Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Toshiba czy warto?

18 Sty 2012 14:47 3481 11
  • Poziom 10  
    Witam,
    szukam ostatnio jakiegoś laptopa do prac burowych z wykorzystaniem różnych programów zarówno burowych jak i branżowych współpracujących z bazami danych itd. Jednocześnie zdarza mi się mieć otwartych kilka lub nawet czasem kilkanaście okien z różnymi programami, jednak najczęściej jest to kilka, chciałbym aby przy takiej pracy laptop nie "udawał" zwiski i żeby HDD nie wyskakiwał z obudowy, czy taki model byłby OK? http://allegro.pl/toshiba-p775-i7-4x2-0-6gb-750gb-bluray-wys-gratis-i2038609083.html
  • PCBway
  • Poziom 20  
    Ogólnie TOSHIBA jest dobrą firmą, swego czasu kupiłem P300 133 17" i jestem z niego b.zadowolony. Żadnych problemów, serwisów, awarii - prawie 4 rok.
    Ja bym brał.
  • Poziom 10  
    Witam,
    Też wydaje mi się, że jest to dobra jednostka, tylko że człowiek ma zawsze obawy, że to trochę tanio.
  • PCBway
  • Poziom 9  
    Witam.
    Przyłącze sie do tematu,poniewaz zastanawiam sie nad kupnem toshiba L750D-15M.Chcę go kupić w avansie.Wogóle nie znam sie na tym.Gdy już byłam gotowa na zakup powiedziano mi w innym sklepie,ze lepsze lenovo G570 59 316447,niby lepszy serwis ma i bezawaryjny jest,no i tanszy,ze na moje potrzeby starczy.Wiec mam kocioł w głowie.Bo dotad myslałam,ze toshiba najlepsza.Doszedł jeszcze asus 53ky-sx196u.
    A chce dobry,szybki,bezawaryjny i w miare tani sprzet do internetu,filmów i amatorskiej obróbki zdjęc.z dużą pojemnościa.
  • Poziom 12  
    Od prawie roku mam satellite L650-10L, z ekranem 15``.
    Moge polecić,używany intensywnie w domu, żadnych problemów.
  • Poziom 9  
    Toshiba satellite L750D-15M cena 2070- 2299zl
    Notebook z ekranem o przekątnej 15.6'', charakteryzujący się natywną rozdzielczością 1366 x 768 wyposażony w matryce TFT Toshiba TruBrite HD z podświetleniem LED. Wyposażony jest w procesor AMD Quad-Core A6-3400M o częstotliwości taktowania 1.4 GHz (2.3 GHz w trybie turbo), z zainstalowaną pamięcią 4 GB RAM DDR3 oraz dysk twardy SATA o pojemności 500 GB. Posiada wbudowaną kartę graficzną AMD Radeon HD 6520G i kartę dźwiękową. Notebook ma wbudowaną nagrywarkę DVD oraz kamerę internetową. Wyposażony jest w złącze HDMI, D-Sub, porty USB oraz czytnik kart pamięci. Zainstalowany system to Windows 7 Home Premium.
    Główne cechy:
    Przekątna ekranu [cal]: 15.6
    Procesor: AMD A6-3400M
    Taktowanie procesora [MHz]: 1400
    Pamięć RAM: 4 GB, DDR3
    Dysk twardy: 500 GB
    Łączność bezprzewodowa: Bluetooth, WiFi

lenovo G570 59-316447 cena 1899zl
    Procesor: Pentium; Procesor (producent): INTEL; Dysk twardy (pojemność) [GB]: 500; Pamięć zainstalowana (pojemność) [GB]: 2; Matryca (przekątna) [Cal]: 15. 6; System operacyjny: Windows 7 Home Premium

asus X53BY-SX196V cena 1699zl

rodzaj
    laptop
    segment
    Multimedialny
    przekątna ekranu LCD
    15.6 cali
    nominalna rozdzielczość LCD
    1366 x 768 pikseli
    typ ekranu
    błyszczący (glare)
    procesor
    AMD
    model procesora
    E-450 (1.66 GHz, 1MB Cache)

