Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywanie dźwięku z komputera - alternatywa do Stereo Mix'u

Cragmite 17 Sty 2012 21:25 3807 7
  • #1 17 Sty 2012 21:25
    Cragmite
    Poziom 10  

Witam,

Więc problem jest taki - muszę nagrać coś z komputera, w sensie bezpośrednio z karty dźwiękowej. Niestety, karta w moim komputerze nie ma opcji "Stereo Mix" w ustawieniach Dźwięk -> Urządzenia do nagrywania (prosiłbym więc także o nie umieszczanie instrukcji o tym jak się owy Stereo Mix włącza). System, którego używam, to Windows 7. Instalacja innych sterowników dźwięku, zarówno nowszych jak i starszych, nie pomogła. Rezultatu nie zdało również połączenie kablem mini-jack-mini-jack wejścia mikrofonowego i słuchawkowego w komputerze - niby coś tam się nagrało, ale co chwile mocne podbicia występowały i ogólnie jakość wybitnie niska.

Tak więc poradźcie cóż mogę dokonać, aby zgrać sobie dźwięki z tła w wysokiej jakości lub przynajmniej w przyzwoitej. Osobiście myślałem o jakimś sofcie do nagrywania nie wykorzystującym Stereo Mix'u, ale osobiście nie znalazłem jeszcze takiego (może nie umiem szukać).

Pozdrawiam

P.S.
    Dysponuję interfejsem audio USB i myślałem sobie o czymś w stylu ulepszenia pomysłu z łączeniem gniazda mikrofonowego z słuchawkowym, a mianowicie o zakupieniu kabla XLR-jack i podłączenie wejścia mikrofonowego w interfejsie z wyjściem słuchawkowym, również w interfejsie. Jednak obawiam się, że z niewiadomych powodów efekt będzie również nędzny, podobnie jak we wcześniejszym tego typu eksperymencie.

0 7
  • #2 18 Sty 2012 18:59
    1647166
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 18 Sty 2012 20:12
    Cragmite
    Poziom 10  

Drugi komputer nie wchodzi w grę. Problem chyba rozwiązany - użyłem programy Virtual Audio Cable, który tworzy coś w rodzaju Stereo Mix'u. Jedyna wada to fakt, że wywala błąd przy każdym uruchamianiu systemu. Może zna ktoś jakiś inny program działający na tej zasadzie?

0
  • #4 22 Sty 2012 13:18
    ArekArek
    Poziom 10  

Nie napisałeś jaką masz kartę dźwiękowa, jak Ci mamy pomóc nie wiedząc o czym mowa?

0
  • #5 23 Sty 2012 15:42
    Cragmite
    Poziom 10  

Pomóc zawsze się da. :) Karta to jakiś no-name pewnie, w netbook'u Acer Aspire One 522. W każdym razie na sterownikach firmy Conexant.

0
  • #6 23 Sty 2012 15:57
    ArekArek
    Poziom 10  

Karta w pendrivie? No to zapomnij o szaleństwach, ona może w ogóle nie obsługiwać nagrywania kartą :P nie lepiej użyć zintegrowanej w lapku?

0
  • #7 23 Sty 2012 16:06
    Cragmite
    Poziom 10  

Nie karta w pendrive'ie, tylko interfejs audio na USB (M-Audio Fast Track II), czytaj ze zrozumieniem. A karta, o której wspomniałem w poprzednim poście, to integra właśnie. No nic, na razie korzystam z VAC i znoszę ten komunikat przy starcie. A zamiast od razu mówić, że nic się nie da zrobić, można pokombinować różne metody, ale niee, lepiej zakluczyć kłódkę i nabić posta.

To może tak - zna ktoś programy działające na podobnej zasadzie co VAC?

0
  • #8 23 Sty 2012 16:18
    ArekArek
    Poziom 10  

Sorry bardzo ale nigdzie wcześniej ani słowem nie wspomniałeś o rodziaju karty, w ogóle piszesz bardzo nieściśle i nie wiadomo o co Ci w końcu chodzi - o zintegrowaną czy o MAudio...???
    Z tego co wiem zintegrowana karta powinna móc nagrywać w stereo. Tylko co ty chesz w końcu nagrywać? nagrywać czy rippować? Do rippowania powinny działać standardowe ustawienia, do nagrywania potrzebujesz wejście liniowe lub mikrofonowe zależnie od dźwięku. M audio ma tylko 1 wejście więc na mikrofonie nie uzyskasz Stereo, conajwyżej możesz później się bawić w oszukiwanie ścieżek w miksie. Jezeli słuchasz muzyki, to niestety <albo stety> takie interfejsy potrzebują w wejść w postaci L i P, inaczej zgrywa tylko 1 co jest naturalnym.

0
  Szukaj w 5mln produktów