Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakiego polecacie używanego laptopa do połączenia z internetem - cena 700-800zł

kuku83 18 Jan 2012 16:24 12756 56
SterControl
    kuku83
    Level 16  
    Witam Serdecznie.
    Właśnie zaczynam się rozglądać za jakimś używanym laptopem, ponieważ dość często z żoną korzystamy z internetu, a posiadamy tylko komputer stacjonarny, więc przydałby się też jakiś laptop dzięki, któremu każdy z nas mógłby w dowolnym dla siebie czasie korzystać swobodnie z internetu.
    A więc do rzeczy, wielkość matrycy jaka mnie interesuję to 15.9",
    -WiFi
    -dość często będę korzystał ze Skype więc dobrze by było gdyby posiadał wbudowany mikrofon wewnętrzny do rozmów, dobry głośnik, jak i kamerkę o dobrej rozdzielczości
    -podświetlana klawiatura (niekoniecznie)
    -bezproblemowo działający Touchpad
    -bardzo dobrze odwzorowane kolory
    -cichy
    -cena do 700zł.
    Laptopa będę używał głównie w domu tylko do internetu i gier w sieci.
    Nie będę podawał modeli jakie mnie interesują, bo po prostu się nie znam i nie wiem czy wybrać lepiej dwu-rdzeniowy czy jedno z matrycą matową czy błyszczącą, ile ramu i jaki procesor?
    Chodzi mi tylko o komfortową pracę podczas korzystania z internetu, więc proszę o podawanie modeli, a moja w tym głowa, żeby o najbardziej polecany przez Was i odpowiedni dla mnie się postarać (zakupu dokonam raczej na allegro).
  • SterControl
    User removed account
    User removed account  
    kuku83
    Level 16  
    Wyszukałem takie modele:
    http://allegro.pl/hp-nc8430-2x1-8-2gb-dvdrw-wifi-bt-rs232-15-4-i2048381154.html
    http://allegro.pl/ibm-lenovo-r61e-i2059564003.html
    http://allegro.pl/hp-6710b-alu-15-4-c2d-t7250-2-0-2048-120gb-dvdrw-i2059188927.html
    http://allegro.pl/super-dell-d530-15-2048mb-rs232-c2d-t7250-sata-i2052803221.html
    http://allegro.pl/hp-nc6400-core2duo-2x2-1ghz-4gb-80gb-wifi-winxp-i2062906935.html
    Podałem tylko przykładowe modele w cenie do 700zł lub troszkę większej.
    Czy jest wśród tych laptopów model godny polecenia, lub może macie coś lepszego do zaoferowania w cenie do 700zł lub niewiele większej???
    User removed account
    User removed account  
  • SterControl
    TheLuckyOne
    Level 10  
    Ja mam HP NX7400 można go za grosze dostać... za 700-800zł nie przesadzaj z tym odwzorowaniem kolorów hehe

Laptop polecam, wszystko to co wymieniłeś jest (prócz klawiatury podswietlanej, ale tego nie mam nawet w lapku za 3tys), nie raz mi spadł i to z duzej wysokości i nic się z nim nie stało. W dodatku śmiga o niebo lepiej niż mój nowy netbook, który ma prawie dwukrotnie większe parametry. Jedyne co na nim nie porobisz to na pewno nie przyda Ci się do oglądania filmów HD :)
    kuku83
    Level 16  
    TheLuckyOne Nie odbierz mnie źle, ja nie spodziewam się super sprzętu w tej cenie bo wiem że to niemożliwe, podświetlenie klawiatury pisałem że nie jest mi koniecznie potrzebne, co do twojej propozycji to nie wiem czy nie lepiej zainwestować w laptopa z procesorem intel core 2 duo???
    User removed account
    User removed account  
    Ibuprom
    Level 26  
    Dell D620. Metalowa obudowa, wydajny, trwały. Miałem i byłem bardzo zadowolony. Nawet mi latem spadł kantem z ponad metra na chodnik betonowy, poza drobnym otarciem tegoż kantu nic złego się z nim nie dzieje do dziś. Ma opcję podświetlanej klawiatury, choć na aukcjach u nas nie widziałem takowej. Wadą są kiepskie zawiasy matrycy, trzeba wymieniać co 2-3 lata, ale na szczęście nie są to duże kwoty (portal aukcyjny ok 40-50 zł, ale ja zamawiałem bezpośrednio z chin - z przesyłką wyszły mnie 20 zł - tyle że 3 tyg czekania). HP raczej omijaj, szczególnie te które mają cokolwiek wspólnego z podzespołami nvidii, na intelu można już śmiało brać - ale tu też mała uwaga - hp lubi blokować w biosie "kompatybilność" podzespołów, trzeba kupować "kompatybilne" podzespoły gdybyś miał taką potrzebę. Oczywiście są na aukcjach - ale 100% droższe od takich samych ale bez odpowiednich wpisów w eepromie podzespołu.

