Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo N100 brak podświetlenia matrycy

dzarek1 16 Sty 2012 21:25 2033 2
  • #1 16 Sty 2012 21:25
    dzarek1
    Poziom 13  

Witam
    Kilka podobnych tematów już było, ale mój problem wydaje się być troszeczkę inny.
    Pewnego dna padło podświetlenie matrycy.
    Czasami po poruszaniu matrycą potrafiło się na chwile załączyć.
    Obraz jest, brakuje podświetlenia, po podłączeniu zewnetrznego monitora da sie pracowac...

Miałem podobnego lapka wiec wymieniłem taśmę i inwerter, żeby przetestować, to samo.
    Napięcia na inwerterze
    Lenovo N100 brak podświetlenia matrycy
    Zapoznałem sie z datacheetem układu z płytki i długo nie myśląc naciąłem ścieżkę i podlutowałem około 3V tam gdzie było 0. (widać na zdjęciu)
    Chwile podziałało i przestało :]

Teraz jak jest rozlutowane i gdy podłącze miernik pod wyjście inwertera, oraz gdy dotykam końcówki z 0V palcem (dokładnie to trzymam w ręce ostrze scyzoryka i nim dotykam) matryca potrafi się lekko rozjaśnić a miernik wskazuje około 100VAC

Czy padły świetlówki w takim razie ??
    A może czujnik zamykania matrycy ?? chociaż raczej komputer myśli, że jest otwarty...
    Jak sprawdzic te elementy, niestety drugiego lenovo nie mam aktualnie pod ręką :/

Będę zadowolony nawet ze zrobienia tego "na sztywno" :)

Pozdrawiam
    Jarek

0 2
  • #2 17 Sty 2012 03:55
    Mariusz Raczek
    Poziom 28  

30 V to trochę za dużo jak na lenovo. Sprawdź miernik i zasilacz. 20 V to max co może się tam pojawić, jak jest więcej to się wszystko szybko spsuje.. Przy takim zwieraniu mogą się pojawić problemy z ENE więc zalecam ostrożność.
    Pozdrawiam

0
  • #3 17 Sty 2012 08:17
    dzarek1
    Poziom 13  

racja, racja, jest 20 V :)

0