Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BTM112 prośba o nakierowanie na materiały

sikor02 17 Sty 2012 20:04 807 0
  • #1 17 Sty 2012 20:04
    sikor02
    Poziom 9  

Witam.
    Rozpracowuję obecnie moduł btm112 lecz mam na jego temat bardzo mało informacji.
    Dokumentacja jest bardzo uboga i nie wyjaśnia kilku ważnych dla mnie rzeczy.
    Czytałem wiele postów na temat tych modułów btm112 i btm222 na Elektrodzie ale nie uzyskałem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania:

Na wstępie powiem że podłączyłem moduł do zasilania i na podstawie schematów znalezionych w internecie dołączyłem diody informujące o: zasilaniu(PIO8), połączeniu, odebraniu informacji (PIO5, PIO7). Moduł działa, można się z nim połączyć przez terminal i wirtualny port COM. Po "wklepaniu" w terminal znaku jedna z diód sygnalizuje odbiór.

1. Czy po podłączeniu się z modułem przez terminal (wirtualny port COM), moduł "przekazuje dalej" odebrany sygnał po UART_TX, UART_RX ?

2. Jeśli moduł komunikuje się z mikrokontrolerem przez UART_TX, UART_RX, to wirtualny COM odbierze to samo (moduł przekazuje to automatycznie dalej przez bluetooth na wirtualnego COMa?)

3. Gdzie mogę znaleźć jakieś informacje poza tą ubogą dokumentacją, ewentualnie jakieś tutoriale czy fora, na których ktoś miał podobne problemy do mnie i zostały rozwiązane?

Pewnie dla Was są to banalne problemy, ale ja stawiam dopiero pierwsze kroki i wszelkie "podstawowe" materiały są mi potrzebne.

Bardzo dziękuję za pomoc.

0 0