wielkość pamięci RAM
    3 GB
    typ zastosowanej pamięci RAM
    DDR3 (1066 MHz)
    pojemność dysku twardego
    320 GB
    interfejs dysku twardego
    5400 RPM
    napęd optyczny
    DVD+/-RW DL
    karta graficzna
    AMD Radeon HD 6470M (DirectX11, SM 5.0, OpenGL 4.1)
    pamięć karty graficznej
    512 MB
    wyjścia karty graficznej
    wyjście HDMI
    wyjście D-Sub
    typ akumulatora litowo-jonowy
    6-komorowy
    pojemność akumulatora
    5200 mAh
    karta dźwiękowa
    stereo
    czytnik kart pamięci
    Memory Stick
    MMC
    MS-Pro
    SD
    komunikacja
    WiFi IEEE 802.11b/g/n
    interfejsy
    3x USB
    dodatkowe wyposażenie/funkcjonalność
    kamera 0.3 Mpix zainstalowany system operacyjny
    Windows 7 Home Premium 64 bit
    dołączone oprogramowanie
    Office Starter 2010

Co Panowie mysla o tych modelach?
    Który z nich ma najlepsze parametry?
    Który jest wystarczajacy na moje potrzebny?
    Prosze o pomoc,bo w tym temacie wogóle się nie orientuje.
  • Poziom 9  
    Dziekuję za radę.
    Postanowiłam kupic toshiba satellite C660-1TK[b]
    Wyposażony jest w procesor Intel Core i5-2410M o częstotliwości taktowania 2.30 GHz,z zainstalowaną pamięcią 4 GB RAM DDR3 oraz dysk twardy SATA o pojemności 500 GB. Posiada wbudowaną kartę graficzną NVIDIA GeForce 315M i kartę dźwiękową. Notebook ma wbudowaną nagrywarkę DVD oraz kamerę internetową. Wyposażony jest w złącze D-Sub, 2 porty USB 2.0 oraz czytnik kart pamięci. Zainstalowany system to Windows 7 Home Premium 64-bit.

Kolor: Czarny
    Przekątna ekranu [cal]: 15.6
    Procesor: Intel Core i5-2410M
    Taktowanie procesora [MHz]: 2300
    Pamięć RAM: 4 GB, DDR3
    Dysk twardy: 500 GB
    Łączność bezprzewodowa: WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth v3.0 + HS (high speed) wireless PAN[b]

Mam nadzieje,że dobry wybór.Zarezerwowany,jutro do odbioru.
  • Poziom 12  
    Aktualizacja : pojawił się problem mechaniczny. Zerwał się wkręt tuz przy lewym zawiasie ekranu, i zawias krzywo chodzi. Można to przewiercić na przelot i skręcić jakąś śrubką ?
  • Moderator - Komputery Serwis
    Niby wszystko można, ale nie wszystko wypada. Pomijając oszpecenie laptopa takie rozwiązanie może wytrzymać krócej lub dłużej. Zamiast niszczyć do końca obudowę może lepiej po prostu kupić część, która się połamała i ją wymienić? Jeśli zawias jest skrzywiony, również należy go wymienić. Zwykle również, jeśli zawiasy mają możliwość regulacji oporu, trochę je luzuję (tak, aby matryca chodziła luźno - wydłuża życie obudowy w zamian za nieco bardziej chwiejną matrycę.
  • Poziom 12  
    dt1 napisał:
    Niby wszystko można, ale nie wszystko wypada.

No właśnie, dlatego zdecydowałem się oddać do serwisu : po oględzinach stwierdzili że wyłamał się fragment, gdzie wkręt był mocowany, rozkręcą to zobaczą co da się zrobić
  • Poziom 4  
    A jakiś używany thinkpada t440?