Ogólnie co piszą koledzy wyżej - coś na C2D, tanio zmodernizujesz kupując nawet podstawową wersję laptopa. Wspomniany wyżej dell jest raczej sprawdzonym sprzętem możliwym do kupienia za ok 500 zł (zostają pieniądze na ew modernizację, wymianę baterii, etc). Jeżeli sprzęt miałby stać tylko na biurku nie przenoszony to można i FujitsuSiemensy za 300 zł kupić - co prawda z uszk. baterią, małym dyskiem, ale nie każdy potrzebuje tejże baterii czy gigabajtów na dysku jak to tylko do internetu. Tu warto jedynie doinwestować do pamięci ram.
    kuku83
    Level 16  
    Ibuprom-Wielkie dzięki za pomoc właśnie o to mi chodziło, abyś ktoś zaoferował jakiś konkretny model który uważa za godny polecenia.
    Oglądałem tego Della D620 i jest mały minus, ponieważ wszystkie mają matrycę 14, a mnie przydałoby się coś ciutkę większego, najlepiej z matrycą 15, np. co sądzicie o Dellu D530?
    Krzysiek99
    Level 27  
    Ja tobie mogę polecić Compala FL90 - ja swojego kupiłem za 810zł kilka miesięcy temu.
    Jego podzespoły:
    Procesor C2D T770 albo T750 - nie jestem teraz pewny 2,2GHz
    4GB RAM DDR2
    160GB HDD SATAII 7200obr/s
    Radeon HD3650 512
    Matryca 15,4' 1280x800
    System Windows 7, jedynie z XP są problemy, głównie chodzi o sterownik graficzny, podczas grania sterownik się resetuje. W systemie jest wszystko ok
    Jest bardzo dobry do internetu i nawet można pograć, jedynie nie jest grywalna gra Metro 2033.

Oczywiście są rożne konfiguracje:
    Widziałem takie modele z matryca 1440x900 i 1920×1080
    Procesorami C2D od 1,8 do 2,4GHz
    Kartami graficznymi na złącze MMX2 koło 5 modeli GF i Radeon

Ja w swoim wymieniłem jedynie dysk na większy, laptop sprawuje sie dobrze i nie mam zastrzeżeń do niczego. Bateria trzyma koło 40 minut, laptop jest lekki, noszę go ze sobą co dziennie do pracy. Bezprzewodowa sieć łapie całkiem nieźle, touchpad działa precyzyjnie, jedynie klawiatura jakaś taka sztywna i ten klawisz FN na samym skraju (przyzwyczaiłem się przez 9 lat do układu z della c840) i w grach zamiast ctrl wciskam FN.

Tutaj masz obszerną recenzje tego modelu http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Compal-FL90.4123.0.html
    Ibuprom
    Level 26  
    Compal to bez obrazy ale dla mnie to taki składak robiony w garażu. Działa, owszem, ale za te pieniądze można mieć dużo trwalszy i wytrzymalszy sprzęt.

D530 ma plastikową obudowe, jeśli Ci to nie przeszkadza to będzie dobry wybór.

