Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chińskie radio IM-C2 - brak dźwięku

17 Sty 2012 22:58 2126 7
  • Poziom 12  
    Witam Kolegów.
    Dawno nie pisałem posta. Jest okazja.
    Dostałem powyższe radio IM-C2 od znajomego do naprawy.Objawy: po spaleniu bezpiecznika i wymianie nie grają głośniki. Znajomy ma Opla.
    Z przeczytanych postów na ten temat wywnioskowałem, że często padają końcówki mocy w tym radiu w wyniku przepięcia wywołanego załączeniem np. nagrzewnicy.
    Sprawdziłem to radyjko na razie wstępnie: przy wyłączonym radiu prąd pobierany wynosi 0,25A (15V DC), w tym na kabel żółty(opisany pamięć - bezp. 8A + filtr) przypada 0,21A, a na kabel czerwony(opisany zapłon) przypada 40mA. Po włączeniu panela - radio pobiera na żółtym ok 0,6A, a na czerwonym 40mA, na CD na żółtym wzrasta pobór do ok. 1A. Trochę te prądy dziwnie się rozkładają pamięć - zapłon. Ale nie to jest najważniejsze (może są pomylone kolory) - chciałem się upewnić czy to na pewno padła końcówka mocy. Cały czas na wyjściu diagnostycznym (9) jest stan niski niezależnie od sygnału na wejściu mode (15). Napięcia na wejściach i wyjściach wzmacniacza wynoszą w granicach 1-2 V DC.
    Jeżeli to końcówka jest padnięta to czy można ją wymienić na jakąś inną bardziej trwałą o takich samych wyprowadzeniach i podobnej mocy?
    Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.
  • Poziom 34  
    grzegm napisał:
    Dostałem powyższe radio IM-C2 od znajomego do naprawy.

po co on Ci dał do naprawy jak Ty nie masz zielonego pojęcia o elektronice.
  • Poziom 25  
    Kolego.
    1. Jaka końcówka mocy jest w tym cudzie ?
    2. Opłaca się to naprawiać ?
  • Poziom 12  
    msepl napisał:
    Kolego.
    1. Jaka końcówka mocy jest w tym cudzie ?
    2. Opłaca się to naprawiać ?

Witam ponownie.
    Końcówka mocy to TDA8571J Philipsa.
    Wymiana nie taka droga ok. 20 zł.
  • Poziom 25  
    Wymieniaj.
    Skoro na wyjściach masz 1-2 V to końcówka jest uszkodzona - pod warunkiem, że zasilana jest z 12V.

Na pinach 1, 8, 16, 23 powinno być +12V.

pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Witam ponownie.
    Mam manual tego układu i jak napisałem na wyjściach jest 1-2 V chodziło mi o wyjścia poszczególnych wzmacniaczy tj. piny nr 2,4,5,7,17,19,20,22 a jeśli chodzi o wejścia to piny 10,11,13,14 tam też jest napięcia 1-2 V. Napięcia zasilania 12-14 V na pinach 1, 8, 16, 23 i masy na pinach 3, 6, 18, 21 są poprawne.
  • Poziom 17  
    Czekaj czekaj, a powiedz mi czy po załączeniu radia pojawia się napięcie na wyjściu automatycznej anteny, czyli niebieski przewód. Jeżeli nie to idź tym śladem, często w tych chińskich radiach to te same źródło załącza końcówkę. No i z tym pomiarem prądów to nie przesadzaj, bo się zakręcisz.
  • Poziom 12  
    Witam ponownie.
    Napięcie na antenę jest podawane. Uszkodzona była końcówka mocy, po wymianie radio działa ok. Dziękuję wszystkim.