Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamrażarka Whirpool ART 693 zamrażalnik mrozi a w lodówce temperatura około 12°C

16 Sty 2012 23:47 7100 16
  • Poziom 8  
    WITAM !!!
    Mam problem z zamrażarką Whirpool ART 693 , zamrażalnik mrozi a w lodówce temperatura około 12 st C. Czy jest to wina termostatu ? Jeśli tak, to jaki jest jego symbol.
    Bardzo proszę o pomoc.
    Pozdrawiam
    JAN
  • Poziom 21  
    Sprzęt pracuje non stop czy się wyłącza?
    Czy na tylnej wewnętrznej ścianie chłodziarki tworzy się warstwa szronu? Jeśli tak- proszę opisać jej kształt.
    Czy owa ścianka nie jest przypadkiem wybrzuszona?
  • Poziom 8  
    WITAM !!!
    Odpowiadam na zadane pytania.
    Sprzęt pracuje około 1 do 2 minut i się wyłącza. Na tylnej ściance pojawia się szron około 20 cm od góry / szerokość około 20 cm / ale po kilku minutach zostaje roztopiony przez ciepło , które jest w komorze około 12 stopni C. Komora nie może osiągnąć wymaganej temperatury . Na elemencie chłodzącym z tyłu lodówki , pierwsze rurki od agregatu są ciepłe a pozostałe zimne. Czy można sprawdzić poprawne działanie termostatu , to znaczy połączyć go na " krótko " i sprawdzić czy będzie pracował agregat do momentu osiągnięcia wymaganej temperatury w komorze.
    Pozdrawiam
    JAN
  • Poziom 21  
    Czy pańska lodówka nie ma przypadkiem czujnika temperatury wewnątrz komory chłodziarki, w okolicy rynienki na skropliny, po prawej stronie? Jest on zamontowany w białej, użebrowanej osłonie przykręconej na jeden wkręt.
  • Poziom 8  
    WITAM !!!
    Tak , lodówka ma czujnik temperatury wewnątrz komory, tak jak Pan pisze po prawej stronie , pod rynienką na skropliny, zwinięty w spiralę, do środka spirali włożona końcówka czujnika.. Dodam jeszcze ,że dzisiaj włączył się agregat i pracował przez około 15 minut / tak było kilka razy, po każdym otwarciu drzwi /, następnie się wyłączył , na tylnej ściance pojawił się szron od połowy komory do samej góry ale temperatura wewnątrz była około 12 stopni C.
    Pozdrawiam
    JAN
  • Poziom 21  
    Czy ten czujnik nie jest przypadkiem oblodzony?
    Termometr proszę włożyć do szklanki z wodą i postawić na środkowej półce-wtedy zmierzy Pan średnią temperaturę.
    Jaka jest temperatura pomieszczenia w którym pracuje sprzęt?
  • Poziom 8  
    ......... tak sprawdziłem , był troszkę oblodzony, lód wypadł ze spirali i się rozpuścił.. Cierpliwie czekam co będzie dalej. Pokrętło nastawione jest na 4.
    Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Proszę nie montować już osłony a ''spiralę '' pozostawić skierowaną do wnętrza chłodziarki.
  • Poziom 8  
    ...... zrobiłem tak , jak Pan mi kazał ze spiralą. Temperatura spadła do 9 stopni ale to chyba jeszcze za duża. Poczekam do rana i zobaczę co będzie. Co jeszcze można zrobić , aby spadła temperatura do 6 stopni ?
    Pozdrawiam
    JAN
  • Poziom 8  
    WITAM !!!
    Rano temperatura spadła do 7 stopni ale pokrętło było na 6 / cała skala do 7 /.
    Teraz pokrętło jet na 4 i zobaczę czy przy długim nie otwieraniu drzwi temperatura spadnie do 7 stopni . Czy tak mogę zrobić ?
    Pozdrawiam
    JAN

Dodano po 45 [minuty]:

...... a może rozmrozić całą lodówkę , poczekać aż dokładnie wyschnie w środku / oczywiście ją dokładnie powycieram / a następnie ją włączyć i zobaczyć jaką osiągnie temperaturę w chłodziarce oraz zamrażalniku.
    Proszę o informację.
    Pozdrawiam
    JAN
  • Poziom 21  
    Można tak zrobić. Ale rozwiązanie problemu będzie polegało na wymianie części zawilgotniałej izolacji lub na wymianie termostatu na jedno-kapilarowy, np danfoss 077-6114
  • Poziom 8  
    ....... a gdzie się znajduje ta zawilgocona izolacja ? O jaką izolację chodzi ?
    Pozdrawiam
    JAN
  • Poziom 9  
    Jak rozumiem chodzi o izolacje termiczną lodówki.
  • Poziom 21  
    Izolacja komory chłodziarki w okolicy oblodzonego czujnika. Dostęp od tyłu po odkręceniu skraplacza.
  • Poziom 8  
    WITAM !!!
    Dzisiaj rano dobrałem się do termostatu, było trochę problemów , bo nie wiedziałem jak zdjąć plastikową osłonę ale jakoś poszło. Termostat ma oznaczenie K52 L2533 - dwu kapilarowy.
    Oczyściłem z lodu otwór przez który wchodzi kapilara do komory. Temperatura rano wynosiła 6 stopni. Zobaczę jaka będzie w dzień , kiedy się często otwiera. Tylna ścianka jest oszroniona od środka do samej góry komory. Wspominał Pan o wymianie części zawilgotniałej izolacji , na czym to polega. Ścianka tylna nie jest wybrzuszona. Temperatura w kuchni wynosi około 20 stopni, jak się gotuje to na pewno więcej.
    Pozdrawiam
    JAN

Zamrażarka Whirpool ART 693 zamrażalnik mrozi a w lodówce temperatura około 12°C
  • Poziom 21  
    jahacz napisał:
    Wspominał Pan o wymianie części zawilgotniałej izolacji , na czym to polega.

Należy po prostu ''wydłubać'' tę wilgotną, wokół otworu na czujnik, i zastąpić świeżą-np z pianki montażowej, styropianu,wełny mineralnej, itp.
    W przeciwnym razie problem powróci.
    Zdjęcie termostatu jest ładne ;) ale wymiana na taki sam niczego nie zmieni.
  • Poziom 8  
    .... to nie mój termostat , zdjęcie termostatu wziąłem z internetu , bo tak wygląda ten symbol w mojej lodówce . Tego symbolu , który Pan mi podał nie zalazłem w żadnym sklepie w internecie . Był moment , że temperatura spadła do 5 stopni , to już jest coraz lepiej.
    Pozdrawiam
    JAN