Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uniden 520 xl i inne ( głośnik zewnętrzny )

Bajo 18 Jan 2012 01:25 2280 2
    Bajo
    Level 12  
    Witam.
    Potrzebuje porady. Jaki głośnik zastosować jako głośnik zewnętrzny ?
    Chcę go zamontować w podsufitce obok lampki w P 406 jest tam dużo miejsca :)
    Zauważyłem, że wiele ludzi montuje głośniki z zestawów głośnomówiących nokii.
    Mają one ponoć zaletę bo są głośniczkami wąsko pasmowymi i eliminują szumy.
    Zależy mi na czystości dźwięku, żeby nie był taki "suchy" tylko miał jakąś barwę.

1. Czym się kierować w wyborze glośniczka ile Wat maksymalnie mogę założyć i jak to jest z impedancją czy musi być 8 Ohm ?
    2. Jako eliminator szumów można zastosować kondensator tak jak na zdjęciu i jak się to ma w praktyce ? Jaki kondensator do jakiego głośniczka ?
    Fotka podglądowa:
    Uniden 520 xl i inne ( głośnik zewnętrzny )

3. Może polecicie jakieś głośniczki. Nie muszą być w obudowach ponieważ potrzebuje goły głośnik. Średnicą max 8 cm wysokość około 4-5 cm.
  • Helpful post
    bc211
    Level 30  
    Ten z foto jest naprawdę dobry. Z zasady przestrzegania regulaminu pewnie będą pisać, że Ω ma się zgadzać. Ja wolę te 4 omowe (takie jak na foto, tylko 4). Zapakuj gąbki ile wlezie, włącz szeregowo solidny µF zgodnie z polaryzacją i do środka, solidny kabel głośnikowy dwukolorowy, sklej obrzeża obu części super-glutem (żeby nie trzeszczał), skręć i podłącz. Wszycho.

Dodano po 7 [minuty]:

Bajo wrote:
    Zależy mi na czystości dźwięku, żeby nie był taki "suchy" tylko miał jakąś barwę.
    A to już jest raczej całkiem inna bajka.
    Zawężanie pasma audio m.cz. w radiach, dsp, scaf, modyfikacja, ujemne sprzężenie wzmaciacza, hi-cut.

ps. a to chyba nie jest głośnik z zestawu, tylko jakiś zamiennik ? i wywal ten kondensatorek co jest teraz w kosmos
    Bajo
    Level 12  
    Zdjęcie z głośnikiem jest podglądowe ( nie moje ).
    Odnośnie tego co napisałeś.
    "wstaw solidny uf szeregowo" solidny czyli jaki. Łopatologicznie mi trzeba wytłumaczyć bo na elektronice się nie znam :) I nie wiem czy dobrze rozumie chodzi Ci o kondensator elektrolityczny.

Mówisz, że wolisz głośniki 4 Ohm. Jaka jest różnica miedzy 4 a 8 Ohm.

W powyższym moim poście jest błąd głośnik max 6 cm średnicy.
    Może być też 8 cm długi.

Dodano po 5 [godziny] 24 [minuty]:

A więc rozkręciłem radio. Zamontowany jest tam głośnik 16 Ohm 5 W.
    Założyłem jako zewnętrzny 8 Ohm 5 W z większa membraną.
    Działa super.