Mam też od roku FS Amilo Pro na c2d i 15,6 matrycy, plastikowy do bólu ale stoi nieruszany na stole i wystarcza do internetu. Kosztował mnie 200 zł na all, dołozyłem jedynie ramu. Tak więc jeżeli compal by Ci pasował to FS jest podobny jakościowo ale o wiele tańszy.
    kuku83
    Level 16  
    Wiesz ja z laptopa będę korzystał raczej w domu,co do tego Compal-a to ok. ale wykonanie jednak trochę lipne i z tego co wyczytałem to niezbyt komfortowe korzystanie z klawiatury no i jeszcze ta matryca błyszcząca czasami to przeszkadza zwłaszcza w słoneczne dni. Jeśli chodzi o różnego rodzaju sprzęt rtv to bardzo o niego dbam, czasami aż za bardzo, więc wykonanie tego Della nie jest dla mnie wielką przeszkodą, tylko nie wiem czy na ten model akurat się skusić czy wybrać może jakiś inny np. D820 T5600 albo D530 T7250?
    Krzysiek99
    Level 27  
    Owszem Compal to składak, dzięki temu nie jest wcale taki drogi, a do tego jest jak komputer w sensie podzespołów które możemy wymieniać, a nie jak jest to w typowym laptopie padło coś i cały sprzęt do kosza.
    Co do wykonania, nie wiem o co wam tak naprawdę chodzi, oprócz taj klawiatury jest całkiem dobrze. Wszystko ładnie spasowane, interfejsy rozłożone ergonomiczne, matryca nie opada, w słońcu wszystko widać. Kolorystycznie dobrze dobrany, i oprócz karty graficznej po zdjęciu paneli w kadłubie mamy dobry dostęp do czyszczenia. A skoro ten laptop ma stać głównie w domu to zawsze można podłączyć drugą klawiaturę, przecież biurko posiada wysuwana półeczkę.(zakładam ze kolega posiada biurko)
    To tyle co bym chciał uzupełnić o Compalu, nie namawiam do jego kupna... Miałem jak pisałem Della c840 i to kilka sztuk, laptopy betonowe, niezniszczalne! Stare Delle to były maszyny.
    kuku83
    Level 16  
    Krzysiek99-Ja nie twierdzę że Compal to jakaś tandeta, chodzi o to że pisałem że laptopa będę używał w domu, ale nie pisałem że będzie stał w jednym miejscu, bo od stania w jednym miejscu mam blaszaka i z laptopem mam zamiar się przemieszczać, lub wziąć go np. do znajomego, a troche mało komfortowe jest jeszcze wleczenie ze sobą klawiatury. Wiem że można się przyzwyczaić do pisania na klawiaturze Compala ale po co skoro można kupić coś bardziej komfortowo obsługującego.
    Kris-591
    Level 17  
    Witam . Ja polecam coś z Della solidne klawiatury ,niezłe baterie sam jakiś czas używałem starego CP na pentium MMX 233mHZ ale jest już zbyt archaiczny choć nadal w 100 procentach sprawny.Pozdrawiam!
    waldek69
    Level 15  
    Użytkuje 3 szt Acera extensa (5220, 5230) zakupione używane. Przez 2 lata żadnych problemów. Myślę, że w okolicy 600-800 zł kupisz w bdb stanie. Jeżeli potrzebujesz cichego lapka i uniknąć problemu z awarią grafiki szukaj czegoś z integrą Intela.
    libran
    Level 2  
    Polecam IBM T43 trudny do dostania ale sprzęt nie do zdaracia
    vankonrado
    Level 15  
    IBM T43. Może tylko 1 rdzeń i mały dysk, ale za to masz sprzęt nie do zdarcia. Do tego dobra matryca, zwykle sporo RAMU, podświetlanie klawiatury, zabezpieczenia (antyupadkowe dysku, szyfrowanie danych i odpalanie laptopa na skan linii papilarnych). Poza tym dobry zasięg WiFi, mój do dziś trzyma ok 2h na baterii. (oglądanie filmu)
    kuku83
    Level 16  
    Właśnie oglądałem IBM T60 R60 i R61 i chyba wybiorę ten ostatni z racji procesora Intel Core 2 Duo, odpowiada mi że ma wbudowaną diodę led do podświetlania klawiatury i wieczorem można spokojnie korzystać z klawiatury, dobrze że posiada mikrofon do rozmów, i również jest solidnie wykonany, więc dla mnie ma wszystko co trzeba i wydaje mi się że do korzystania z internetu będzie o.k. A wy co myślicie o tym wyborze, może miał ktoś okazję z niego korzystać???
    Ma-y-ster
    Level 15  
    Dosyć często mam podobne pytanie. Zawsze polecam sprawdzone:

1. IBM/LENOVO T60 - mają dyski na SATA i DDR2 - polecam grafiki intelowskie i jakąś stację dokującą - bardzo wygodna praca.
    2. DELL D520, D530, D620, D630, D820, D830 - podobnie mają dyski na SATA i DDR2, z tym że D6xx mają 14 cali i również polecam wbudowane/zintegrowane/dedykowane intelowskie karty graficzne i stację dokującą.

