Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działa internet-konkretny przypadek

18 Sty 2012 20:05 2095 13
  • Poziom 9  
    Panowie mam taką sytuację i nie wiem gdzie leży problem. Zainstalowałem znajomemu na komputerze Windows 7 oryginalny i w domu podpiąłem się pod internet przez router tp-link, żeby pobrać aktualizacje itp. Zaniosłem komputer do znajomego podpinam się pod ten sam ruter łączy się ale niema dostępu do internetu- pisze sieć niezidentyfikowana. Po przełożeniu starego dysku od tego komputera na którym instalowałem ruter u niego na windowsie xp chodzi bez problemu. Ustawienia są takie same, dodam że radiowo łączy się bez problemu. Nie ma internetu tylko przez kabel sieciowy, więc problem leży w tym że po zainstalowaniu wind 7 u siebie niepotrzebnie podpinałem pierwszy raz swój internet. Jak ktoś wie gdzie leży problem będę wdzięczny, jak nie zrobię format i zainstaluje wind 7 u niego jeszcze raz i od razu podepnę jego ruter. Pozdrawiam
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj,
    Spróbuj na początek pobrać i zainstalować najnowszy sterownik do karty sieciowej, która ma problemy z połączeniem.

jak będziesz miał problem z połączeniem - uruchom wiersz poleceń, wpisz w nim ipconfig /all i przedstaw tutaj wyniki, żeby można było określić, co mniej więcej jest grane.
  • Poziom 9  
    Dzięki sprawdzę i dam znać czy pomogło, szukam sterowników do Realtek PHY RTL8201CL dla Windows 7 i do tej pory nie mogę trafić darmowych żeby ściągnąć.
  • Poziom 38  
    Sprawdź czy na starym systemie nie był ręcznie zmieniony MAC karty sieciowej, operator może filtrować po adresie fizycznym i na nowym systemie jest on inny. Będzie to widoczne w ipconfig /all.
  • Poziom 9  
    Nowe sterowniki tam u niego nic nie dały, ale karta sieciowa była raczej dobrze zainstalowana bo u mnie wszystko chodziło. Jeszcze raz w skrócie opisze sytuacje dokładniej co zostało zrobione. Znajomy ma neta z neostrady tp kupiliśmy ruter zainstalowałem go i skonfigurowałem z jego starego systemu xp, wszystko ładnie chodzi jego komp stacjonarny brał po kablu reszta domowników bezprzewodowo. Wziąłem komputer do domu zmieniłem dysk na większy zainstalowałem 7 w domu podpiąłem u siebie pod taki sam ruter tyle że ja mam neta z multimedia, od razu się połączył net chodził więc wszystko ok. Zawiozłem kompa do niego podpinam połączy się sieć niezidentyfikowana niema neta, nawet przez kabel nie połączy się z ruterem. Gdy podepnę stary dysk z win xp wszystko chodzi. Gdy podepnę kartę radiową z nowym dyskiem z 7 też jest net nie ma tylko przez kabel u niego. Gdy wezmę swojego lapka na którym instalowałem syst. win 7 u siebie i podpinałem u niego bezprzewodowo chodzi, przez kabel identyczny problem, a u mnie w domu chodzi wszystko ok. Dodaje foto, co udało mi się u niego zgrać-plus mój komputer domowy dla porównania, co mi od razu rzuca się w oczy to w odwrotnej kolejności podawany adres fizyczny karty w porównaniu z xp i jakiś inny ip na 7 przy ustawieniach automatycznych. Nie ma znaczenia czy DHCP na ruterze wł/wył i ustawiam na karcie przydzielanie adresu ip i DNS ręcznie czy automatycznie zawsze jest problem przez kabel radiowo niema znaczenia, u mnie w domu na jego kompie też tak było. Więc nie wiem czy ma znaczenie że ruter u niego był instalowany z xp, a teraz podpinamy kompa z 7. Mam nadzieję że strasznie nie zamotałem.
  • Moderator - Komputery Serwis
    mlody158 napisał:
    Nowe sterowniki tam u niego nic nie dały, ale karta sieciowa była raczej dobrze zainstalowana bo u mnie wszystko chodziło.

