Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zamrażarka Whirpool ART 693 zamrażalnik mrozi a w lodówce temperatura około 12°C

jahacz 16 Jan 2012 23:47 7598 16
    jahacz
    Level 9  
    WITAM !!!
    Mam problem z zamrażarką Whirpool ART 693 , zamrażalnik mrozi a w lodówce temperatura około 12 st C. Czy jest to wina termostatu ? Jeśli tak, to jaki jest jego symbol.
    Bardzo proszę o pomoc.
    Pozdrawiam
    JAN
    Arcus1977
    Level 21  
    Sprzęt pracuje non stop czy się wyłącza?
    Czy na tylnej wewnętrznej ścianie chłodziarki tworzy się warstwa szronu? Jeśli tak- proszę opisać jej kształt.
    Czy owa ścianka nie jest przypadkiem wybrzuszona?
    jahacz
    Level 9  
    WITAM !!!
    Odpowiadam na zadane pytania.
    Sprzęt pracuje około 1 do 2 minut i się wyłącza. Na tylnej ściance pojawia się szron około 20 cm od góry / szerokość około 20 cm / ale po kilku minutach zostaje roztopiony przez ciepło , które jest w komorze około 12 stopni C. Komora nie może osiągnąć wymaganej temperatury . Na elemencie chłodzącym z tyłu lodówki , pierwsze rurki od agregatu są ciepłe a pozostałe zimne. Czy można sprawdzić poprawne działanie termostatu , to znaczy połączyć go na " krótko " i sprawdzić czy będzie pracował agregat do momentu osiągnięcia wymaganej temperatury w komorze.
    Pozdrawiam
    JAN
    Arcus1977
    Level 21  
    Czy pańska lodówka nie ma przypadkiem czujnika temperatury wewnątrz komory chłodziarki, w okolicy rynienki na skropliny, po prawej stronie? Jest on zamontowany w białej, użebrowanej osłonie przykręconej na jeden wkręt.
    jahacz
    Level 9  
    WITAM !!!
    Tak , lodówka ma czujnik temperatury wewnątrz komory, tak jak Pan pisze po prawej stronie , pod rynienką na skropliny, zwinięty w spiralę, do środka spirali włożona końcówka czujnika.. Dodam jeszcze ,że dzisiaj włączył się agregat i pracował przez około 15 minut / tak było kilka razy, po każdym otwarciu drzwi /, następnie się wyłączył , na tylnej ściance pojawił się szron od połowy komory do samej góry ale temperatura wewnątrz była około 12 stopni C.
    Pozdrawiam
    JAN
    Arcus1977
    Level 21  
    Czy ten czujnik nie jest przypadkiem oblodzony?
    Termometr proszę włożyć do szklanki z wodą i postawić na środkowej półce-wtedy zmierzy Pan średnią temperaturę.
    Jaka jest temperatura pomieszczenia w którym pracuje sprzęt?
    jahacz
    Level 9  
    ......... tak sprawdziłem , był troszkę oblodzony, lód wypadł ze spirali i się rozpuścił.. Cierpliwie czekam co będzie dalej. Pokrętło nastawione jest na 4.
    Pozdrawiam
    Arcus1977
    Level 21  
    Proszę nie montować już osłony a ''spiralę '' pozostawić skierowaną do wnętrza chłodziarki.
    jahacz
    Level 9  
    ...... zrobiłem tak , jak Pan mi kazał ze spiralą. Temperatura spadła do 9 stopni ale to chyba jeszcze za duża. Poczekam do rana i zobaczę co będzie. Co jeszcze można zrobić , aby spadła temperatura do 6 stopni ?
    Pozdrawiam
    JAN
    jahacz
    Level 9  
    WITAM !!!
    Rano temperatura spadła do 7 stopni ale pokrętło było na 6 / cała skala do 7 /.
    Teraz pokrętło jet na 4 i zobaczę czy przy długim nie otwieraniu drzwi temperatura spadnie do 7 stopni . Czy tak mogę zrobić ?
    Pozdrawiam
    JAN

Dodano po 45 [minuty]:

...... a może rozmrozić całą lodówkę , poczekać aż dokładnie wyschnie w środku / oczywiście ją dokładnie powycieram / a następnie ją włączyć i zobaczyć jaką osiągnie temperaturę w chłodziarce oraz zamrażalniku.
    Proszę o informację.
    Pozdrawiam
    JAN
    Arcus1977
    Level 21  
    Można tak zrobić. Ale rozwiązanie problemu będzie polegało na wymianie części zawilgotniałej izolacji lub na wymianie termostatu na jedno-kapilarowy, np danfoss 077-6114
    jahacz
    Level 9  
    ....... a gdzie się znajduje ta zawilgocona izolacja ? O jaką izolację chodzi ?
    Pozdrawiam
    JAN
    mcikos
    Level 10  
    Jak rozumiem chodzi o izolacje termiczną lodówki.
    Arcus1977
    Level 21  
    Izolacja komory chłodziarki w okolicy oblodzonego czujnika. Dostęp od tyłu po odkręceniu skraplacza.
    jahacz
    Level 9  
    WITAM !!!
    Dzisiaj rano dobrałem się do termostatu, było trochę problemów , bo nie wiedziałem jak zdjąć plastikową osłonę ale jakoś poszło. Termostat ma oznaczenie K52 L2533 - dwu kapilarowy.
    Oczyściłem z lodu otwór przez który wchodzi kapilara do komory. Temperatura rano wynosiła 6 stopni. Zobaczę jaka będzie w dzień , kiedy się często otwiera. Tylna ścianka jest oszroniona od środka do samej góry komory. Wspominał Pan o wymianie części zawilgotniałej izolacji , na czym to polega. Ścianka tylna nie jest wybrzuszona. Temperatura w kuchni wynosi około 20 stopni, jak się gotuje to na pewno więcej.
    Pozdrawiam
    JAN

Zamrażarka Whirpool ART 693 zamrażalnik mrozi a w lodówce temperatura około 12°C
    Arcus1977
    Level 21  
    jahacz wrote:
    Wspominał Pan o wymianie części zawilgotniałej izolacji , na czym to polega.

Należy po prostu ''wydłubać'' tę wilgotną, wokół otworu na czujnik, i zastąpić świeżą-np z pianki montażowej, styropianu,wełny mineralnej, itp.
    W przeciwnym razie problem powróci.
    Zdjęcie termostatu jest ładne ;) ale wymiana na taki sam niczego nie zmieni.
    jahacz
    Level 9  
    .... to nie mój termostat , zdjęcie termostatu wziąłem z internetu , bo tak wygląda ten symbol w mojej lodówce . Tego symbolu , który Pan mi podał nie zalazłem w żadnym sklepie w internecie . Był moment , że temperatura spadła do 5 stopni , to już jest coraz lepiej.
    Pozdrawiam
    JAN