Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulacja obrotów poprzez falownik tokarka Poręba

19 Sty 2012 09:46 3864 7
  • Poziom 8  
    Witam mam taki problem mam tokarkę Porębę obroty minimalne, jakie mogę ustawić przez przekładnię na wrzecionie to 7, 5 obrotu a chcę uzyskać jeszcze mniejsze obroty myślałem o zastosowaniu falownika. Silnik indukcyjny klatkowy 20kW rozruch gwiazda trójkąt z lat osiemdziesiątych. Proszę o pomoc.
  • Pomocny post
    Spec od Falowników
    Falownikiem bez problemu da się zejść do 20% obrotów, a często znacznie niżej. Wyleci układ gwiazda/trójkąt. Ale oczywiście nie jest to tanie rozwiązanie przy tej mocy. Jeśli "Poręba" to marka maszyny, to proszę poprawić, bo zaraz moderator ds. języka polskiego poprawi na czerwono i wpisze uwagę do dzienniczka.
  • Poziom 14  
    Mam falownik założony do dużo mniejszej, stołowej, tokarki i jestem b. zadowolony. Płynny rozruch w zadanym czasie, takież hamowanie, pełne zabezpieczenie silnika itd. Można, oczywiście, nastawić b. wolne obroty, ale wtedy moment znacznie spada.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Witam dziękuje za pomoc. Mam zamiar zamontować ten falownik LG iG5A co o tym sądzicie?
  • Spec od Falowników
    Rodzina IG5 kończy się chyba na mocy 7,5kW. A silnik podobno 20kW?
  • Poziom 8  
    Witam dzwoniłem do producenta i te falowniki sądo 22kW.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Witaj.
    Jest kilku producentów którzy oferują tanie i sprawdzone falowniki z dużego zakresu mocy to świadczy, że na małych mocach już nie eksperymentują.
    Jak chcesz tanio i dobrze to proponuję Ci ELIN-Schneider Electric (mają doświadczenia do 1000 kW albo i więcej i robią szybkie postępy).
    Jak chcesz dobrze i drożej to ABB (bardzo prosta parametryzacja, uważam że jest najlepszy )
    Odradzam Siemensa (bardzo skomplikowany w parametryzacji)
    SEW jest typowy do zastosowań obrabiarkowych ale jest drogi i na pewno słabszy niż ABB i często droższy(mają doświadczenia do 160kW)
    IG5 nie znam ale jak ktoś produkuje do 20kW to lepiej nie kupuj.
    Kup ze sterowaniem wektorowym lub lepiej DTC(tylko ABB), wtedy nie będzie problemów aby sterować z pełnym momentem do 1Hz bez sprzężenia zwrotnego.