Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miele Automatic W422. Szukam schematu pralki.

adi_al 20 Gru 2004 07:59 2309 9
  • #1 20 Gru 2004 07:59
    adi_al
    Poziom 18  

Szukam schematu pralki Miele Automatic W422.Jest to raczej starszy model przywieziony od naszych sąsiadów z zachodu.Nigdzie w środku niema schematu.Automat przestał wirować pozostałe funkcje wykonuje bez problemu a gdy ma wirować to stoi.Może ktos coś wie w tym temacie.

0 9
  • Pomocny post
    #2 20 Gru 2004 09:29
    luna
    Poziom 21  

Witam.Sprawdź szczotki w silniku .Powodzenia

0
  • #3 20 Gru 2004 09:41
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych

Jest tam jakas elektronika? Jezeli jest to jaka, tylko steruje silnikiem czy takze grzaniem i silnikiem "programatora"? Poszukam schematu ale dopiero wieczorem. Jaki rodzaj silnika?

0
  • #4 20 Gru 2004 12:24
    39006
    Usunięty  
  • #5 20 Gru 2004 12:56
    adi_al
    Poziom 18  

Chłopaki jesteśta rewelka.Nie mam tego automatu pod ręką ale wieczorem pobiegnę sprawdzić i zobaczę co tam siedzi więcej w środku jak z silniczkiem i tp. Jak posprawdzam to wam napiszę coś więcej.

0
  • #6 20 Gru 2004 13:13
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych

Jesli to taki silnik o ktorym pisze Kolega Rycho T to mam ich "kilka" :)
    Gdyby z tamtego nic nie dalo sie zrobic to pisz, tylko z przesylka moze byc problem bo on wazy tyle co od radzieckiego czolgu ;)

0
  • #7 21 Gru 2004 09:34
    adi_al
    Poziom 18  

Posprawdzałem co nieco w środku i oto efekty:
    typ silnika Mue 03 -63/86/12
    1076861 Nr.148397
    2,7A 430/8000 U/m.
    Po oględzinach jak na razie wygląda na to że kolega "Luna" ma rację bo szczotek już praktycznie nie ma i jedna z nich mogła się wieszać,ale to ciekawe że tylko przy wirowaniu to występowało i to w taki sposób że nie ruszał wcale a prał normalnie.Dzisiaj wymienię szczotki to dam znać co z tego wynikło.Gdyby jednak ktoś miał ten schemacik to byłbym wdzięczny w środku nie ma żadnej elektroniki.Na razie wszystkim serdecznie dziękuję.

0
  • #8 21 Gru 2004 19:44
    luna
    Poziom 21  

Rycho T napisał:
    Przypadkiem nie jest to model z dwoma silnikami (osobnym do prania i wirowania), których wirniki są połączone sprzęgłem?.
    Wygląda to jak jeden "długi" silnik.
    Spotkałem kiedyś w starszym modelu "Miele" takie rozwiązanie.

Witam kol.Rycho T to ten silnik.Przy wirowaniu pracuje silnik komutatorowy.Standartowe uszkodzenie.Powodzenia :)

0
  • #9 26 Gru 2004 06:54
    adi_al
    Poziom 18  

Szotki wymieniłem ale problem pozostał objaw wygląda dokładnie tak że,gdy ma wirować na pierwszym zaskoku programatora spuszcza wodę i po przeskoku o ząbek stanie i stoi w kompletnej ciszy.W dodatku na programatorze są duże luzy zależnie jak się docisnie pokrętło to czasami silniczek programatora zapycha jak oszalały i omija programy.Jutro będę miał schemacik od kolegi to wezmę mierniczek i pomierzę napięcia.Acha z tyłu na obudowie jest przykręcone małe pudełeczko w którym są dwa styki dosyć dużej mocy i obudowa jest wypalona a te styki nigdy się nie przełanczają i zwieranie,rozwieranie nic nie daje.Może coś z tym jest nie tak.To nara jak coś pomierzę to się odezwę.

0
  • #10 05 Sty 2005 07:31
    adi_al
    Poziom 18  

Dziękuje wszystkim za pomoc szczególnie koledze "Luna".Były to szczotki a po wymianie na nowe jedna się zakleszczała i dla tego dalej to nie działało.Teraz jest już wszystko ok.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo