Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprawdzenie końcówki mocy do wzmacniacza gitarowego.

18 Sty 2012 20:26 1638 2
  • Poziom 35  
    Witam, próbuje zbudować wzmacniacz gitarowy, zaprojektowałem płytkę ale po zmontowaniu nie chce ruszyć. Podczas pierwszego uruchomienia pomyliłem tranzystor npn z pnp w stopniu końcowym (2n3055/mj2955), ustawiłem potencjometr od prądu spoczynkowego na maksymalny prąd i podczas podłączania "zaświeciły bezpieczniki" (200mA lub 500mA zwłoczne, nie pamiętam dokładnie). Sprawdziłem tranzystory (okazały się nieuszkodzone), posprawdzałem wszystko na płytce (wszystko jak należy), prąd spoczynkowy na minimalną wartość i nowe bezpieczniki. Włączyłem końcówkę, nie przepaliło bezpieczników, zamiast 1 z nich dałem miliamperomierz by ustawić prąd spoczynkowy. Już na początku zdziwiło mnie że miernik wskazał 0mA co więcej wskazuje tyle samo mino różnych ustawień potencjometrów od prądu spoczynkowego. Moje podejrzenia padły na błąd w płytce, ja niestety nie doszukałem się takowego, byłbym wdzięczny jakby ktoś mógł zerknąć i sprawić gdzie jest błąd.

Link do schematu końcówki (Końcówka do 60W.doc)

Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 30  
    A bezpiecznik w mierniku sprawdzałeś?