Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP LaserJet6P nie działa po wyczyszczeniu

26 Lut 2003 16:44 1772 3
  • Poziom 10  
    Cześć!
    Otworzyłem nowy temat do sprawy poruszonej już we wcześniejszym wątku ponieważ dotyczy nowej sprawy.Zgodnie z otrzymanymi sugestiami wyczyściłem optykę i chciałem sprawdzić czy pomogło ale po skręceniu drukarki i załączeniu jej włączyła się tylko część układów bo n.p. diody migają jak zwykle po załączeniu ale nie słyszę by włączyło się elektryzowanie i chodził wentylator.Musiałem coś żle poskładać.Jaki czujnik i gdzie umieszczony nie włącza elektryzowania i wentylatora?Jeśli ma ktoś pomysł to bardzo prosze o pomoc ponieważ mam do wydrukowania pilną pracę a nie mam zastępczej drukarki.Z góry dziękuję i czekam na uwagi.
    Pozdrawiam :wink:
  • Poziom 19  
    szukaj tam gdzie coś rozpinałeś
    nie włacza sie wentylator?? prawdopodobnie chodzi o szum obracających się luster w laserze i tam bym w pierszej kolejności szukał
  • Poziom 15  
    docisnij wszystkie połaczenia wtykowe !! sprawdz czujnik pod grzałka (wyjscia paieru) i wejscia papieru (zaraz za podajnikiem papieru) czy lekko sie obracaja dzwigienki mogła któras wypaść "zasłonke wylotu lasera "czasem sie blokuje i laser nie oswietla lustra i czujnika a wreszcie połaczenia grzałki .Jezeli to niepomoże możesz nawet rozebrac grzalke i wyjac ceramiczny element grzejny (taka długa płaska listwa ceramiczna obrócic ja a pod spodem zobaczysz taka mała kropke do której biegna dwie srebrne scieżki jezeli któras jest przetarta to drukarka tez niezadziała.

powodzenia .
  • Poziom 16  
    pewnie zamieniłeś wtyczki wentylatora z czujnikiem są takie same.
    Powodzenia