Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C# W którym miejscu poprawić błąd w programie

sylwekb 19 Sty 2012 09:57 848 3
  • #1 19 Sty 2012 09:57
    sylwekb
    Poziom 9  

Witam, wykonałem program bazy kontaktów, jednak jeszcze generuje mi 2 błędy, których nie mogę w żaden sposób poprawić. Może ktoś z doświadczonych kolegów spojrzy "chłodnym okiem" pomoże i podpowie co i w którym dokładnie miejscu zmienić żeby zadziałał bo już się pogubiłem.

'Bibliotekakontaktow.Osoba' does not contain a definition for 'WprowadzOsobe' ...\Visual Studio 2010\Projects\Bazakontaktow\Bazakontaktow\Program.cs 18 11 Bazakontaktow

dotyczy linii: Osoba.WprowadzOsobe(

'Bibliotekakontaktow.Osoba' does not contain a definition for 'WypiszOsobe' ...\Visual Studio 2010\Projects\Bazakontaktow\Bazakontaktow\Program.cs 28 13 Bazakontaktow

dotyczy linii: Osoba.WypiszOsobe(kontakty.Osoby[i]);

bibliotekakontaktow która stanowi plik dll podłączany przez add references do bazy kontaktow

Kod: csharp
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

bazakontaktow

Kod: csharp
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0 3
  • #2 19 Sty 2012 10:46
    marcinj12
    Poziom 40  

U mnie to się kompiluje poprawnie.
    Sądząc po komunikatach które dostajesz, albo masz referencję do jakiejś wcześniejszej, nieaktualnej wersji biblioteki, albo coś się pomieszało kompilatorowi.
    Spróbuj poniższych kroków, po którymś powinno zadziałać ;)
    1. Upewnij się, że masz referencję do właściwej biblioteki Bibliotekakontaktow. Skompiluj ją raz jeszcze, z projektu Bazakontaktow usuń jej referencję i dodaj ponownie.
    2. Usuń katalogi obj z projektu biblioteki oraz bazy. Przebuduj obydwa projekty, w razie potrzeby - wykonaj pkt. 1
    3. Ostatecznie, utwórz nowy projekt bazy i przekopiuj do niego kod.

PS. Jakiś szczególny powód, dla którego używasz struktur zamiast klasy??

0
  • #3 19 Sty 2012 11:01
    sylwekb
    Poziom 9  

Ten powód jeśli chodzi o struktury to wymagania szkolne :-)

0
  • #4 19 Sty 2012 17:16
    Defice
    Poziom 25  

U mnie też dobrze kompiluje, starym dobrym sposobem przepisać na nowo :D Nie wiem dlaczego, ale u mnie w Visual Studio 2010 to dosyć częsty błąd, mimo iż wszystko jest dobrze :/ No nic, da się przyzwyczaić

0