Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Haier DW12PFEZ pobiera wode, i po 2 min wylewa, gdzie jest hydrostat?

szosiu 18 Sty 2012 17:54 3673 9
  • #1 18 Sty 2012 17:54
    szosiu
    Poziom 14  

Cześć

Potrzebuje pomocy, popsuła się zmywarka teściowej. Chciałbym jej pomóc :-)

Moje obserwacje:
    Wiec tak, włączam zmywarkę i daje jej jakiś program (dowolny), po 5 sekundach ciszy słychać buczenie, po następnych kilku sekundach zmywarka próbuje pobrać wodę z sieci czyli podaje 220V na elektrozawór, zawór się otwiera i zaczyna lecieć woda, ale problem w tym że ona leci jak krew z nosa, tzn. nie ma ciśnienia, ja podczas sikania mam już większe ciśnienie (dosłownie) :-) Następnie po chwili, zmywarka zaczyna pipczeć oraz migają 3 diody (3 pierwsze).

1. Czy to jest uszkodzenie tego elektrozaworu, czy on ma tak powoli nalewać/puszczać wodę ?

2. Czy w momencie tego pobierania wody powinna już działać pompa ?
    Bo mierzyłem napięcie i nie ma napięcia na wtyczce tej pompy.

3. Czy zbiornik z solą powinien być okresowo czyszczony?
    Zauważyłem że jest w nim jakiś filtr pamarańczowy, resztki soli na dnie i trochę mętna woda, jeśli ma być czyszczony to czy po otwarciu będzie on dalej szczelny?

bardzo proszę o pomoc
    pozdrawiam

szosiu

Dodano po 2 [godziny] 56 [minuty]:

Dowiedziałem się, że elektrozawór wpuszczający wodę jest odrazu reduktorem ciśnienia, czyli ma tak wolno nalewać/puszczać wodę.

Niech ktoś mnie ukierunkuje na właściwy trop. Czy może to być przez zablokowany pływak w komorze solnej? Wiedzę tam jakiś kontraktron Ina zewnatrz zbiornika) przy pływaku - jak go sprawdzić ?

Oraz czy pompa myjąca ma działać w trakcie pierwszego pobierania wody?

pomóżcie plizzz

Zmywarka Haier DW12PFEZ pobiera wode, i po 2 min wylewa, gdzie jest hydrostat?

0 9
  • #2 19 Sty 2012 15:04
    szosiu
    Poziom 14  

dodam ze w trakcie pipczenia zaraz po próbnie nalania wody , wylewa wode do ścieku. wcześniej zapomniałem o tym napisać

0
  • #3 20 Sty 2012 18:12
    szosiu
    Poziom 14  

Może jednak ktoś pomoże, nie zabiore Ci chleba, chce tylko raz naprawić :-P

0
  • #4 20 Sty 2012 18:59
    rychomuch
    Poziom 29  

Witam.
    Przeciek na tackę gdzie jest zabudowany mikro przełącznik przeciw zalewowy.
    Jest woda na tzw. dnie zmywarki.
    Przechylić na tył ( plecy ) wręcz położyć. Jak wyleci woda, postawić na nogi zmywarkę
    i powinna działać. Co do ciśnienia wody to tak ma być - powoli leci do komory zmywarki.

0
  • #5 21 Sty 2012 11:53
    leszekppp
    Poziom 22  

Myślę że to nie ma związku z tym wyłącznikiem na dnie zmywarki.mam identyczną sytuację najpierw było słabe ciśnienie na śmiglach a teraz już wcale prawie nie pobiera wody, a jak pobierze troszkę to programator cały czas stoi w miejscu.

1
  • #6 21 Sty 2012 12:53
    grzeg0
    Poziom 17  

Witam. Prawdopodobnie uszkodzony przepływomierz (kontrakton), a sprawdzić go można przykładając do niego magnes.

0
  • #7 22 Sty 2012 12:56
    szosiu
    Poziom 14  

Tacka pod zmywarką suchutka, żadnych śladów wycieków. Sprawdzę ten kontraktron przepływki i dam znać. Rozumiem ze współpracuje on tym pływakiem w komorze zmiękczacza, widze ten pływak, jest niebieski, sprawdze czy sie nie zacioł.

Dzięki za sugestie
    pozdrawiam

0
  • #8 22 Sty 2012 20:14
    luk2613
    Poziom 12  

Stawiam na przepływomierz,sprawdzając omomierzem,powinien mieć przerwę.
    Pozdrawiam.

1
  • #9 23 Sty 2012 11:56
    szosiu
    Poziom 14  

luk2613 napisał:
    Stawiam na przepływomierz,sprawdzając omomierzem,powinien mieć przerwę.
    Pozdrawiam.

Ok, dziś właśnie zamierzam sie za to zabrać, chcę jeszcze tylko zapytać czy magnes powoduje zwarcie styków kontraktona, czy rozwarcie ?

Albo inaczej, zbiornik solanki jest pusty - czy kontraktron ma być w tym momencie zwarty czy rozwarty ? Po napełnieniu zbiornika wodą -kontraktron ma zewrzeć obwód?

0
  • #10 23 Sty 2012 22:15
    szosiu
    Poziom 14  

czesc

Zmywarka ożyła :-)

Zauważyłem że podczas pobierania wody turbinka przepływomierza się nie obracała, potem się obracała i zatrzymała się, po chwili ruchyła i wszystko działa.
    Owa turbinka przepływki jest zintegrowana z labiryntem. Pytanie czy jeśli znowu sie turbinka zablokuje to ile może kosztować cały labirynt z przeplywką ??

0