Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tani komputer za max 1000zł.

tomek122 19 Feb 2012 22:02 5658 64
    wariato
    Level 43  
    Błąd, Twoja jest konstrukcją autorską od firmy Gigabyte z ich autorskim chłodzeniem. A na pytanie która jest lepsza można odpowiedzieć w zasadzie że konstrukcje referencyjne są gorsze z racji zastosowania "ubogiego" systemu chłodzenia (już pomijam kwestie że referent może być podkręcony i być lekko wydajniejszą kartą od NIEreferencyjnej)

Porównaj chłodzenie swojej karty z chłodzeniem fabrycznej karty od ATi:
    Tani komputer za max 1000zł.
    Wnioski mogą nasunąć się same.
    tomek122
    Level 21  
    No tak, ma kolega racje. Faktycznie pomyliłem się. Referencyjna to by była od ATI, moje jest od Gigabyte, więc jest niereferencyjna.

Więc tak, posiadam już płytę główną, procesor i teraz kartę graficzną. Został jeszcze zasilacz i pamięci, no i jeszcze napęd optyczny. ale to już w przyszłym miesiącu.
    tomek122
    Level 21  
    To pomału znowu się gubię. W linku z poprzedniej strony wynika, że nie tylko zmiana chłodzenia świadczy o tym czy karta jest referencyjna czy nie:

"Karta niereferencyjna - jest to model w którym subvendor, a więc już konkretna firma sprzedająca karty licencjonowane od ATI/nV pod swoim szyldem, dokonał zmian i odszedł od projektuj referencyjnego. Zmiany mogą dotyczyć zarówno tylko wymiany chłodzenia na inne, ale też i przeprojektowania płytki pcb karty (rozmieszczenia i ilości elementów, zmiany samej elektroniki), najczęściej aby obniżyć koszty produkcji i uczynić produkt konkurencyjnym cenowo."
    tomek122
    Level 21  
    Witam.

Niestety, jednak nie mam tej karty, co podałem linka.

Oto tresc od sprzedającego:

"Witam, chciałbym Pana poinformować, że przed zakończeniem aukcji karta uległa spaleniu. Przepraszam za problemy i pozdrawiam. "

Uważam że sprzedawca leci w kulki. Co moge w tej sytuacji zrobić?
    tomek122
    Level 21  
    Witam.

Panowie, co sądzicie o tej karcie:
    allegro.pl/asus-eah4850-htdi-512-ddr3-ati-radeon-hd-4850-i2154765808.html

Czy to też napewno radeon HD4850 i czy warto?
    tomek122
    Level 21  
    Witam.

No więc tak, karta graficzna już do mnie jedzie. Zostanie tylko ram i zasilacz.
    Mam tylko pytanie co do twardego dysku, czy dysk 2,5 cala nadaje się do komputera stacjonarnego? Pytam, ponieważ posiadam dwa takie, jeden 40GB, drugi 160GB. Obydwa są sata. Myśla:em z tego 40GB zrobić dysk systemowy a ze starego ata 200GB ( o którym pisałem w cześniej) podłączyc jako drugiego.
    tomek122
    Level 21  
    Sądziłem, że dysk sata powinien być szybszy od ata. W takim razie system postawię na tym ata.

Co do tych dysków 2,5 cala, to jak wrócę z pracy, to zobaczę ile mają obrotów.

No niestety, obydwa dyski sata mają 5400rpm.
    tomek122
    Level 21  
    Witam.

