Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ariston AVG 12 z wyświetlaczem zostawia wodę zamiast płynu do płukania

Paladynt 16 Jan 2012 21:32 2091 5
    Paladynt
    Level 9  
    Witam.
    Mam problem z pralką jak w temacie.
    Żonka przez "przypadek" któregoś razu wsypała proszku do prania zamiast płynu do płukania i od tego czasu pojawia się woda po praniu w zasobnik płynu do płukania. Pranie odbywa się normalnie i płyn jest pobierany (ciuszki pachną tak jak powinny) ale zamiast płynu zostaje pełny zasobnik wody. Woda stoi tylko w miejscu płynu - tam gdzie nominalnie jest sypany proszek - jet pusto i sucho tak jak powinno być. Czy ktoś znający się na tym może na odległość stwierdzić rodzaj uszkodzenia i zasugerować naprawę tego problemu ? Pralka działa poprawnie więc nie chcę grzebać samodzielnie bez konkretnej wiedzy.
    Do pełni wiadomości podam że wyświetlacz LCD jaki jest w tej pralce czasami "zwiesza" się i pokazuje paseczki bądź poziome bądź pionowe - jednak pralka dalej wykonuje poprawnie zadany program. Pozdrawiam - Grzegorz.
  • Helpful post
    karol5608
    Level 28  
    Trzeba wyjąć szufladę i ją po prostu dokładnie umyć. Zwłaszcza zasobnik płynu do płukania, bo wygląda że się zapchał. Pozdrawiam
    Paladynt
    Level 9  
    Dzięki za podpowiedź - zobaczymy po przeczyszczeniu tego podajnika.
    Trudno go było wyjąć - bałem się że coś połamię ale udało się.
    Jutro albo pojutrze napiszę czy to pomogło - dziś już za późno by sąsiadom nie dawać spac noca ;)
    Paladynt
    Level 9  
    Dzieki wielkie za podpowiedź. Jak najbardziej sprawdziła się.

Mam inne pytanko jeszcze - mi to nie przeszkadza ale wyświetlacz w tej pralce czasami wariuje. Zamiast normalnego obrazu pokazują się poziome albo pionowe paski i nie wiadomo czy pranie się skończyło czy będzie trwało jeszcze kilka minut.
    Po ponownym uruchomieniu pralki - przyciskiem ON/OFF wszystko działa poprawnie. Efekt paskowania nie zawsze występuje. Czy to może być jakaś drobna usterka czy niestety to sprawa elektroniki/wyświetlacza (czyli duże koszty) ?
    karol5608
    Level 28  
    Słaby styk lub niestety sterowanie wyświetlaczem pada.
    ROBSON33
    Admin of household appliances group
    Paladynt wrote:
    Dzieki wielkie za podpowiedź. Jak najbardziej sprawdziła się.

Ariston AVG 12 z wyświetlaczem zostawia wodę zamiast płynu do płukania