Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Primera P12 1,9 dci 2003 r - padł sterownik silnika

18 Sty 2012 09:05 7958 11
  • Poziom 2  
    Witam

Poszukuję sterownika silnika BOSCH 0281011646 do Nisana Primery P12 1,9 dci 2003r albo informacji gdzie takie sterownik naprawić.

Dziękuję
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A co dzieje się z autem?
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie

Po pierwszym podłączeniu do komputera wyszedł błąd " zawór EGR". Zawór wymieniłem, dalej pokazywał błąd napięcia EGR, więc zostały wymienione przewody idące do tego zaworu. Nie pomogło, elektryk stwierdził, że to na 100% sterownik silnika.
    Cały czas świeci się żółta ikonka silnika, jest to trochę wkurzające.
    W serwisie powiedzieli, że sterownik silnika kosztuje 6000 tys. zł.

Nie wiem skąd ta cena, ale porażka. Dlatego szukam rozwiązania poza serwisem.
    Bzdura, raz, że sterownik można uratować, dwa to ciekawy jestem tej wymiany przewodów. Podaj dokładny numer błędu i czym był czytany.
  • Poziom 2  
    mam identyczne objawy czy może mi ktoś pomóc a może napiszesz jak problem sie rozwiązał
    Jaki błąd masz?
  • Poziom 2  
    świeci mi sie żółta dioda z silnika na czytniku wyświetla błąd egr wymieniłem na nowy dalej świeci błąd egr sterownik i przewody przeglądną elektronik samochodowy i mówi że ok jak ktoś wie gdzie szukać to prosze o podpowiedz
    Do sterownika zerknął?

Dodano po 51 [sekundy]:

W bezpieczniki popatrzył wcześniej, pomierzył co ma na wtyczce EGR?
  • Poziom 2  
    egr nowy przewody,bezpieczniki,sterownik sprawdził po wykasowaniu ostatnim błąd pojawił sie po przejechaniu ok 10km
    Więc...coś nie kontaktuje...
  • Poziom 2  
    przeglądał też instalacje czy jest jeszcze cos co moze dawac impuls zeby zaswiecal sie egr
  • Poziom 1  
    tak przypadkowo wszedłem na ten watek - ale aby rozwiązać wątpliwości kolegów, to
    przerabiałem ten temat jak wymieniałem zawór EGR. Po wymianie zaworu check będzie się palił na czerwono, ponieważ zawór EGR MUSI być adoptowany i stąd niestety, wizyta w ASO. Nigdzie, poza ASO nikt nie mógł poradzić sobie z tematem adaptacji. Ale koszt tej czynnośsci to nic w postaci 'czarnego" tła wskaźników. I tak mam już przez ok. 3 lata.