Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję serwisówki Golf 4 1.4 16V 1999r.

18 Sty 2012 21:16 7007 9
  • Poziom 10  
    Witam.
    Pilnie poszukuje serwisówki (service manual) do Golfa 4 generacji 1.4 16V rok 1999.
  • Poziom 2  
    Podbijam temat - również szukam tego manuala. Mechanik chce ze mnie zedrzeć chore pieniądze za raczej łatwą wymianę elementu - wolę się tym zająć sam ;)
    Proszę o namiar na tę serwisówkę.

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    na allegro tego pełno
  • Poziom 34  
    audiofun napisał:
    Podbijam temat - również szukam tego manuala. Mechanik chce ze mnie zedrzeć chore pieniądze za raczej łatwą wymianę elementu - wolę się tym zająć sam ;)
    Proszę o namiar na tę serwisówkę.

Pozdrawiam
    Kolega napisze czym się zajmuje to wtedy popiszemy może o zdzierstwie. A co do książki to jest tego pełno wystarczy w wyszukiwarkę wpisać "Sam naprawiam golf lV"
  • Poziom 43  
    ftp.kowal napisał:
    A co do książki to jest tego pełno

Problem w tym, że tu nikt nie szuka, siedzi przed monitorem i czeka na gotowe
  • Poziom 10  
    koledzy skoro tak siedzicie w tym temacie to podajcie mi momenty dokrecania śrub silnika i osprzetu do modelu golfa 4 1,4 16V 1999r bo raczej w "Sam naprawiam golf lV"tego nie znajde.
  • Poziom 10  
    Nie,a co to ma do rzeczy?
  • Poziom 34  
    marcin17121992 napisał:
    koledzy skoro tak siedzicie w tym temacie to podajcie mi momenty dokrecania śrub silnika i osprzetu do modelu golfa 4 1,4 16V 1999r bo raczej w "Sam naprawiam golf lV"tego nie znajde.

Ja do takich rzeczy mam akurat książkę AUTO DATA. Nie myślcie że wiedza mechaników nic nie kosztuje. Zrobi jeden silnik to już będzie wiedział co i jak dalej. Niby silniki składają się z takich samych części, ale każdy jest inny. Wiadomo nikt nie jest wszystko wiedzący do pomocy wtedy służy własne to forum. A co do zdzierców mechaników. Ja tez twierdziłem że za ułożenie metra płytek za dużo biorą aż sam spróbowałem położyć po chwili stwierdziłem że do tego się nie nadaje i zajmuję się czymś innym. A ktoś inny tez chce zarobić, zadzwoniłem przyjechali zrobili tyle ile chcieli zapłaciłem i było po sprawie. Miałem kiedyś przypadek klient przyniósł rozrusznik do naprawy od ciągnika wyszło coś koło 100 zł. Wtedy powiedział ze u niego na wiosce zrobili by to za dwa wina, Jak wziąłem ten rozrusznik pierdo.... coś w nim pękło pamiętam i powiedziałem że teraz niech idzie i zeby mu go zrobili za dwa wina. A teraz odnośnie tematu wystarczy wejść w jedna zakładkę i wpisać "golf lV" i wyskoczą dwie strony i można przebierać w danych odnośnie silnika 1.4
  • Poziom 10  
    Potrzebuje takie informacje lecz do golfa 4 1,4 16v !!!!!

OPEL VECTRA
    GŁOWICA SILNIKA;NOWE ŚRUBY/tak
    * tzn wartość kątowa w stopniach
    poziom 1-25Nm
    poziom 2-65*
    poziom 3-65*
    poziom 4-65*
    poziom 5-65*
    poziom 6-15*
    POZOSTAŁE MOMENTY DOKRĘCANIA
    łożysko główne -wymiana śrub nakrętek/tak
    łożysko główne-1etap-90Nm
    2etap-60* +15*
    łożysko korbowodu-wymiana śrub nakrętek/tak
    łożysko korbowodu-1etap-35Nm
    2etap-45*+15*
    śruby miski olejowej M8=20Nm
    M10=40Nm
    korek spustowy oleju-10Nm
    koło zamachowe/blacha zabieraka nowe śruby nakrętki/tak
    koło zamachowe/blacha zabieraka-45Nm+30*+15*
    płytka dociskowa sprzęgła do koła zamachowego-15Nm
    centralna śruba koła pasowego wału korbowego/tłumika wymiana śrub nakrętek/tak
    centralna śruba koła pasowego wału korbowego/tłumika-150Nm+45*+15*
    koło wałka rozrządu nowe śruby narętki/tak
    koło wałka rozrządu-90Nm+60*+30*
    łożysko wałka rozrządu/obudowa wałka rozrządu-20Nm
    osłona głowicy silnika-8Nm
    kolektor ssący do głowicy silnika nowe śruby nakrętki/tak
    kolektor ssący do głowicy silnika -22Nm
    kolektor wydechowy do głowicy silnika nowe nakrętki śruby/tak
    kolektor wydechowy do głowicy silnika-22Nm
    nakrętka złącznika wtrysku paliwa=15Nm
    koło pompy wtryskowej/-paliwa-20Nm
    kołnierz pompy wtryskowej-/paliwa-25Nm