Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Reaktywacja komputera porady

mati-bonuss 17 Jan 2012 18:53 811 8
    mati-bonuss
    Level 11  
    Witam mam mały problem z moim pc.
    Jakiś czas temu dostała mi się jednostka, którą małym nakładem finansowym ożywiłem i z powodzeniem używałem do oglądania filmów, muzyki, starszych gier.
    Płyta: Asrock K7S8X
    Procek: Barton 2500; 1887mhz
    Ram: 2x1gb samsung
    Karta: Geforce 6200 512ram agp
    Dysk: 40gb seagate barracuda
    zasilacz: jakiś 400wattowy mercury...
    K. dzwiękowa: s.blaster xfi platinum

Aktualnie felerny zasilacz dokonał żywota, pozostawiając za sobą 3 napuchnięte kodensatory.
    Chciałbym aby ten zestaw działał mi jeszcze przez jakiś czas, jednak obawiam się kosztów nowego zasilacza i wymiany kondensatorów. Mógłbym liczyć na jakieś propozycje dobrego zasilacza pod taki zestaw? Docelowo myślałem o jakiejś 400 chiefteca czy czymś podobnym. Jednak szukając opinii o zasilaczach ciągle mam mieszane wiadmości. Czytałem temat na elektrodzie "czarna lista zasilaczy" i widziałem że chiefteci są polecane ale na pewnym serwisie aukcyjnym znajdywałem tylko te z serii GPS.. które nie zbierają zbyt dobrych opinii.
    Z naprawą kompa chciałbym zmieścić się w 200zł (wliczając w to wymianę kondensatorów, zasilacza i kupno dwóch wiatraków do chłodzenia montowanych na obudowę) Chyba, że doradzicie mi jakoś inaczej rozwiązać ten problem, bo nie zdołam w tej cenie dokupić dobrego zasilacza do wyżej wymienionego zestawu.
  • Helpful post
    kamil2127
    Level 23  
    Ja bym w ten konfig już nie inwestował za wiele,chyba że będzie rozbudowywany. Na tą chwilę wystarczy jakaś markowa 350w np. Fortrona
    [url=]http://allegro.pl/oryginalny-fortron-350w-atx-pfc-wyprzedaz-i2036625913.html[/url]
    artaa
    Level 43  
    Każdy sprawny firmowy PSU będzie OK.
    Chieftec GPA to jest słaba seria, reszta może być, oprócz tego Fortron, i inne.
    Tobie wystarczy 350W.
    mati-bonuss
    Level 11  
    No wlaśnie nie chce sam inwestować za dużo w tą jednostkę, Po studiach mam zamiar kupić coś lepszego ale aktualnie jest genialnym rozwiązaniem do muzyki, filmów, odtwarzania dvd czy pisania prac na studia.
    A co z kondensatorami? Bo z tego co się orientuje ich napuchniecie może wpływać, źle na prace kompa nawet po wymianie zasilacza tak?
    artaa
    Level 43  
    Wszystkie kondensatory w danej linii zasilania należy wymienić.
    mati-bonuss
    Level 11  
    Ok, ale czy zasilacz 350watt wystarczy na pewno? Dodam, że pod kompa przez jakieś pół roku co najmniej będzie podpięty router wifi, no i te nowe wiatraki do chłodzenia? Plus okazjonalnie jakieś urządzenia pod usb typu pendrive, dysk przenośny.
  • Helpful post
    artaa
    Level 43  
    Sprawny firmowy z listy polecanych tak.
    Możesz kupić mocniejszy ale będzie droższy...
  • Helpful post
    Kasek21
    Level 43  
    mati-bonuss wrote:
    Ok, ale czy zasilacz 350watt wystarczy na pewno?

Ten co masz podany wyżej wystarczy z dużym zapasem.
    mati-bonuss
    Level 11  
    Ok, Dzięki wszystkim za informacje:)
    Temat można zamknąć/usunąć/czy co tam się chcę;)

Pozdrawiam Mati-Bonuss