To znaczy, że zainstalowałeś ten sterownik, tak? Skąd go ściągnąłeś i w jakiej jest teraz wersji? (w menedżerze urządzeń znajdziesz wersję sterownika).

mlody158 napisał:
    Znajomy ma neta z neostrady tp kupiliśmy ruter zainstalowałem go i skonfigurowałem (...) podpiąłem u siebie pod taki sam ruter tyle że ja mam neta z multimedia

Nie możesz mieć takiego samego routera. Neostrada potrzebuje routera ADSL, Multimedia to sieć kablowa i z routerem ADSL nie działa. To, że router jest tej samej firmy wcale nie oznacza, że jest taki sam.

Zrób zrzut ekranu w tym tp-linku z neostradą z pierwszej strony ze stanem (oraz z wersją firmware), a także ze strony z ustawieniami serwera DHCP.
  • Poziom 9  
    Cytat:
    To znaczy, że zainstalowałeś ten sterownik, tak? Skąd go ściągnąłeś i w jakiej jest teraz wersji? (w menedżerze urządzeń znajdziesz wersję sterownika).

Zrób zrzut ekranu w tym tp-linku z neostradą z pierwszej strony ze stanem (oraz z wersją firmware), a także ze strony z ustawieniami serwera DHCP.

Teraz nie sprawdzę bo będę tam dopiero w sobotę, najpierw go odinstalowałem i windows 7 sam znalazł sterowniki tak jak u mnie, potem coś z neta od producenta płyty w końcu trafiłem ale to samo. Zarówno u niego jak i u mnie mamy internet przez ADSLA, wszystko jest dobrze ustawione bo internet chodzi, problem jak opisywałem wyżej jest tylko w tym że działa tylko przez kabel z tego dysku z którego był instalowany ruter u niego, bo na początku jak wiecie da się tylko przez kabel chodź niema internetu bo wiadomo że najpierw trzeba skonfigurować itp. Teraz zostawiłem mu kompa na starym dysku z xp i normalnie wszystko działa. Tak jak kolega wyżej pisze DNS sobie sam przydzieli z rutera jak i ip gdy da się na automatyczne, albo ręcznie to wiadomo zaczynają się adresy ip od 192.168.1.2 i DNS będzie 192.168.1.1 nie inaczej. Pierwszy raz się z takim czymś spotykam i jest to dla mnie jak do tej pory wielka i dziwna zagadka. Spróbuje jeszcze z tym na weekendzie powalczyć może się uda, jak coś tam znać, dzięki za wskazówki.
  • Poziom 40  
    mlody158 napisał:
    ..co mi od razu rzuca się w oczy to w odwrotnej kolejności podawany adres fizyczny karty w porównaniu z xp i jakiś inny ip na 7 przy ustawieniach automatycznych ...

I tu najprawdopodobniej jest przyczyna.
    Wejdz w ustawienia karty pod W7 i (jezeli sterowniki karty na to pozwolą) zmień adres MAC na ten który widnieje w XP.

Inne rozwiązanie (ewentualnie)
    wejdź w ustawienia routera i zdejmij filtr po mac dla kabla (lub zmień na taki numer MAC by był zgodny z tym co pokazuje W7 (ale wtedy nie wejdziesz w XP)
    Nie podałeś modelu routera ale najprawdopodobniej siedzi to w Security - Local Menagement
  • Poziom 38  
    Tak jak pisałem, masz ustawiony inny MAC dla karty nForce NC.

Poza tym co rozumiesz przez "nie działa Internet"? Nie ma połączenia w ogóle, nie działa ping, nie działa DNS?
  • Poziom 9  
    Problem rozwiązany. Pomogła zmiana adresu fizycznego karty. Nie do końca jednak rozumiem czemu sterowniki 7 zamieniły adres i dlaczego u znajomego ta zamiana miała znaczenie gdyż u mnie na takim samym ruterze i tak samo skonfigurowanym (tp-link W8901G) nie ma znaczenia czy adres był podany jak w jego przypadku xp czy 7 czy w tej czy innej kolejności, czy podpinam pierwszy raz urządzenie czy któryś z kolei, czy te adresy zamienię czy podaje prawidłowo, nawet wpisany adres losowo działa, a tam jednak nie poszło. Dzięki za wskazówki.
  • Poziom 38  
    Przecież pisałem, może być filtr na MAC (lub dzierżawa statyczna co na jedno wyjdzie w tym wypadku), jest to częsta praktyka u dostawców. Taki sam router może mieć przecież inne ustawienia. W8901G jest zarządzany przez WWW i tam możesz to sprawdzić.