Oba rozwiązania mają matowe matryce.

Rozszerzenie ramu czy wyciągnięcie i podpięcie dysku do innego kompa w przypadku uszkodzenia systemu - bajecznie łatwe i nie ma wygórowanych cen za ramy (w porównaniu do DDR1).

Cenowo DELL'e są chyba tańsze od IBM, tańsze stacje dokujące i mają przeważnie 4 porty USB a IBM 3, dodatkowo DELL'e mają porty COM RS232 (RS-232) co ułatwia przebranżowienie laptopa i podpięcie go np do kasy fiskalnej, jakiś urządzeń z warsztatu samochodowego które komunikują się jeszcze poprzez COM czy innego urządzenia na COM (jeżeli rezygnujemy ze stacji dokującej).

W mojej poprzedniej firmie opiekowałem się chyba 20-toma T60-kami i z 40-toma D630. Obecnie mam T60 T5600 320GB 4GB na intelowej grafice z XP i bateria po 2 latach nadal wytrzymuje 2,5h, a niedawno za 300 zł kupiłem D520 bez dysku, z baterią do regeneracji i z padniętą (ale jeszcze działającą) logiką w matrycy, z którego robię dysk sieciowy w domu i serwer zdalnego dostępu na UBUNTU - będzie wpięty w stacje dokującą i podpięty do KVM'a tak ze matryca w cale mnie nie będzie "bolała" że nie działa.
    Testy obciążeniowe przeszedł - wkładam teraz dysk i 3GB Ramu.
    Ibuprom
    Level 26  
    R61 sobie odpuść!! To chińszczyzna podobna do compala poza designem ze starego IBM-a. Mam 4 sztuki, fakt - 2 działają bezproblemowo poza tym o czym niżej, a 2 już były po 3-4 razy w serwisie na gwarancji i różnorakie usterki nadal występują (przekłamania kolorów na matrycy, losowe zwiechy, zmiana funkcji klawiszy na klawiaturze, np zamiast jednej litery pojawia się inna, itp - problemy ustępowały po wyłączeniu sprzętu). A ze stacjami dokującymi nie współpracują do dziś mimo zgłaszania tego jako usterki (przy odłączeniu zasilania stacji dokującej zamiast się oddokować to laptop się zawiesza - i to na wszystkich czterech choć nie za każdym razem to się dzieje).
    krzychu95
    Level 19  
    Ja osobiście polecam della latitude d630. Mam go od 2008 roku i jakością wykonania zastosowanych materiałów oraz możliwościami za tą cenę powala. Ma rs-a metalowy kadłubek ogólnie bardzo fajny sprzęcik.
    kuku83
    Level 16  
    Ibuprom wrote:
    R61 sobie odpuść!! To chińszczyzna podobna do compala poza designem ze starego IBM-a. Mam 4 sztuki, fakt - 2 działają bezproblemowo poza tym o czym niżej, a 2 już były po 3-4 razy w serwisie na gwarancji i różnorakie usterki nadal występują (przekłamania kolorów na matrycy, losowe zwiechy, zmiana funkcji klawiszy na klawiaturze, np zamiast jednej litery pojawia się inna, itp - problemy ustępowały po wyłączeniu sprzętu). A ze stacjami dokującymi nie współpracują do dziś mimo zgłaszania tego jako usterki (przy odłączeniu zasilania stacji dokującej zamiast się oddokować to laptop się zawiesza - i to na wszystkich czterech choć nie za każdym razem to się dzieje).

Witam
    O modelu R61 wyczytałem że to trochę uboższa wersja T61, ale nie myślałem że aż tak, na pewno wybiorę coś z Della lub IBM T60, tylko chciałbym się dowiedzieć z jakim modelem procesora najlepiej szukać i czy takowanie procesora też brać pod uwagę, jeszcze tylko che zobaczyć czy matryca 14 nie będzie zbyt mała ale to już w jakimś sklepie komputerowym sprawdzę.
    Ma-y-ster
    Level 15  
    kuku83 wrote:
    Ibuprom wrote:

Witam
    O modelu R61 wyczytałem że to trochę uboższa wersja T61, ale nie myślałem że aż tak, na pewno wybiorę coś z Della lub IBM T60, tylko chciałbym się dowiedzieć z jakim modelem procesora najlepiej szukać i czy takowanie procesora też brać pod uwagę, jeszcze tylko che zobaczyć czy matryca 14 nie będzie zbyt mała ale to już w jakimś sklepie komputerowym sprawdzę.

