Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zabezpieczenie rutera linksys

agaidan 18 Sty 2012 21:03 1260 6
  • Poziom 7  
    witam
    czy może mi ktoś napisać jak zabezpieczyć dostęp do rutera linksys e1000 , chodzi mi dokładnie o zablokowanie dostępu logowania się do panelu konfiguracji drogą wifi. Chcę żeby była możliwosć tylko z jednego kompa po kablu.
    Proszę o pomoc i z góry dzięki
  • Poziom 35  
    Nie znam tego modelu ale możesz spróbować przypisać każdemu komputerowi stałe IP.
    A w panelu routerze zezwolić na logowanie tylko z twojego IP.
  • Poziom 7  
    możesz mi napisać w ktorej to jest zakładce , a co z osobami które podłączą się jako goście ?

Dodano po 2 [minuty]:

model rutera to WRT120N
  • Poziom 19  
    agaidan napisał:
    możesz mi napisać w ktorej to jest zakładce, a co z osobami które podłączą się jako goście ?
    No i tu byłby problem, gdyż za każdym razem jakby jakiś kolega chciał się podłączyć z routerem, trzeba by go dodawać do tabeli użytkowników. Z drugiej strony po co blokować możliwość logowania z każdego komputera. Przecież wystarczy wpisać "mocne" hasło (jakieś 8-10 znakowe a w tym duże małe litery, znaki specjalne) i praktycznie ewentualne włamanie Brutal Force musiałoby trwać wieki. A jak się da to dodatkowo zmienić domyślnego użytkownika admin na inny i problem rozwiązany.
  • Poziom 7  
    a gdzie zmienić nazwę urzytkownika w ruterze?
  • Poziom 43  
    Najprawdopodobniej w zakładce wireless settings.
  • Poziom 19  
    Podkreślam, że nie wszystkie routery mają możliwość zmiany nazwy użytkownika admin. Można to sprawdzić w miejscu, gdzie się zmienia hasło dostępowe. Najprawdopodobniej zakładka basic settings. Jak nie będzie można zmienić w tym konkretnym routerze, to też bym się nie przejmował. Jak będzie "mocne" hasło to nikt się nie włamie. Ważne jest natomiast, aby ustawić szyfrowanie, najlepiej WPA2-PSK z szyfrowaniem AES (jest też słabsze tzw. TKIP) i do tego odpowiedni ciąg znaków w haśle. Najpierw trzeba w ogóle uzyskać dostęp do sieci, a potem ewentualnie próbować złamać hasło dostępowe, co nie jest wcale takie łatwe i co ważne szybkie.