Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pęknięty zbiornik wyrównawczy pieca gaz.- jak go skleić, tymczasowo naprawić?

19 Sty 2012 11:04 5938 5
  • Poziom 9  
    witam,
    od miesiąca mam nowy piec gazowy dwufunkcyjny. Wcześniejszy był zamontowany pod obieg otwarty. Teraźniejszy już działa na obiegu zamkniętym i tu pojawia się problem. Po obiegu otwartym pozostał mi zbiornik wyrównawczy. Po kilku dniach eksploatacji nowego pieca zbiornik dostał pęknięcia na spoinie. Co robić bo nie mam póki co kasy na usunięcie zbiornika i podłączenie wszystkiego tak aby był to w 100% obieg zamknięty. Przynajmniej z miesiąc muszę się przemęczyć i jak temu zaradzić bo woda ze zbiornika leci jak z kranu i co 10 minut musze do pieca dolewać żeby w domu ciepło było. Piec powinien mieć ciśnienie 1 bar. Czy jeżeli zakleję pęknięcie poxyliną albo w inny sposób to zostaje kwestia zamontwoania odpowietrznika na zbiorniku bo podobno to pomoże. Jak to zrobić? wywiercić w nim otwór i założyć jakiś zawór czy co? Pomóżcie proszę.
  • Poziom 12  
    Najlepiej to zaspawać,ale jeśli nie masz takich możliwośći a pęknięcie nie duże możesz zalutować duża lutownica i odrobina wprawy będzie to lepsze jak klejenie
  • Poziom 9  
    a co z odpoietrznikiem? mam wywiercic otwór na górze zbiornika?
  • Poziom 13  
    Witam.
    Dość lakoniczne informacje dotyczące pieca i układu. Chcesz "naprawić" naczynie wzbiorcze które tak naprawdę w zamkniętym obiegu nie jest ci do niczego potrzebne. Kto montował ci ten kocioł, sam czy instalator? Masz przeponowe naczynie zamontowane czy tylko to które jest w kotle? Kocioł z zamkniętą komorą spalania?
    Nowe kotły gazowe mają z zasady zamontowane mały zbiornik przeponowy we wnętrzu korpusu, zazwyczaj należy podłączyć "drugi" zbiornik przeponowy dobrany wielkością do instalacji a w miejsce przelewowego naczynia wzbiorczego "pozostałego po otwartym obiegu" wkręca się odpowietrznik. To tak po "łepkach" ale strasznie mało informacji podałeś...
    Cytat:
    a co z odpoietrznikiem? mam wywiercic otwór na górze zbiornika?

Jestem ciekawy jak nagwintujesz ten otwór żeby wkręcić odpowietrznik... No że chyba poxiliną zakleisz... Nawiasem to mam znajomego którego podstawowym wyposażeniem swojej torby instalatora jest zapas wspomnianej "poxiliny" :D
    Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Nie za bardzo rozumiem. Jeśli masz obieg zamknięty, to NIE masz/potrzebujesz zbiornika wyrównawczego (jego rolę przejęło przeponowe naczynie wzbiorcze zamontowane w kotle). Możesz więc śmiało usunąć naczynie wzbiorcze, montując w to miejsce korek lub odpowietrznik automatyczny. To jest koszt KILKU złotych.

Chyba, że nie rozumiem Twojej instalacji. Dla bezpieczeństwa - narysuj jej schemat i wrzuć tutaj.
  • Poziom 24  
    No chyba że nie ma naczynia przeponowego a jego role pełni zakorkowany wyrównawczy, może dlatego instalator go zostawił. W takim przypadku jak dasz tam odpowietrznik to zrobisz bombę. Tak jak kolega Ci napisał zrób kilka fotek, a co do samej instalacji skoro po nabiciu ciśnienia szczelił wyrównawczy zapewne jak uporasz się z nim walnie coś innego. Pozdrawiam.

Proszę poprawić błędy pisowni
    mod - mirrzo