Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak odzyskać win7 home premium

17 Sty 2012 19:48 3991 10
 • Poziom 8  
  Witam posiadam laptopa i ostatnio on wymagał nowego oprogramowania lecz nie miałem płyty win 7 home premium, ponieważ kupiłem laptop z system w Media Marktwięc zainstalwałem Ultimate, lecz na tej wersji nie działają klawisze z kombinacji Fn+... na laptopie jest zapiany win7 home premium w folderze windows.old i mam pytanie czy da się tego windowsa przywrócić czy nie i jeszcze czy w Media Markt zainstalują mi od nowa Windowsa, jesli mam 3 lata gwarancji ?
  PS. Laptop wymagał nowego oprogramowania, ponieważ brakowało pliku Boot/bmp.
 • Poziom 25  
  Jaki to laptop ?, sprawdź czy nie ma ukrytej partycji z "recovery".
  Przeważnie mają. ( chyba ze ją usunąłeś już przy instalacji nowego win )

  Musisz zainstalować system taki na jaki posiadasz licencje.

  pozdr.
 • Poziom 8  
  yyy... jestem w tych sprawach troche zielony,ale napewno jest taka partycja bo przy instalacji ją widziałem ^^,ale jak tą partycję że tak powiem uruchomić? bo jak chce przywrócić system to są zapisane daty z instalacji Ultimate jest to laptop Dell Inspiron N5110

  Dodano po 32 [sekundy]:

  A tak w ogóle, w Media Markt zainstalują mi na podstawie umowy lub paragonu nowy Windows 7 ?
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  szymon123gg napisał:
  A tak w ogóle, w Media Markt zainstalują mi na podstawie umowy lub paragonu nowy Windows 7 ?

  Twoich niezbornych działań gwarancja nie obejmuje. Jak im zapłacisz i będą mieli czas oraz chęć, to Ci zainstalują.
 • Poziom 8  
  Wtf ? Ale kupując Laptopa w jego cenę była chyba wliczona cena Win7 czyż nie ? Jeżeli tak to chyba należy mi się prawo do reinstalacji ?
 • Poziom 43  
  MM nic do gwarancji, gwarantem jest producent.
  MM nie jest winny tego że zniszczyłeś oryginalny system, czemu ma to naprawiać?
  Wyślij na gwarancję to ci powinni wgrać.
 • Poziom 9  
  Ja kupowałem ostatnio ASUS'a i powiedzieli mi, że przy formacie albo z partycji RECOVERY albo z tzw. RECOVERY DISC w zależności czy masz taką partycję czy nie. Gwarancja tego niestety nie obejmuje :/ A propo nie działania klawiszy Fn+ to kiedyś też miałem z nimi problem ale przeinstalowałem sterowniki i wszystko lata :) Jeżeli masz partycję Recovery to po prostu ustawiasz w BIOS'ie Botowanie systemu z tej partycji, zapisujesz zmiany i wychodzisz a dalej już samo Cię poprowadzi
 • Moderator Samochody
  Po pierwsze to mając licencję masz naklejkę z kluczem - w przypadku Seven na płytce masz wszystkie wersje, w czasie instalacji wskazujesz taką na jaką masz licencję i wpisujesz klucz z naklejki, po zainstalowaniu systemu trzeba jeszcze zainstalować sterowniki i programy narzędziowe dla danego modelu laptopa - zazwyczaj dostępne na stronie producenta laptopa w dziale wsparcia technicznego/pobierania sterowników i oprogramowania.

  Po drugie nie piszesz co to za laptop ale jeśli nie było płytek z systemem to na pewno była partycja Recovery i na pewno była też możliwość wypalenia płytek Recovery (tylko kto by czytał instrukcję obsługi...). Jeśli chodzi o sposób zainicjowania przywracania obrazu systemu z partycji Recovery to zależy ona od modelu laptopa, np. w Lenovo służy do tego aplikacja uruchamiana z działającego systemu (trochę "dziwne" rozwiązanie), w innych laptopach zazwyczaj podczas startu komputera wyświetlany jest komunikat jaką kombinację klawiszy należy nacisnąć aby rozpocząć proces przywracania systemu (podobnie jak co nacisnąć, by wejść do BIOS-setupu lub boot-menu).

  Jeśli przez swoją niewiedzę lub lenistwo nie nagrałeś płytek Recovery i nie masz możliwości startu z partycji Recovery lub ją uszkodziłeś to niestety możesz sobie co najwyżej _odpłatnie_ zamówić nośniki Recovery u producenta. Niestety gwarancja nie obejmuje uszkodzenia systemu wynikłego z nieumiejętnej obsługi sprzętu i oprogramowania.
 • Poziom 8  
  Czyli jak bym pojechał do MM pokazał im laptopa z naklejką win7, paragonem i wszystkimi dokumentami to odesłali by mnie do domu ?
 • Moderator Samochody
  Nie wiem co by zrobili ale na pewno mieli by pełne prawo by tak postąpić. Napisz dokładnie co to za laptop, bo może istnieje szansa na odzyskanie dostępu do partycji Recovery.
 • Spec od komputerów
  Przywróć ręcznie z recovery oryginalny system. Automatycznie się nie da bo przez nieprzemyślaną instalację nadpisałeś oryginalny MBR.