Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Intel Pentium Dual Core 2,0GHz czy Intel Celeron Dual Core 2,1GHz?

Seelman 19 Jan 2012 04:03 3783 4
    Seelman
    Level 11  
    Jak w temacie... który procesor lepszy?
    Chcę kupić laptopa i w jednym mam Celerona T3500 2,1GHz, a w drugim Pentium P6100 2,0GHz.
    Laptopy Toshiby... pozostałe parametry porównywalne.
    Z góry dzięki!
    Dj_Pele
    Level 16  
    Witam

Według mnie patrząc na dane techniczne obu procesorów ten Intel Celeron wypada lepiej pod następującymi względami : wykonany jest w nowszej technologi czyli 45nm posiada większą liczbę tranzystorów co w sumie wynika z traktowania w tej klasie, pobiera niej mocy z zasilacza i to bagatela o połowę. Tyle mówią dane a co do mojego zdania i prywatnej autopsji celerony mimo ze mają te parametry lepsze to zawsze mi jakoś dziwnie chodziły, wolałem intel pentium. Ale weź też pod uwagę ze procesor który będzie pobierał o 30-kilka wat mniej będzie też oszczędzał baterię.
    sokar78
    Level 25  
    Chyba się koledze pomyliło ponieważ P6100 jes wykonany w wymiarze 32nm. Jest to nowsza podstawka od celerona i jak się nie mylę to zamiast tego Pentium możesz wsadzić procki I3 lub I5 pierwszej generacji.
    Dj_Pele
    Level 16  
    Faktycznie pomyliłem znamiono tego pentium-a przeczytałem nazwę z tematu a nie z opisu mój błąd. Teraz patrzę na dane i w takim układzie P6100 wypada znacznie lepiej.
    Seelman
    Level 11  
    Dzięki za pomoc!