Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odwrócenie polaryzacji sygnału sterowania wtryskiwacza.

ladamaniac 18 Sty 2012 10:51 2296 6
  • #1 18 Sty 2012 10:51
    ladamaniac
    Poziom 37  

Witam
    Szukam prostego schematu do odwrócenia sygnału. Mam sterowanie wtryskiwaczem poprzez kluczowanie masy i potrzebuję mieć identyczny co do długości, lecz odwrócony w fazie. Napiecie 12-14V , długość sygnału 3 - 20 ms
    wydajność prądowa sygnału w plusie niewielka ok 20mA.

0 6
  • #2 18 Sty 2012 11:34
    tomek_wlkp
    Poziom 15  

Wydaje mi się że tranzystor załatwi sprawę ...
    Odwrócenie polaryzacji sygnału sterowania wtryskiwacza.

0
  • #3 18 Sty 2012 16:24
    jarek_lnx
    Poziom 43  

tomek_wlkp -> Rezystor 1k zamienić z wyłącznikiem.
    ladamaniac -> Czy na wejściu mogą wystąpić przepięcia z wtryskiwacza?, jeśli tak można by zabezpieczyć złącze B-E diodą.

0
  • #5 18 Sty 2012 20:57
    jarek_lnx
    Poziom 43  

Czy tranzystor będzie bipolarny czy MOSFET to niewiele zmieni, bramkę FET'a musisz zabezpieczyć przed przepięciami diodą Zenera, a złącze BE w bipolarnym przebija przy 5V w kierunku zaporowym - wystarczy ograniczyć prąd, choć dobrze jest dać diodę odwrotnie równolegle do złącza BE.

Niektóre sposoby sterowania wtryskiwaczami są są dosyć skomplikowane, masz pewność, że u Ciebie jest taki prosty?

0
  • #6 20 Sty 2012 06:52
    ladamaniac
    Poziom 37  

Witam, prosty nie jest. Jest tam sterowanie Peak&Hold, ale to mi akurat nie przeszkadza. Na razie chodzi na IRF9540 (taki był pod ręką) dwóch rezystorach i diodzie zabezpieczającej.

0
  • #7 02 Wrz 2017 19:01
    lukkil
    Poziom 20  

Witam, podlacze sie do tematu. W mazdzie wtryski sa sterowane masa, potrzebuje odwrocic sygnal na plusowy by podlaczyc do komputera pokladowego.
    Czy ktos kolegow moglby podpowiedziec jaki tranzystor kupic i jak to podlaczyc by nie zaklocic pracy wtryskow?

0