Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Sprzedam] Transformator 290W 2*40V plus prostownik

pandre342 17 Sty 2012 10:41 1903 5
  • #2 18 Sty 2012 10:51
    zulusj23
    Poziom 21  

Witam,

jestem zainteresowany, jednak na stronie producenta:

http://www.zbr.co.jp/english/products/zebra/cc/cc9.html

w tabeli dla typu SBH podają największą moc 130 VA. Możesz podać wymiary swojego transformatora tak, aby można zweryfikować jego moc ? Może wiesz z jakiego urządzenia pochodzi ?

Pozdrawiam,
    Jacek Zieliński

• #3 18 Sty 2012 12:21
    pandre342
    Poziom 13  

Witam.Trafo pochodzi z wzmacniacza JVC numeru typu nie pamietam,obudowy już nie mam.Kupiłem go kiedyś jako uszkodzony,nie naprawiłem go bo nie było schematu a uszkodzona końcówka mocy była dość skąplikowana, zawierała tranzystory toshiba 2sd845 numeru od pary nie znam.Podany pobór mocy 290W.Wymiary samego rdzenia:100mm.-90mm-60mm.Elektrolity na foto sa też z tego wzmacniacza.

• #4 21 Sty 2012 09:38
    pandre342
    Poziom 13  

Powyżej kolega podał link do jakiegoś producenta.Według podanych tam danych ma wynikać ze to trafo ma 130W???Nie ma tam nic na temat sprawności magnetycznej rdzenia a od tego zależy moc.Przykład:trafo stosowane we wzmacniaczach Technicsa np.su-v670 ma rdzeń o wymiarach tylko o centymetr większy(100mm*90mm*70mm) i moc 690W.

• #5 23 Sty 2012 09:54
    zulusj23
    Poziom 21  

Witam,

to nie link do jakiegoś tylko do właściwego producenta, właśnie tego transformatora. Pytam o wymiary, ponieważ niedadawno kupiłem na tutejszej giełdzie trafo. A jakże, sprzedający zapewniał że ma spokojnie 200W. I co ? Ano okazało się, że to jednak dane producenta na stronie są prawdziwe, trafo zaczęło się zdecydowanie za bardzo grzać bo nie dało rady.
    Drugi raz nie popełnie tego samego błędu.

Pozdrawiam,
    Jacek Zieliński

• #6 23 Sty 2012 11:53
    pandre342
    Poziom 13  

Dane podane w linku napewno maja niewiele wspólnego z tym transformatorem,pisałem wyżej dlaczego.Trafa z rdzeniem EI maja to do siebie że sa ciepłe nawet na biegu jałowym,jeśli ktoś ci sprzedał trafo które się bardzo nagrzewa to nie znaczy że cie oszukał,możliwe że masz za duże pojemności w stabilizatorze.Jest duży prąd doładowania stąd nadmierne nagrzewanie,dla takiego trafo max 2*10tyś.uf.Jeśli chcesz zasilić końcówki o mocy kilkuset wat to kup teroid o mocy z 500wat 2*40V koszt około 200zł.ale bedziesz miał spokój bo wystarczy.Trafo o mocy nieco ponad 200wat i napięciach około 2*40V moze zasilić wzmacniacz 60-70W (DIN) na kanał.Powodzenia.