Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpieczenie komunikacji komputerów w sieci LAN

18 Sty 2012 10:50 1590 5
  • Poziom 2  
    Witam!

Mam pewien problem do rozwiązania i zastanawiam się, jak to najlepiej ugryźć. Jest prosta sieć lan, a w niej komputery w dwóch windowsowych grupach roboczych. Chciałbym, żeby komunikacja między komputerami w obrębie jednej z tych grup była zabezpieczona i niedostępna dla innych komputerów w tej sieci. Najlepiej, gdyby dostęp do tego fragmentu sieci autoryzowany był przez logowanie. Da się to jakoś tanio zrobić?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Tanio się nie da. VLANy, 802.1x i serwer RADIUS.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Przytakując przedmówcy wstawię jeszcze PDF-a z dość treściwym opisem.
    Takowe rozwiązanie wcale nie musi być kosztowne, fajnego D-Link'a des3528 kupi się już za 900zł
    A może Nortel, jeśli komuś hałas nie przeszkadza :D koszt 100zł choć na allegro są i po 20 :-)
  • Poziom 23  
    Dlinki nie są fajne. Potwierdzi to każdy, kto miał w rękach naprawdę fajny sprzęt. U kilku klientów wymieniałem już masowo takie "fajne" dlinki.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    rwisniewski1 napisał:
    Dlinki nie są fajne. Potwierdzi to każdy, kto miał w rękach naprawdę fajny sprzęt. U kilku klientów wymieniałem już masowo takie "fajne" dlinki.

Może jakieś konkretne przykłady ?
    Co więc Twoim zdaniem jest "fajne" ?

Nie jestem zagorzałym zwolennikiem któregokolwiek z producentów, jednak mogę śmiał stwierdzić że D-Link w rozwiązaniach biznesowych spisuje się wyśmienicie.

Nie wiem jak jest z produktami przeznaczonymi dla klienta indywidualnego w D-Link'u skoro piszesz że masowo wymieniałeś to u klientów to coś musiało być na rzeczy.
    Ja jednak piszę o sprzęcie przeznaczonym do zastosowań biznesowych.

Po procedurze wdrożenia kilku D-Linków w szkielet sieci ETTH dla potrzeb SGTsa.pl mogę śmiało powiedzieć ze DGS-y D-Linka mogą być już porównywalne z produktami CISCO serii catalyst.
    Tutaj uwaga bo na rynku krążą też produkty Linksys-a sygnowane markę cisco. na przykład SRW224G4. Ów produkt nie ma nic wspólnego z cisco! To prosty przełącznik nie wspierający prawie niczego.
  • Poziom 2  
    Dzięki za podpowiedzi, zastanowię się jeszcze jak się za to zabrać...