Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pobieranie płynu w pralce candy cy2 104

pawelwojciechowski 17 Jan 2012 19:46 2942 4
 • #1
  pawelwojciechowski
  Level 2  
  Witam
  Proszek mi pobiera natomiast płynu nie chce. Mam candy cy2 104. Nie rozebrałem podajnika bo jest to bardzo trudne są specjalne strasznie delikatne zaczepy - moze ktos ma na to jakis sposób niech sie podzieli. Ponadto w serwisie powiedzieli mi ze to na stoprocent elektrozawór. Czy ktos mi pomoże??? aha gwizdek wyczyszczony i szuflada tez. ponadto przy programie samego płukania pobiera wodę jedynie do pojemnika na proszek i wykonuje płukanie czy to jest elektrozawór czy cos innego??
 • #2
  rychomuch
  Level 29  
  Witam.
  Serwis sugeruje że elektrozawór.
  To skontroluję i wiem - zmierzę oporność cewki elektrozaworu ok.3kΩ lub podłączę 230V do niego -powinno być słyszalny odgłos skoku grzybka.
 • #3
  pawelwojciechowski
  Level 2  
  nie jestem dobrym w te klocki dopiero zaczynam i nie mam przyrządów zeby to zbadać. Natomiast zrobiłem eksperyment podłączyłem elektrozawór do węża do wody i wcisnąłem kable do elektrozaworu odkręciłem wode i włożyłem zawór do miski. Po wybraniu na programatorze programu prania woda leciała z obu "dziurek" (bo jest to elektrozawór dwudrożny). oczywiscie woda leciała najpierw z jednej a potem z drugiej. Czyzby to oznaczało ze jest sprawny?? Zastanawiam sie nad jednym skoro są dwa wyjścia z elektrozaworu a w podajniku są 3 komory to jak podaje wode do pojemnika na płyn zmiękczający. Czy programator sam załącza jakas zapadke w podajniku wody. Jak to jest możliwe??

  Dodano po 32 [minuty]:

  czytam i czytam a czy w tym modelu jest jakaś dysza która mogłą wyskoczyc??

  Czy ktoś potrafi mi pomóc??
 • #4
  pawelwojciechowski
  Level 2  
  wczoraj sprawdziłem elektrozawór i to nie to więc co innego??
 • #5
  pawelwojciechowski
  Level 2  
  O dziwo samo sie naprawiło - musiałem grzebając w środku coś naruszyć i najwidoczniej trzeba było tylko przeczyścić teraz szykuję się do rozbioru podajnika i przeczyszczenia