Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Corolla E12, trochę elektryki, potrzebne schematy.

17 Jan 2012 17:12 7212 6
  • Moderator of Cars
    Mam takie 2 autka z których będzie jedno.
    Pierwsza jest z 2005r hatchback 5D po lifcie kupiona w krajowym salonie, silnik 1.4D D-4D. Wyposażenie: ABS, SRS, klimatyzacja manualna, dogrzewacz(chyba tylko dogrzewacz bo nie ma żadnego zegara do załączania). Jest ona po stłuczce, wystrzelone przednie jaśki, zniszczone trochę elektryki pod maską, najgorsze że pasażer kolanami ten tandetny kokpit i nawiewy połamał.
    Druga 2001r. hatchback 3D, silnik 2.0D D4-D przywieziona z Holandii. Wyposażenie: ABS, SRS, klimatronik, sterowanie radia z kierownicy. Ta jest kompletna i nie bita ale bez prawa od rejestracji więc przeznaczona tylko na części.

Teraz przydały by się schematy SRS obu żeby zrobić swapa całego kompletu.
    Schemat ABS też był by mile widziany bo wiązka przewodów trochę ucierpiała.
    No i nie wiem czy z tymi nawiewami dojdę do ładu, schematy elektryczne mam obu tylko nie wiem jak to mechanicznie przypasuje i czy nie za dużo kombinacji z elektryką żeby zrobić swapa na klimatronik?
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Moderator of Cars
    Podbijam bo już nowy lakier dosycha na tej po stłuczce. Trzeba się będzie wziąć w tygodniu z składanie.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Moderator of Cars
    milejow wrote:
    Jak masz drugą kompletną z klimatronikiem to ło so choźi, przekładać i ma grać?

Chodzi o instalację elektryczną, nie wygląda żeby można byłą ją łatwo oddzielić od reszty, całej też nie przełożę bo ta druga dogrzewacza nie ma. Ale zobaczę jeszcze co to z tego będzie jak w drugiej kokpit wyjmę bo na razie jeszcze nic tam nie ruszałem.
  • Level 16  
    jaki konkretny schemat potrzebujesz napisz i daj mi meila to przesle zadko klimatroniki miały dogrzewacz dogrzewały sie poprzez obrócenie kierunku przepływu gazu z klimatyzacji sprawdz czy przy chłodnicy klimy nie ma elektrycznego zaworu rozpreznego
  • Moderator of Cars
    Toyoty jeżdżą, dwie bo się jeszcze jedna niekompletna nawinęła :). Z SRS nic nie pasowało z tej starszej do nowszej więc dokupywałem takie jak oryginalnie. Klimatyzacja została manualna bo nie chciało mi się wiązek pruć, przełożyłem samą część z dmuchawą, była tylko różnica w położeniu silniczka od zamkniętego obiegu.
    Co do dogrzewania to te z klimatronikiem mają prądożerną elektryczną nagrzewnicę powietrza.
    Polecam do napraw bo ogólnie przyjazne autka. ;)