Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Krups xp7210 Migająca kontrolka Wyczyścić

17 Sty 2012 15:19 10310 10
 • Poziom 22  
  Witam :) Problem tego typu iż po włączeniu Krupsa nagrzewa się do odpowiedniej temp. kontrolka zasilania zapala się a kontrolka "wyczyścić" miga. Po włączeniu czyszczenia expresu zaczyna migać kontrolka "opróżnić pojemnik na fusy". Następuje brak reakcji na jakie kolwiek naciskanie przycisków. Nawet nie można wyłączyć expresu. Expres rozebrany wyczyszczony w środku wszystko niby sprawne a tu taka niespodzianka. W tabeli błędów nie ma takiego oznaczenia co by dwie te diody migały.
  Powkładałem i powyjmowałem troche pojemnik na fusy i zgasła migająca dioda przytrzymałem przycisk serwis i czyszczenie wystartowało, ale trwało jakies 5 sekund i zapaliły sie wszystkie diody i zaczeły migać. Woda poleciała tylko z dyszy do robienia piany. Wyskoczył błąd "5". Pozdrawiam i dziękuje za wszelką pomoc !!
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 22  
  Na pewno xp7210 D. Znalazlem coś takiego "5"
  Praca pompy
  Podczas pierwszych sekund pracy pompy ilość przepływającej wody jest zero -Uszkodzony przepływomierz (zamienione wężyki, poluzowane złączki)
  -Wyłącznik lub wyłącznik dystrybutora uszkodzony
  -Krople wody na złączu przepływomierza
  -Przepływ wody zablokowany: wężyk silikonowy zagięty, brak sitka (zawór zbiornika wody nie porusza się), zbiornik źle założony.
  Wiec tak włanczam teraz expres wyskakuje dioda od czyszczenia zalanczam serwis (czyszczenie) wyskakuje dioda od oproznienia pojemnika wyjmuje pojemnik na fusy na 15 sekund wkładam go i dioda gasnie naciskam czyszczenie niby zaczyna iść tłok od ubijania kawy sie upuszcza ale nie do konca woda zaczyna lecieć ale tylko ze spieniacza do mleka i po chwili staje tłoczek idzie do góry migają wszystkie diody i tak w koło.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 22  
  co masz na mysli pisząc swobodnie?? czy on ma luźno chodzić przecież musi ugniatać więc musi chodzić pod oporem
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 22  
  sprawa się trochę wyjaśniła, rozkręciłem expres prawie do zera i zlokalizowałem wyciek. W załączniku dodaje fotke. Cieknie od spodu zaznaczonego elementu.
  Krups xp7210 Migająca kontrolka Wyczyścić
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 22  
  jlucjan65 napisał:
  Czyli jest do wymiany uszczelka tego tłoczka wyrzucającego krążek, lub jest gorzej i cieknie z siłownika lub bojlera.
  Rozłożyłem siłownik uszczelki w nim do wymiany (oringi). Będe wymieniac juz wszystkie co by nie wracac do problemu. Gdzie można dostać taki komplet naprawszy??
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 22  
  Temat zamykam!! Okazała się uszkodzona uszczelka (oring) od siłownika przez co wywalało ciśnienie górą siłownika. Dziękuje za udział w dyskusji.