tygodniu uszkodził się potencjometr, dotyk praktycznie przestał działać, a brzmienie plastikowe. Tego typu produkty odradzam.
  • Poziom 28  
    Myślę że z gmsem można by jeszcze zaryzykować kupno. Głośniki robią dobre także z radiami może być podobnie. Jakość dźwięku będzie pewnie podobna jak najtańszych markowych. Na moc w przypadku radia nie ma co zwracać uwagi choć przynajmniej w tym wypadku podali prawdziwą moc(4x20W przy sporych zniekształceniach bo 10% pewnie po włączeniu wszystkich podbić).
    Za tą kasę porządnego radia odtwarzającego filmy nie kupisz niestety.
  • Poziom 11  
    Zenek1988 napisał:
    Za tą kasę porządnego radia odtwarzającego filmy nie kupisz niestety.

Na tak małym wyświetlaczu oglądanie filmów bardzo szybko sie znudzi.
  • Poziom 19  
    Pozdrawiam tego kto na takim wyświetlaczu będzie oglądał filmy z napisami :)
  • Poziom 9  
    Nie koniecznie filmy chciałbym oglądać bardziej chodzi o jakieś teledyski ale zawsze można dokupić większy wyświetlacz na zagłówek do tyłu i puszczać dzieciakowi jakieś bajki lub filmy.W ogóle to chociaż ten GMS jest wart tych pieniędzy?
  • Poziom 30  
    To taki lepsiejszy chińczyk :) Napewno ma serwis i wszystko gwarancyjnie naprawią :)
  • Poziom 9  
    A zaproponuje ktoś coś z wyższej pułki bo nikt nic w tej cenie nie podrzucił.
    Może się wstrzymam i dozbieram kasy.
  • Poziom 11  
    Wyższa półka zaczyna się od 1000 zł...
  • Poziom 30  
    JVC avx 44.
    Ale za 400zł to kolego możesz dozbierać do 600zł i kupić używanego jvc avx 1
  • Poziom 2  
    GMS-a. Wart tych pieniędzy. Radyjko dla niewymagających ,to co potrzebne jest i w zupełności wystarcza.Jestem uzytkownikiem od kilku miesięcy i w sumie moge Ci polecić. Co do Peiynga,nie wypowiadam sie... PZDR
  • Poziom 9  
    A ten GMS ma możliwość odbierania poł.tel. przez Bluetooth?
  • Poziom 9  
    To szkoda bo nawet spodobało mi się to radio.Chyba będę musiał zdecydować się na tego Peiyinga bo w tej cenie raczej nie ma nic innego co mnie interesuje, jest on chociaż lepszy od tych : DALCO, Canva, BOSCHMANN, ELTA ?
  • Poziom 19  
    Peiying, Dalco, Canva itp. to ta sama półka jakościowa.
  • Poziom 35  
    Sarever napisał:

Jakościowa? Tam jakości nie było nigdy.

Lepiej używane JVC z allegro za 120zł niż nowe chińczyki w tej cenie.
  • Poziom 19  
    matiaudio napisał:
    Sarever napisał:

Tam jakości nie było nigdy.

Wie o tym każdy, nawet autor tego tematu.
  • Poziom 9  
    pro0112 napisał:
    http://www.portalcaraudio.pl/testy-radioodtwarzacze/odtwarzacz-multimedialny-gms-2301.html

Tutaj znajdziesz przeprowadzony test tego sprzętu. Jest on obiektywny i konkretny. Chyba,ze juz czytałes... PZDR.

Tak czytałem o tym teście wcześniej i tak jak jest w nim napisane że jest to radyjko godne polecenia dla nie wymagających użytkowników to ja właśnie do nich należę.Tylko że ubolewam bo nie ma Bluetooth i tu moje kolejne pytanie czy jest jakiś moduł który można dokupić i podłączyć do radyjka, kiedyś widziałem u szefa w samochodzie coś tego typu z firmy Nokia.
  • Poziom 1  
    Witam.
    Jestem uzytkownikiem w/w radia. Wymieniłem JVC( stary, przynajmniej 6 letni model) na peiying glownie dlatego, że chcialem mieć wejscie aux. Mile mnie zaskoczyło. Gra ładnie, dynamicznie nie ma szumow, trzaskow, przesterow. nie mruga, nie swieci nie błyszczy itp. Ma przyjemne zimno białe podswietlenie przyciskow i fakt, troche za jasne podswietlenie ekranu. Aux dziala, bluetooth i hands free dzialaja super. Nie wiem co macie do tej marki. Tanie ? Owszem. Jak ktos ma na podobne znanej firmi 3 razy tyle to gratuluje. Do A6 bym go nie wstawil ale i nie mam audi;) Do mojej almerki pasuje jak ulał. No chyba, że komuś zalerzy udowodnić status finansowy montujac radyjko za 2k w samochodzie wartym 2-3 razy wiecej. Chińskie? Napewno, a inne gdzie robione? Nie ma na tym swiecie rzeczy ktora by nie przeszla przez fabryke w chinach czy innej malezji. Tak, tak, nawet clarion, pionieer itp.

Reasumujac znośne radio za bardzo rozsadne pieniadze. Nie ma co cudow oczekiwać bo i koszt niewielki.