Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon PIXMA IP5200 wczesniej bład 6A00 a później 6502

17 Sty 2012 11:33 2890 4
  • Poziom 12  
    Witam.

Jak w temacie. Wpierw pojawił się błąd serwisowy 6A00. Po odnalezieniu na forach zagranicznych przyczyny i usunięci jej (mechanika) drukarka zaczyna działać. A przynajmniej działa mechanika, przechodzi test podczas uruchamiania i po czasie mechnizm przesuwa głowicę w lewo w celu przeprowadzenia testu tuszy. Sprawdza każdą i zatrzymuje się dając komunikat sterwonika 6502 i to tyle. Nie potrafię znaleść przyczyny. Opis lapidarny. Sterownik nie jest w stanie pokazać nic konkretnego (czy któryś z tuszy jest uszk. czy głowica sprawna). generalnie sterownik rozpisany ale zero konkretów. Dla mnie porażka. Ale cóż.
    Stąd prośba........
    Może ktoś ma lepszą rękę w szukaniu przyczyny?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Tak też uczyniłem wczesniej, być może umknęło mi to. Karetka przesuwa się prawidłowo Po skończonym cyklu uruchomieniowym przesuwa się na test zasobników po kolei oświecając każdy cartridge ale nie w kolejności od 1 do 4 tylko zmiennie. Nie mniej wszystkie i każdy z nich w momencie "spotkania" ze stałym czujnikiem oświeca się na ułamek sekundy. Po czym zatrzymuje się i sterownik oddaje powyższy numer błędu. Oczywiście pasek pozycjonowania jest czysty i bez uszkodzeń.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Drukarka ostatecznie poszła do kosza tak więc temat zamykam.