Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak odzyskać win7 home premium

szymon123gg 17 Sty 2012 19:48 3742 10
  • #1 17 Sty 2012 19:48
    szymon123gg
    Poziom 8  

Witam posiadam laptopa i ostatnio on wymagał nowego oprogramowania lecz nie miałem płyty win 7 home premium, ponieważ kupiłem laptop z system w Media Marktwięc zainstalwałem Ultimate, lecz na tej wersji nie działają klawisze z kombinacji Fn+... na laptopie jest zapiany win7 home premium w folderze windows.old i mam pytanie czy da się tego windowsa przywrócić czy nie i jeszcze czy w Media Markt zainstalują mi od nowa Windowsa, jesli mam 3 lata gwarancji ?
    PS. Laptop wymagał nowego oprogramowania, ponieważ brakowało pliku Boot/bmp.

0 10
  • #2 18 Sty 2012 00:47
    DJOstry
    Poziom 25  

Jaki to laptop ?, sprawdź czy nie ma ukrytej partycji z "recovery".
    Przeważnie mają. ( chyba ze ją usunąłeś już przy instalacji nowego win )

Musisz zainstalować system taki na jaki posiadasz licencje.

pozdr.

0
  • #3 18 Sty 2012 18:35
    szymon123gg
    Poziom 8  

yyy... jestem w tych sprawach troche zielony,ale napewno jest taka partycja bo przy instalacji ją widziałem ^^,ale jak tą partycję że tak powiem uruchomić? bo jak chce przywrócić system to są zapisane daty z instalacji Ultimate jest to laptop Dell Inspiron N5110

Dodano po 32 [sekundy]:

A tak w ogóle, w Media Markt zainstalują mi na podstawie umowy lub paragonu nowy Windows 7 ?

0
  • #4 18 Sty 2012 19:39
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

szymon123gg napisał:
    A tak w ogóle, w Media Markt zainstalują mi na podstawie umowy lub paragonu nowy Windows 7 ?

Twoich niezbornych działań gwarancja nie obejmuje. Jak im zapłacisz i będą mieli czas oraz chęć, to Ci zainstalują.

0
  • #5 18 Sty 2012 20:39
    szymon123gg
    Poziom 8  

Wtf ? Ale kupując Laptopa w jego cenę była chyba wliczona cena Win7 czyż nie ? Jeżeli tak to chyba należy mi się prawo do reinstalacji ?

1
  • #6 18 Sty 2012 20:40
    artaa
    Poziom 43  

MM nic do gwarancji, gwarantem jest producent.
    MM nie jest winny tego że zniszczyłeś oryginalny system, czemu ma to naprawiać?
    Wyślij na gwarancję to ci powinni wgrać.

0
  • #7 18 Sty 2012 22:10
    smoke931407
    Poziom 8  

Ja kupowałem ostatnio ASUS'a i powiedzieli mi, że przy formacie albo z partycji RECOVERY albo z tzw. RECOVERY DISC w zależności czy masz taką partycję czy nie. Gwarancja tego niestety nie obejmuje :/ A propo nie działania klawiszy Fn+ to kiedyś też miałem z nimi problem ale przeinstalowałem sterowniki i wszystko lata :) Jeżeli masz partycję Recovery to po prostu ustawiasz w BIOS'ie Botowanie systemu z tej partycji, zapisujesz zmiany i wychodzisz a dalej już samo Cię poprowadzi

0
  • #8 18 Sty 2012 22:40
    tzok
    Moderator Samochody

Po pierwsze to mając licencję masz naklejkę z kluczem - w przypadku Seven na płytce masz wszystkie wersje, w czasie instalacji wskazujesz taką na jaką masz licencję i wpisujesz klucz z naklejki, po zainstalowaniu systemu trzeba jeszcze zainstalować sterowniki i programy narzędziowe dla danego modelu laptopa - zazwyczaj dostępne na stronie producenta laptopa w dziale wsparcia technicznego/pobierania sterowników i oprogramowania.

Po drugie nie piszesz co to za laptop ale jeśli nie było płytek z systemem to na pewno była partycja Recovery i na pewno była też możliwość wypalenia płytek Recovery (tylko kto by czytał instrukcję obsługi...). Jeśli chodzi o sposób zainicjowania przywracania obrazu systemu z partycji Recovery to zależy ona od modelu laptopa, np. w Lenovo służy do tego aplikacja uruchamiana z działającego systemu (trochę "dziwne" rozwiązanie), w innych laptopach zazwyczaj podczas startu komputera wyświetlany jest komunikat jaką kombinację klawiszy należy nacisnąć aby rozpocząć proces przywracania systemu (podobnie jak co nacisnąć, by wejść do BIOS-setupu lub boot-menu).

Jeśli przez swoją niewiedzę lub lenistwo nie nagrałeś płytek Recovery i nie masz możliwości startu z partycji Recovery lub ją uszkodziłeś to niestety możesz sobie co najwyżej _odpłatnie_ zamówić nośniki Recovery u producenta. Niestety gwarancja nie obejmuje uszkodzenia systemu wynikłego z nieumiejętnej obsługi sprzętu i oprogramowania.

0
  • #9 19 Sty 2012 18:21
    szymon123gg
    Poziom 8  

Czyli jak bym pojechał do MM pokazał im laptopa z naklejką win7, paragonem i wszystkimi dokumentami to odesłali by mnie do domu ?

0
  • #10 19 Sty 2012 19:05
    tzok
    Moderator Samochody

Nie wiem co by zrobili ale na pewno mieli by pełne prawo by tak postąpić. Napisz dokładnie co to za laptop, bo może istnieje szansa na odzyskanie dostępu do partycji Recovery.

0
  • #11 20 Sty 2012 09:13
    linuks
    Spec od komputerów

Przywróć ręcznie z recovery oryginalny system. Automatycznie się nie da bo przez nieprzemyślaną instalację nadpisałeś oryginalny MBR.

2