Więc tak, stoje przed wyborem kupna kości pamięci. Jednak nie znam się na tyle aby wiedzieć jakie mam kupić. Jednak myślę nad pamięciami 1600 MHz. d
    Znalazłem takią aukcje:
    allegro.pl/kingston-blue-hyperx-ddr3-2gb-2048mb-1600mhz-cl9-i2178134133.html

Czy warto ją kupić?
    tomek122
    Level 21  
    Nie chce nażekać, ale bardziej preferował bym allegro. A co sądzicie o pamięciach ELIXIR i GOODRAM?
    tomek122
    Level 21  
    Nie chce nażekać, ale bardziej preferował bym allegro. A co sądzicie o pamięciach ELIXIR i GOODRAM?
    tomek122
    Level 21  
    Tylko czy te pamięci mogą działać w dualu? Bo niebardzo rozumiem ale jest napisane: dual/quad - NIE. Pobza tym o ile dobrze widzę, to na zdjęciach mają radiatory a w opisie jest że nie.

A może takie:
    allegro.pl/patriot-amd-entertainment-4gb-1600mhz-4gb-cl9-box-i2188102006.html

Kupując jedną 4gb wyjdzie taniej, niż jak bym miał później dokupywać drugą 2gb. W sumie to chciałbym obsadzić wszystkie banki na płycie (oczywiście to będzie rozłożone w czasie). W tedy bym miał 16gb, bo raczej starałbym się dokupywać takie same.
    wariato
    Level 43  
    No bo tak to jest ze sprzedającymi na allegro. W sklepie wie co się kupuje a na aukcji opis nie zgadza się ze zdjęciem itp. Chociaż i w sklepach zdarzają się pomyłki.
    Kupujesz od razu 2 kości ? To kup za 80zł Patriot 2x2GB 1333MHz i nie będzie problemu z Dualem.
    tomek122
    Level 21  
    Kurcze, niby chce tanio, ale za razem dobrze. Dlatego preferowałbym 1600. Więc te co podałem wyżej, były by ok?
    wariato
    Level 43  
    Weź obojętnie jakie oby nie Kingston. Goodrama chociażby jak iść po kosztach. Poza tym nie wiem po co ci pamięci 1600MHz tak właściwie.
    tomek122
    Level 21  
    Bo wydaje mi się, że im szybsze, tym lepiej. Po za tym pisze że moja płyta (asrock 770de) wspiera takie pamięci. Polecałeś patriota, dlatego podałem linka do takiej 4gb.
    wariato
    Level 43  
    Różnica pomiędzy 1333 a 1600 jest znikoma - w benchmarkach będzie odczuwalne, podczas normalnego używania komputera Nie. W grach 1-2 Fps więcej. W komputerze za 1000zł to będzie miało najmniejsze znaczenie.
    tomek122
    Level 21  
    Tylko że cena po między 1330 a 1600 właściwie niewielka (w allegrowych sklepach).
    wariato
    Level 43  
    To prawda, dlatego jak już to kupuj Kit w dualu 2x2GB. One są dobierane i testowane więc nie będzie problemów.
    tomek122
    Level 21  
    Kurcze, tylko że patriota 2x2 są droższe niż 1x4, te które podałem. Chyba jednak kupię właśnie te 4gb, a za miesiąc (u tego samego sprzedawcy) drugie takie same. W każdym razie w opisie podaje że nie ma problemu z dualem.

edit

Więc tak, o pamięciach nie ma co już rozmawiać, bo już kupiłem te co podawałem linka.

Jednak mam pytanie jaki zasilacz, bo silverpower obecnie nie ma na allegro.
    tomek122
    Level 21  
    Przepraszam moderatorów ale nie chcę specialnie otwierać nowego tematu.

Zepsułem niestety swoją płytę glówną, przy wyciąganiu karty graficznej. Chciałem kupić taką samą, ale niestety już nie ma ich (na razie) nigdzie. W związku z tym jaką inną byście mi proponowali do zestawu własnie z tego tematu. Miałem :

płyta: asrock m3a770de
    grafika: radeon 4850
    dysk 1TB
    zasilacz (niepamiętam) gdzieś w temacie
    procesor: phenom 2 x2 555
    wariato
    Level 43  
    Możesz kupić nowszą np AsRock 970 Pro3 lub 970DE3/U3S3.
    tomek122
    Level 21  
    a chciałem uniknąć przeinstalowywania wszystkiego