Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia 1.9 TDI- "wysokie spadki napięć"

witek567 18 Jan 2012 18:52 5638 11
    witek567
    Level 17  
    Witam, wszystkich. Mam problem ze skodą fabią 1.9. Otóż jakieś 3 tygodnie temu podczas jazdy na obrotomierzu zaświeciła się żółta kontrolka kierownicy, i poczułem odrazu, że ciężko się skręca, tak jakby wspomaganie wysiadło. Gdy chciałem zjechać na parking, nagle wszystko przestało działać światła, kierunkowskazy, wycieraczki, po prostu wszystko. Auto postało na parkingu jakieś 3h i odpaliło na dotyk. Dojechałem do mechanika, podpiął komputer i wykazało tylko, że są wysokie spadki napięć. Został dolany płyn do wspomagania kierownicy, bo było troszkę mniej niż powinno być, ale nie sądzę by przez ten płyn auto tak się zachowywało. Akumulator jest dobry, nowy sprawdzany, żadna cela nie jest obsypana. 2 mechaników sprawdzało, żaden nic nie stwierdził, żadnego zwarcia itd. No to jeździłem autem, i wczoraj identyczna sytuacja, wszystko przestało działać. Auto postało jakieś 2h i odpaliło na dotyk. Od czego zacząć szukać, na co szczególnie zwrócić uwagę, podejrzewam, że coś musi się grzać, albo gdzieś na przewodach są luzy. Miał ktoś kiedyś podobny przypadek?
    ste
    Level 26  
    Oglądnij bardzo dokładnie bezpieczniki znajdujące się na akumulatorze, spotkałem się z takim przypadkiem, że jeden z bezpieczników był pęknięty (nie przepalony) co skutkowało tym, że czasem nie było styku.
    polonez15
    Level 33  
    Wiązka, czujnik skrętu, pompa zamoczona...
    orso80
    Level 2  
    witam, mam podobny problem w fabii 1.4 mpi, na niskich obrotach elektryka głupieje, wywala wspomaganie, światła migoczą, deska też po chwili gasnie silnik, po ponownym uruchomieniu jest przeważnie ok, czasem trzeba kilka razy, jak wkładam kluczyk do stacyjki to na wyswietlaczach tam gdzie jest przebieg i spalanie itp pojawiają się "chińskie krzaczki" co to moze byc? akumulator nowy, dzieje sie to tylko na niskich obrotach jakby alternator sie nie pobudzał.
    dzieki za ewentualną pomoc!
    witek567
    Level 17  
    Ciężko powiedzieć, w moim wypadku okazało się że miałem "wodę" w kablach.
    orso80
    Level 2  
    no też może być, czujnik skrętu wymieniałem rok temu bo mi wspomaganie przestało działać, może to coś z alternatorem?
    stebriok
    Level 2  
    Witam, Mam ten sam problem. Dzisiaj gdy żona jechała z pracy (było bardzo ślisko, duże opady śniegu), w takcie skrętu w lewo zapaliła się kontrolka wspomagania kierownicy i ASR, przestało działać wspomaganie, kierunkowskazy, wycieraczki oraz radio. Po chwili zapaliły się wszystkie pozostałe kontrolki i zaczął pikać komputer. Ponieważ było to pod samym domem, zgasiła silnik i wysiadła. Wsiadłem do samochodu po jakiś 20 minutach, żeby sprawdzić co się stało i wszystko było ok, odpalił bez problemu, przejechałem się i również nic się nie działo. Auto to Skoda Fabia 1.9TDI 2002 rok. Jakieś pomysły co to może być?
    polonez15
    Level 33  
    Brak któregoś napięcia. Może przekaźnik, może słaby aku, może kostka stacyjki, może... I tak dalej... Błędy?
    stebriok
    Level 2  
    niestety żona nie potrafiła mi nic więcej powiedzieć. Jutro zabieram jej samochód, będę nim jeździł i zobaczę czy coś się pokaże. Z mechanikiem byłem umówiony na czwartek i przy okazji zobaczymy czy komputer coś pokaże.
    stebriok
    Level 2  
    Jestem już po wizycie u mechanika. Okazało się że przyczyną była wiązka elektryczna.
    User removed account
    User removed account