Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ile oleju ma być w skrzyni biegów Mercedes W220 320 benzyna?

18 Sty 2012 18:42 10939 10
  • Poziom 8  
    Witam.
    Czy ktoś wie jaki powinien być stan oleju w skrzyni biegów MERCEDES W220 320 benzyna?
    I w jaki sposób go sprawdzić?
    Ewentualnie jaki zalać?
    Dziękuję za informacje jakąkolwiek. :)
  • Poziom 16  
    Kolego jak byś jeszcze napisał czy to manual czy automat bo jest niewielka różnica
  • Poziom 9  
    miarka serwisowa, albo z wisa, podaj wdb....
  • Poziom 8  
    Oczywiście że automat.

Dodano po 53 [sekundy]:

Tam nie ma miarki dla wtajemniczenia!
  • Poziom 9  
    kolego pewnie ze nie ma miarki bo to sprzet serwisowy, kosztuje 150 zł, niektóre serwisy nawet ci jej nie sprzedadzą
    skrzynia pewnie 722.6... dla wtajemniczonych
  • Poziom 38  
    Pełne wypełnienie to 7,5-8.0l.
    hycel napisał:
    kolego pewnie ze nie ma miarki bo to sprzet serwisowy, kosztuje 150 zł, niektóre serwisy nawet ci jej nie sprzedadzą

Ale pierdoły wypisujesz, aż oczy szczypią.
  • Poziom 16  
    Dobrze napisał, a skąd wiesz ile masz oleju jak nie masz miarki ??? Kolega nie napisał czy spuścił z samej skrzyni czy wymieniał też filtr oleju w skrzyni ani czy spuścił ze sprzęgła, to raczej musiał by do jasnowidza napisać takie zapytanie
  • Poziom 38  
    Źle napisał, bo miarka dostępna w każdym serwisie bez problemów.
    ozi-77 napisał:
    Dobrze napisał, a skąd wiesz ile masz oleju jak nie masz miarki ???

Poziom zawsze sprawdzam za pomocą miarki „serwisowej”, bo nie zabieram się za coś do czego nie mam nazędzi.
    ozi-77 napisał:
    Kolega nie napisał czy spuścił z samej skrzyni czy wymieniał też filtr oleju w skrzyni ani czy spuścił ze sprzęgła, to raczej musiał by do jasnowidza napisać takie zapytanie

Nie trzeba być jasnowidzem, bo jak spuścił olej to trzeba wymienić filtr i znać resztę procedur opróżniania układu, a jak się na tym nie zna to niech odda do kogoś kto się zna. Poza tym podałem najprostszą metodę na prawidłowe wypełnienie skrzyni właśnie dla takich przypadków.
  • Poziom 9  
    Pracowałem w ASO MB więc wiem !!! nie mówię że wszystkie serwisy ale ten w którym pracowałem, narzędzi MB nie sprzedawał !!!!! możesz kupić na allegro!!!

Dodano po 11 [minuty]:

jeśli masz miarkę to podaj mu wysokość w mm i temperaturę przy jakiej ma zmierzyć i się nie mądruj....bądź kolega... bo swojej nie mogę znaleźć...
  • Spec Automatyczne skrzynie biegów
    Panowie spokojnie, polak potrafi. Bierzemy wkład linki szybkościomierza lub sztywną rurkę igielitową (np. od Mercedesa 124 podciśnieniową) o długości 95 - 100 cm. Uruchamiamy silnik, wkładamy do rurki pomiarowej rurkę igielitową lub wkład napędu szybkościomierza do końca (ok. 80 cm.). Stan oleju powinien wynosić 3-3,5 cm. na nie rozgrzanej skrzyni (na rozgrzanej ok. 70-80 st.C wynosi 5,5-6 cm.). Problem rozwiązany.
  • Poziom 8  
    O właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem. Dzięki kolego:)