Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Electrolux ESF 45010 nie pobiera wody.

18 Sty 2012 14:06 6529 5
  • Poziom 10  
    Witam.
    Ostatnio moja zmywarka przestała pobierać wodę. Po sprawdzeniu okazało się, iż zawór do którego podłączony jest wąż zasilania wodą nie otwiera się. Pomiar cewki zaworu pokazuje 4 KΩ. Nie wiem czy muszę szukać dalej czy to wina zaworu? Proszę o pomoc.
  • Poziom 35  
    Proponuję sprawdzić czy do tego zaworu dochodzi napięcie. Jeżeli tak to warto sprawdzić czy całe to zasilanie wodne jest drożne.
  • Poziom 10  
    Zasilanie wodne jest drożne. Sprawdzone. Zasilanie cewki zaworu muszę sprawdzić.
  • Poziom 35  
    Jeżeli zawór jest rozbieralny to sprawdź go kolego w środku czy jest drożny.
  • Poziom 10  
    Niestety zawór nie jest rozbieralny.
  • Poziom 10  
    Naprawione. Okazało się, że mam przeciek. Jeden z przewodów wodnych przecieka i trzeba było go dokręcić. Cieknąca woda kapała na spód zmywarki gdzie znajduje się styropianowy pływak. Ten podnosząc się działa na mikrowyłącznik odcinający zasilanie do głównego zaworu wodnego. Trochę grzebania, ale udało się. Teraz szukam przewodu, takiego jak na zdjęciu, bo w najbliższej przyszłości będę go musiał wymienić. Gwint znajdujący się na górnej części zaczyna pękać i to chyba właśnie dlatego przewód poluzował się.