Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Versa 15 GPRS-T2 - zdalne zbrojenie i rozbrajanie alarmu przez SMS

17 Sty 2012 13:54 4283 1
 • Poziom 9  
  Witam,
  posiadam zestaw jak w temacia - Satel Versa 15 + GPRS-T2 i chcialbym aby skonfigurować zdalne zabrajanie alarmu za pomocą SMS'a, ale sms np. "aktywuj" zazbraja a "deaktywuj" rozbraja.

  czyli.. wyszedłem z domu, zazbroiłem alarm ale po godzinie zapomniałem czy zazbroilem czy też nie, więc pomimo tego że zazbroiłem przy wyjściu normalnie na manipulatorze, to wysyłam SMS "aktywuj" - tak na wszelki wypadek. Taki sms powinien zostać pominięty.

  pytanie - czy da się tak jak opisałem to wyżej?

  Elektryk ktory mi montował i konfigurował całą centralę twierdzi ze się nie da tak, bo zazbrajanie i rozbrajanie jest za pomocą impulsu, więc teoretycznie mogę ustalić sobie jedną treść SMS'a i za jego pomocą mogę zazbrajać / rozbrajać alarm, tylko muszę pamiętać jego status.. ;-(
 • OptexOptex
 • Poziom 41  
  Niekoniecznie "musisz znać status" możesz odpytać o to moduł. Mając jedno wolne wejście w T2 i wolne wyjście w Versie możesz wystawić na to wyjście [18]"wskaźnik czuwania" i odpytać T2 za pomocą funkcji "Wysłać SMS ze statusem modułu na CLIP". W odpowiedzi otrzymasz SMS-a wskazującego stan wejścia.
  Nie byłoby problemu gdybyś chciał TYLKO np. uzbrajać strefę.