Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE40A656A1F brak podświetlenia

18 Sty 2012 17:24 5821 7
  • Poziom 21  
    Witam mam kłopot z Samsungiem LE40A656A1F w którym nie ma podświetlenia. Po pomiarach okazało się, że inwerter jest włączany przez moduł sygnałowy. Zamówiłem zasilacz bo w tym modelu zasilacz jest zintegrowany z inwerterem.
    Niestety po podstawianiu matryca dalej nie świeci ( treść wizji i menu jest ok). Czy ktoś z kolegów miał może taki usterkę lub ma schemat. Napięcia z zasilacza wszystkie prawidłowe. Proszę o pomoc.
  • Zasilacze UPS
  • Spec od monitorów
    Nie pomyliłeś czegoś ?

Może ma być :
    Samsung LE40A656A1F

Model Code: LE40A656A1FXRU
    Type No: LE40A656
    BN41-00974B / BN94-02451B MT8226_EMMA -SAMSUNG LE40A656A1F- Main Board
    MADE IN SLOVAKIA

Napisz jaki zasilacz i inverter. BN44-xxxxxx, bo matryca jest oznaczana jako SQ01 10Bit

Widziałem matrycę LTF400HC01 + T-CON opisany jako FRCM_TCON_V0.1 (BN81-02129A)
    Inverter Link
    Lub Link
    Samsung LE40A656A1F brak podświetlenia

Czytaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2065921.html
  • Poziom 33  
    lisek napisał:

Tam była trochę inna sytuacja, bo temu gościowi wymieniono zasilacz i TV wrócił do pracy a autor pisze, ze już mieniał zasilacz i dalej brak podświetlania.

A Ty kolego wiesz czy ten zasilacz pochodzi z pewnego źródła, może kupiłeś uszkodzony? Jak ci lampy błysną na sekundę, możesz mieć jedną nie działającą, to pozostaje do sprawdzenia.
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 21  
    W miedzy czasie udało mi się pożyczyć moduł od bliźniaczego modelu Samsunga ( nie podłączałem tylko matrycy, bo inny producent) i okazuje się ,że problem leży po stronie modułu sygnałowego bo lampy zapaliły się na podstawionym module.
    Jeżeli chodzi o model to : LE40A656A1FXXC , moduł zasilacza BN44-00197, moduł sygnałowy BN94-0171B. Jeżeli ktoś miał podobny problem to proszę o pomocne uwagi.
  • Poziom 40  
    Dziwna sprawa, na jednym zasilaczu treść jest ale brak podświetlenia. Na drugim zasilaczu jest podświetlenie, ale nie podłączyłem matrycy. Matryca jest podłączana do MB, to nie ma nic wspólnego z zasilaczem. Ta sama informacja na MB załącza podświetlenie oraz klucz zasilania tcon matrycy. Samsunga zasilacze niby ten sam typ ale z inną literką są wykonane dla różnych matryc. Różnica jest tylko taka że dają trochę różne nap. dla świetlówek. Na zasilaczu jest potencjometr zalany klejem do reg. WN.
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    udało mi się pożyczyć moduł od bliźniaczego modelu Samsunga ( nie podłączałem tylko matrycy, bo inny producent) i okazuje się ,że problem leży po stronie modułu sygnałowego bo lampy zapaliły się na podstawionym module.

(':?:')

Jak rozumiem Twój Main to BN94-0171B
    Pozyczyłeś inny moduł , czy Main! Jaki ?
    Jaka u Ciebie matryca ?

Bo np. main - BN41-00982A
    + Twój PSU - BN44-00197B > TO matryca -T400XW01 V5 8BIT
    (T-CON (T400XW01 V5)

zasilacz :
    ICE2QS01, 2PCS02 (G0816), 4894B, P9NK50.
    Inverter :
    LX1692BIDW + polowe
    wzm.operacyjny A358F
  • Poziom 33  
    satgal napisał:
    Dziwna sprawa, na jednym zasilaczu treść jest ale brak podświetlenia. Na drugim zasilaczu jest podświetlenie, ale nie podłączyłem matrycy. Matryca jest podłączana do MB, to nie ma nic wspólnego z zasilaczem

Ten kolega pisze, że podstawił inny MB nie zasilacz, źle zrozumiałeś.

A EEPROMa kolega podstawiał czystego? MB może uruchamiać tylko T-con a nie podaje startu na inverter. No ale wcześniej pisałeś, ze jest sygnał załączania z sygnałówki, napewno dobrze wszystko pomierzyłeś?
  • Poziom 21  
    Eeproma podstawiłem ,ale to nie pomogło. Udało mi się kupić cała płytę MB w dobrej cenie i wszystko ruszyło bez problemów . Dziękuje wszystkim za pomoc. Temat zamykam.