Właśnie taktowanie procesora tutaj jest kluczowe, tak jak ... stan czy zadbany ryski itd itp. Od tego często zależą ceny na alle....
    Można łatwo zauważyć, że rozpiętość wartości T60 jest od 600 zł do chyba nawet 2000 zł, gdzie dysk i pamięć nie są takie ważne, bo to można zmienić ale za to procek jest pod płytę, albo odwrotnie, jak jest mocny procek to pod niego jest płyta dobrana i zbudowana. Wydaję mi się że seria "p" jest mocniejsza w IBM np. T60p czyli "performance" (ale oczywiście mogę się mylić) i ponownie zalecam obserwacje bo również wydaje mi się że DELL'e można ładniejsze wyhaczyć.

Uwaga. Polecam wydać więcej kasy na droższy sprzęt i od osoby prywatnej kupić, jechać zrobić odbiór osobisty i na miejscu wybadać (jeszcze przed zakupem) sprzęt i zaznaczyć że w razie czegoś będzie zwrot, niż kupować tani od firmy która sprzedaje tego sprzętu na pęczki i to są "stare wygi w maskowaniu uszkodzeń itd itp" i być na łasce ich 6 miesięcznej gwarancji. Znajomy kupił za 650 zł z firmy z regenerowaną baterią ale ... bateria źle zregenerowana odesłał ją w listopadzie, telefony gadki szmatki i do dziś nie odesłali sprawnej baterii.... Zbywają za każdym telefonem.

Wziąć memtesta, jakieś programy mocno obciążające dysk i grafikę i na miejscu 2 albo 3 godziny protestować.

Nie zawsze złotówka nie wydana to złotówka zaoszczędzona - jest granica pomiędzy oszczędnością i sknerstwem, gdzie przy sknerstwie i łapczywości można 2 razy więcej stracić.
    krzychu95
    Level 19  
    Co do della to szukaj z procesorem intel core 2 duo 2.2 GHz oraz najlepiej by było gdyby miał jeszcze grafikę intela bo ta nvidia miała zwiększaną na początku fabrycznie gwarancję z 3 na 5 lat. Ja osobiście mam nvidie i jest lepsza od intela ale w przypadku używek trzeba chuchać na zimne. Dziękuje i pozdrawiam
    Krzysiek
    Ibuprom
    Level 26  
    kuku83 wrote:
    ...
    O modelu R61 wyczytałem że to trochę uboższa wersja T61,...

Też tak uważałem i dlatego kupiłem ich aż tyle. Miała to być różnica praktycznie tylko w obudowie - magnezowa z Txx vs plastikowa w Rxx. Jak się okazało był to zdecydowanie zły zakup, już nawet plastikowe do bólu twinheady przetrwały więcej i nadal pracują bezawaryjnie...
    demoliq
    Level 12  
    Mam na sprzedaż asusa f5sl z procesorem IC2D T5450 1,66, 2gb ramu, 250gb dysk.. cena jaka mnie interesuje to 850zł, poczytaj o nim trochę i jak będzie Cię to interesowało to daj znać na priv. Pozdrawiam
    kuku83
    Level 16  
    krzychu95 wrote:
    Co do della to szukaj z procesorem intel core 2 duo 2.2 GHz oraz najlepiej by było gdyby miał jeszcze grafikę intela bo ta nvidia miała zwiększaną na początku fabrycznie gwarancję z 3 na 5 lat. Ja osobiście mam nvidie i jest lepsza od intela ale w przypadku używek trzeba chuchać na zimne. Dziękuje i pozdrawiam
    Krzysiek

krzychu95-Dzięki za pomoc, bo niestety w sprawach komputerów nie jestem za bardzo zorientowany, dlatego będę szukał właśnie o takich parametrach jakie podałeś.
    syczący
    Level 18  
    Dużo osób chwali Dell'e. Sam posiadam Dell latitude D510 i sprawuje się dobrze. W wakacje myślę nad zakupem D620, coś lepszego od tego co mam.
    kuku83
    Level 16  
    Mam jeszcze pytanie odnośnie mikrofonu, czy model D620 posiada wbudowany mikrofon do rozmów przez Skype???